Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

Asi som to moc xcel , tak som to dostal .. Strata .. Huraaaa .. Toto je priklad ako sa nema obchodovat : 1 . V backtestoch mi vysla streda ako stratovi den .. co je dnes ? 2. Co znamena velka sviecka ? vacsinou nejaka trap . 3. Aky max SL ti vysiel v BT ? 30 ticks od vrcholu swingu . 4. Preco cakas az do vykreslenia sviecky ? aby si videl ci nejdu CCI az do extremu / za +-200 / .. naslo by sa toho mozno aj viac .. preco som to takto obchodoval ?

15583

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já dnes první vstup do shortu hned po otevření, chytla jsem SL.
Pak další short v 15:36 , tam byl PT 200.
Pak jeden BE+1, jeden PT a pak a 3x SL (dva z toho zasažené přesně na tick, jelikož šlo o slip, backtest by ukazal PT).

O víkendu musím projít celý backtest, v paperu se ukazuje, že mi nevyhovuje , že mám vstupních signálů poměrně hodně, zkusím lépe popsat OP, tak, aby definoval trh jako celek, ne jen "vstup na 6tou úsečku".

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň....prednedávnom som začal backtestovat pomerne primitívny OS podľa stanovených pravidiel. Popri tom som ho začal aj PT a viem, že to nieje nič moc ale zatiaľ z 10 obchodoch to je 2xSL a 10xPT. Píšem si popritom poznámky, na základe ktorých si svoj OS doplňujem a plánujem ho spísať do doc súboru a možno ho tu hodím. Keďže mam dostatok času na prípravu ( z dôvodu nedisponovania peňažných prostriedkov na začatie ), chcem sa pripraviť aj po psychickej stránke dostatočne. Samozrejme viem, že aj tak sa nepripravím ani na 50%, ale aj tak...mam čas budem cibriť OS
Zaujíma ma však jedna otázka.
Momentálne BT a PT trh NQ. SL som si nastavil na 4body a PT na 8bodov. Ako základ. Momentálne obchodujem takým štýlom, že zadám príkaz a na to hneď SL a PT a nechám to ísť.Buď zasiahne PT alebo SL.

Chcel som sa preto spýtať, či je v LIVE reálne obchodovať tiež takýmto spôsobom nechať alebo SL alebo PT. Samozrejme kontrola, či sa príkaz SL a PT vyplní je potrebné pozorovať, ale skôr myslím nebyť prítomný pri PC a sledovať ako trh ide hore dole a poprípade si nastaviť zvukové upozornenie na vyplnenie SL a PT.

Jednoducho, či nieje po psychickej stránke lepšie pre začiatočníkov v LIVE zadať príkazy a nechať pretnúť SL alebo PT. V podstate pri Backteste sa to plánuje takto.

Ďakujem za odpoveď. Píšem to tu preto, že by som chcel vedieť názor Vás LO (Live Obchodníkov)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft:

samozrejme ak ti to tak vychadza tak preco nie. nechaj to bezat bud SL alebo PT. Sam neskor zistis ako managovat obchod teda lepsie povedane utekat z trhu este pred plnym SL ak sa xyz nestane alebo sa xyz stane bud na nejakom indikator, alebo PA..(mozno ti toto nebude vyhovovat a budes chodit len plne SL alebo PT). Dobre je sledovat co sa dialo potom ako si isiel do obchodu ako sa trh choval, neodchadzal by som od pocitaca hlavne ak to ides len SIM... tam ti nic nehrozi.
Osobne si myslim ze NQ je predhladny trh a vies celkom rychlo ci to pojde ci nie (ale mozno ho mam len lepsie nasledovany ako ine trhy)

K tej psychologii, no zacni citat co sa da o tom ako a co, bohuzial nic ta nepripravy 100%. Ak uz ma niekto nejaku historiu na sim/live nasiel som skvely podcast od steenbergera s 2ma cviceniami ale znova musite mat aspon ten mesiac paperu a zapisane ako ste reagovali inak sa to neoplati pozriet
tu je link je to v ang
www.woodiescciclub.com/Lectures/drbrett/drbrett-april2006.html (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...