Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Roman:

Je to môj boj to je pravda nevyhrá to za mňa nikto. dobrý film mimochodom. Nemyslel som to vyhrať za mňa skorej skecnúť na tému trhy lebo to mi chýba ale je to neaktuálne.

Držím palce na golfe, ja idem robiť analýzu. Za screeny budem rád inšpirácie nieje nikdy dosť. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ignawin.. to je tim ze mi nejde edit a screenuju to sobe a vam a delam to hodne v rychlosti takze tak :) gumaczek - jsem vubec nevidel ze by zde nekdo pouzival profily, to ze nekdo ukazal grafy s pismenkama jeste neznamena ze vyuziva to co profily nabizi obecne jde pouze o to ze kazde TPO navazuje na predchozi TPO, kadzy den na predchozi den, kazdy tyden na predchozi tyden, vse je jen o kontrole trhu a urovni zprostredkovavani obchodu... ucim se sam ze svych obchodu a jinak pouze z Daltona.. Dalton vam popise trh od A do Z jak funguje ne jak se obchoduje.. to obchodovani se musite naucit sami... dnesni ranni long - pouze reakcni obchod (ne iniciativni) proto rychle vybrat zisky dokud jsou na stole, PT1 VPOC BA poslednich 4 dnu = 13110 = +40 pips, a vetsi cast pozice na 13140 = +70 pips, tam kde se trh zacina zastavovat... Na usa cekam short, ale zase vse ukaze graf az jak to bude...

18611

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Patas nevim co jsi tim chtel rict.... ja jsem nikde nic necetl (jen Daltona), uz z pricnipu nic nectu driv jsem cetl vsechno a nikam to nevedlo... radeji cti sebe, sve chovani, sve obchody a sve vysledky.... to co delam je ze se ucim trh v teorii jak funguje (Dalton) a podle profilu a volume delam obchody dle meho presvedceni, mam v tom uz docela dobry system... usa seance jsem krasne pokazil - presne podle slov Steenbargera - od zacatku jsem si udelal jasne presvedceni short ktere jsem behem dne nedokazal zmenit, takze ve vysledku mam 2x maly SL to tak nevadi, ale hlavne jeden velky ujety PT to vic vadi ze jsem bral "jenom shorty" - to je samozrejme spatne chovani.... dokud trh neprorazi to absolutni high z up pohybu tak je jeste porad nejlepsi cena pro medvedy ted... nad high je to pak zase o sledovani hodnoty a volume.... dnesni den mam ztratovy ale jen kvuli memu chovani - pokud si to takto umite vysvetlit tak je to dobre do budoucna se to odstrani, horsi je kdyz nevite proc ty ztraty mate.... prikladam screen jak se trh krasne vybalancoval... porad platny short dokud neprorazi long....

18617

Link to comment
Sdílet pomocí služby

patas, kazdy obchodnik je original, vsichni to popisuji jen ze sveho pohledu, coz delam i ja to same, je to jen pro inspiraci jak se da lovit :) Samozrejme nechci srovnavat ze je neco lepsi nez druhe, ale kdo si da s Daltonem praci (precist nekolikrat + delat primo obchody o kterych mluvi) tak je na trhu uplne svobodny, muzu obchodovat co chci kde chci jak chci.. ne byt upjaty na system.... ja uz jsem zkousel hodne veci a za me bych rekl ze Dalton je nejvyssi liga, a hlavne znam nejake hodne profi tradery a vsichni rikaji ze Dalton na ID obchodovani nejlepsi... ale je to kazdeho vec, klidne si delej carky... iigis, tento obchod uz by jsi mel mit ne? 18:00 short ... vcera to same na long ale vcera uz jsem se bal a navic jsem mel vydelane....

18618

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Bohužiaľ dneska som si vystrielal náboje pred tým ako prišla táto situácia. Veril som že dnes to najde responziu hore tak som robil len shorty 2xSL a raz len prvý TP takže som už dalej nebochodoval lebo som prekročil stratul. Inak dneska som v škole prechádzal tvoje príspevky za poslednú dobu dikes za to, teraz potrebujem vidieť že sa to dá a ked to dokáže niekto iný musím to dokázať aj ja :)

tento týždeň je u mna zlý zlé obchody ktoré nechcem a potom už nemám "gule" na tie ktoré majú byť. Každopádne ako vravíš viem že je chyba vo mne... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:
O jaké knize pana Daltona mluvíte? Já vlastním knihu Market profil v českém překladu. Tam je pro mě přenádherně vysvětlená market aukce.
Vstupy, tak jak o nich píšete vy, jsou jedinečné svojí logikou a proto mě zajímá, kde jste čerpal inspiraci.
Jinak poopravím svůj výrok o používání MP - znám přístup alexandertrading, l2st, české konkurence a ani jeden z ních mi nepasuje na vaše vnímání trhu. Proto ten zájem. Mohl byste tedy prosím být sdílnější? Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Viem že mám monitorované príspevky tak kým to príde na fórum bude asi neskoro ale ak budeš mať čas tak pozri ako by si chápal situáciu na amerike:

Ja som v longu od 1,3117 od 15:12. Nákup korekcie po tom ako trh našiel responziu v očakávanej úrovni 1,309. vytvroil sa tam menší balanc no nízke vol a bez follow throught takže som kupoval. Mám ešte 50% pozície a držím to niekde k 1,318. Keby som bol v pozíci že by som chcel aj overnight tak by som možno držal na break cez tie highs v tomto up pohybe??
Dikes (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek ano tu knihu myslim, a inspiraci beru jen ze svych obchodu... mozna by nekdo rekl ze je to spatny pristup ale uz delsi dobu me nezajimaji nazory jinych... to by jsi musel vedet co je k tomu vede a jaci jsou lidi lepsi se snazit pochopit sebe nez je.... popravde alexandertrading vubec neznam....

iigis vcerejsek jsem vypustil a dnes jenom scalpuju... tato BA zacina byt pekne "hnusna" obchody profilove budu delat jen na high/low predchoziho dne nebo az vyleti ven z BA... ted je tezko rict kterym smerem... kazdopadne cekam na test na high BA a tam se uvidi....

ps. chyba neni nikde, vse je o vydrzi, chyba je jenom ze si myslis ze to pujde hned :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska na eure celkom divočina po reportoch.. Čakal som kým sa to ukludní a na nástup longov na lows išiel som dnu za 1,3086 no ten malý spike po 16:00 mi vyhodil 3/4 pozície na TSL. Takže som skončil s pár ticks vonku na dneska už si asi dávam pokoj je to dosť rýchle tak velmy nechcem riskovať.

Dovolneka na 90% zrušená vďaka MALEV (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska euro pekná responzívna aktivita na low tej dlhodobešej BA. Jemný break no bez nadviazania iniciatívnej aktivity po návrate do vyznačenej BA som longoval na korekcii. Stálo ma to jeden SL, ešte tam bol jeden pokus do shortu presne na úroveň no silný nákup v T&S a nechuť predajcov (div na delte) mi dali silu na reentry. Stále bojujem ale posledné dva týždne už ekvita naberá severný smer pomaly ale isto:)

18678

18679

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, pekne ale snaz se nastupovat na profilech kdyz to analyzujes profilove, tam v miste tveho vstupu to byl porad tezky gamble... ale minimalne jsi mel nahled vyssiho tf a to je dobra vyhoda... ja jsem to nejak zaspal, moc jsem scalpoval a tak mi to uniklo ale slo to uplne krasne vzit presne na pip na korekci na high IB usa... Ten SL 35 je vzdy mentalni, v naproste vetsine pripade aj kdyz ti ti nevyjde tak by jsi mel byt schopny vystoupit nekde kolem -10 - 0..... mozna i plus.... Jenom tip na zitra na evropu... 4 dny za sebou nizsi hodnota v ramci BA, na tydennich grafech to vypada na mohutny short....(dlouhodoby short covering skoncil - ale jen moje domnenka) zitra bych hledal nad dnesnim high velkou reakci do shortu... ale zase je to jen tip a az graf ukaze kdy a kde... jde o to ze to nabizi obrovske RRR potencialy... dneska byci exces na 27 jeste tesne odolal nechtelo se jim tam ale prijde utok :) no a pokud ne tak zase prehodnotit situaci.... ve screenu mas ten trend na usa dnes...

18684

18685

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeste dva dlouhodobe grafy....

daily graf s vyznacenim excesu,

spojeny 3 tydenni graf , formace "P" se krasne zastavila na dlouhodobem excesu a dale uz nepokracuje,
posledni exces na dly je shortovy takze to podporuje jen short...

otevrel jsem shorty ted na dobre cene s mentalnim SL 120 pips nad high BA, zitrek bude asi nejkritictejsi den pro tuto BA... ale taky nemusi :)

Idealni PT pod historicke low ale kdo to ma vydrzet :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...