Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

iigis... budu se snazit komunikovat kdyz bude nuda na trhu :) k tem tvym bodum - test low 1,3100 je dost nahodny, je to oddelen dvojitou distribuci z evropy a hodnota je hodne silna nahore... takze ten short bych necekal - nerikam ze se nemuze stat, short extension tam neni, mrkni na screen a podivej se kde je hodnota - nahore a dost silna, short extension by byl platny kdyby tam vytahl hodnotu coz je vzhledem k 3000 kontraktu kolem VPOC USA dost malo pravdepodobne - takze dolu bud dvojita distribuce nebo to nejspis pujde porad lehce nahoru, ale zase pro nejaky dramaticky long tam nehraje velika hodnota na dennim profilu (6000k) to uz je dost na to aby trh hledal nove urovne... v podstate ted (17:10) to trh rekl celkem jasne - neutral, a tady tezko rict co s nim, nejlepsi asi nedelat vubec nic... ja drzim jeste 1/9k z rana na longu kde jsem sel na 1,3110 .... ale celkove dnesni den je pekne nervozni, mel jsem 2 ztraty nez jsem to tim longem vyrovnal a ted nedelam nic jen necham tu 1/9 na zavriti trhu, SL mam na hrane dvojite distribuce z evropy (1,3130) .... jinak rossi - krasny prispevek je to tak... hlavni je chapat trh aby jsi mel dobre emoce pri obchodech...

18517

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Roman:

Budem len rád ak občas prispeješ, si jeden z tých kvôli komu sem vôbec chodím. Nakoniec to včera dopadlo tak ako to dopadlo. Jo ta dvojitá distribúcia bola silná no myslel som že keď to nevedelo prerážať to high tak by to mohlo pekne preraziť tu DD. Ten short extension to bolo posúdené dosť rýchlo trh nebol pod BA ani 15 min to som sa urýchlil čakal som že to nabere momentum.

Som zvedavý ako to dopadne dneska ale obchodujem len do 17:00 takže čakám na dáky pekný setup ak nič tak pre tento týžden končím vymazal som skoro všetky straty takže som celkom rád, už len sa držať plánu a ťahať ekvitu hore..
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Daltona akurát hltám a kedže robím pomerne podrobné výpisky tak mi to nejde ako by som si prial s časom som na tom dosť biedne kedže do 3 škola potom trading a o 7 až dáky volný čas..

Ten short bol pomerne okatý hlavne kvôli tomu piatku s value pri lows a zamietnutým rally. Ja som bol ale dnes bez obchodu kedže ten short som nestihol a do longu som chcel skákať až pri 1,307 kde to nedošlo nehcel som byť príliš agresívny ale aj tak range len 40 na usa je pre mna o ničom kedže zatiaľ nemám v pláne skalpy a malé korekcie.

Dikes za rozbor graf ma cenu x slov.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska v mojom podaní totálny chaos prv som zmeškal short lebo sa bojím vsúpiť do obchodu a potom dva x long pri 1,309 oba SL... Fakt neviem ako sa do toho naspäť dostať vždy obchod ktorý nezoberiem lebo sa bojím ide mega profit a tradi ktoré beriem lebo som nas.. z toho že mi niečo ušlo končia tak ako končia.... (td) Rozmýšľam nad pauzou (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Môžem sa ta spýtať jednu vec ohladom oaondy dneska sa mi už 4 krát stalo že ma to vyhodilo aj ked trh nebol na mojom SL.. mal som na 1,30844 a trh šiel len po 1,30849.. nejde tak ani o tú stratu lebo trh ide aj tak dole ale toto mi nesedí lebo ma to už pár krát pekne vypieklo, stáva sa ti? (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, vse je jenom o treninku, a drine... jak pises ze na to mas tri hodky to je malo... nevim jestli delas stredni nebo vysku, ale ja jsem z vysky vypadl abych mel cas makat, a pises o volnem case - ten je ti naco??? Jo kazdy se potrebuje bavit ze? Ja se nebavim 2 roky v kuse.. ale jsem blizko se zacit bavit uplne v nehoraznem stylu... protoze vysledky teto driny prichazeji :) sleduj moje dnesni obchody a cerpej inspiraci... vse jde precist ale trva se to naucit... jestli premyslis o pauze tak to je pravy cas zacit poradne makat....

18587

18588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenom dodatek - ten flip ber jen v pripade ze mas jasne urcene ze jdes do smeru kontroly, coz tady byli medvedi... jinak te flipy vymelou.. rano jich bylo nekolik ale chybela kontrola medvedy nebo byky tak jsem zadny nebral - vsechny by byli SL...

evropska seance ani nestoji za rec.. mel jsem 2 obchody oba poskrecovane na nule....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeste ti tu prikladam vyssi pohled z dennich grafu - vychazi to z Daltona - opet funguje celkem presne.. (str.180)

vidis ze trh vyrazil z posledni balance area, a hur zprostredkovava obchody - idealni misto korigovat bud zpet do BA nebo na hranu a uvidi se..... ted tezko rict dalsi vyvoj, chce to monitorovat kazdy den vztah hodnoty a volume vs minuly den....
a jak budes mit jasno tak to zase potahat :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Thx za odpovede a za inšpiráciu. Ako tak pozerám tie tvoje analýzy o flipe tak si vravím a toto som tam nevidel?

No mometálne som v maturitnom na strednej takže teraz s tým seknúť nemôžem:).. Čo sa týka toho dneška, viem v čom robím chybu no moja povaha potrebuje fakt pestovať pracujem na tom, len niekedy to na mna fakt dolahne a už to ide dolu vodou.. Každopádne ten príspevok bol písaný ešte s emóciami a tak vyzne dosť pesimisticky. jeden trade čo som mal bol podľa plánu len to nevyšlo, čakal som silný vstup responzie na spomínanej úrovni no nestalo sa. Reentry už byť nemalo.

Prestávku si dať nehcem to som troška vytrhol z vlastného kontextu. Budúci týžden idem do Holandska pozrieť školu a troška si povyraziť takže pauza bude. No akonáhle sa vrátim tak sa do toho púšťam naplno lebo sa na to pozerám tak ako ty prv drina potom odmeny a život aký chcem. Škoda že na fin. nieje dáky private chat rád by som s tebou (ak by si samozrejme súhlasil) skecol. (možno podnet pre vylepšenie serveru).

jestli premyslis o pauze tak to je pravy cas zacit poradne makat... nič vytknúť tu aboslútna pravda. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, nejsem proti jsem na trzich furt takze mam cas to sledovat tady... ale neni to mozne zde tak udelat... proste je to tvuj boj, musis se k tomu postavit stylem - "get rich or die trying" pak se vsechny cesty otevrou :)..... nic vyrazim na golf mej se ... zitra kdyz neco bude tak zase hodim screen...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...