Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Luo,
behem papertradingu jsem byl agresivnejsi, takze uspesnost kolem 70%. Za poslední 2 měsíce live úspěšnost 100 %, resp. žádná ztráta. Říkáš, že je jich víc, jestli za září a říjen najdeš na YM něco co jsem nevzal a podle tebe bych měl vzít, tak ti rád řeknu proč jsem to nevzal. Nevím jestli jsem to tu psal, ale beru taky HAS na TF5, pravé "podpaží" musí prolamovat to levé a potom zase vstup na 123. Je to jeden ze screenů v tom PDF co jsem poslal. Jo a dnes sem dali kluci pěkný článek jak backtestovat komplexněj diskréční strategie - v podstatě píšou to co jsem psal já když ses ptal na backtest. I když si myslím, že to co jedu já mně připadá spíš jako jednoduchá mechanická strategie s diskréční kontrolou vstupu.
Reverse TL - co tím konkrétně myslíš?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vasas, vcera mě to taky napadlo když Romanrak psal o tom, že na NQ toho je víc. Nevím proč mě to nenapadlo dřív. Asi proto, že když jsem jel paper, měl jsem těch obchodů víc protože jsem byl agresivnější, ale teď si fakt vybírám a tak ta četnost spadla. Romanrak přikládám jak to vidím já (po boji :)). Je to pohled mého systému. Jiný systém to bude vidět zase jinak.

17554

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Sydney,

ok a diky za tvuj nazor. Ja mam break od 18.00 do 19.00, potom ciham na nejakou tu optimalni prilezitost. Na tomto trhu mam pocit, ze je prilezitosti celkem dost. Mam vsak vyhranenou dobu kdy do pozice nevstupuji a to je v case zverejneni fundamentu. Vidim, ze mas opravdu striktni filtr co nevzit a co stoji za obchod. Je tim samozrejme dana i slusna uspesnost a to je jiste dobre. Beres v potaz jen vykresleni swingu, nebo zohlednujes zaroven volume?

Preji mnoho uspechu!
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romanrak, s volume nepracuju, maximálně zpozorním když je extrémně nízký nebo extrémně vysoký. Diskréční obraz si skládám asi tak z následujícího: jak trh swinguje - rovnoměrné pohyby, jak se vykreslují svíčky před vstupem - jestli to není každá svíčka jiná barva a ještě s ocasem jak kráva, jestli jsou svíčky tak nějak stejně veliký, jestli trh není na konci nějaké ukrutné ralley, jestli není prachmizerný volume, jestli se trh nedostal do oblasti kde se v minulosti plácal delší dobu odnikud nikam, jestli je po vstupu přede mnou "volno" - na cestě k potenciálnímu PT nestojí v minulosti nějaká zahuštěná zóna kde by se to mohl kousnout. Prostě ta situace by měla vypadat pěkně. Samozřejmě netrvám na všem, ale když většina těch věcí je taková nějaká na hraně tak se snažím to nechat plavat a čekat dál. Zažil jsem dost situací kdy to bylo na hraně, ale aby mně to neuteklo tak jsem to bral - SL, pak ještě jednou (přece mně to neuteče !) - zase SL a napotřetí se tam vykreslila naprosto učebnicová situace - a na to už jsem neměl nervy. Někde jsem tu četl něco ve smyslu "Radši budu mimo obchod a litovat, že nejsem v něm, než abych byl v obchodě a litoval, že nejsem mimo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky, ono to zase tak jednoduche neni.. :) Pokud si totiz nedas zaramovat, jak presne vypada to, "volno pred tebou", tak ti to muze casem dost motat hlavu. Obzvlast pri nejakem DD se ti hned mnohem vice bude zdat, ze tam volno neni, i kdyz s cistou hlavou bys to vyhodnotil jinak. Tim nerikam, ze je to spatna myslenka, naopak, ale musi se trochu rozpracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K., já to řeším tak, že když se mně začně vytvářet pattern (a ono to nějakou chvilku trvá), tak si projedu screeny úspěšných obchodů a ptám se sám sebe jestli ta situace vypadá podobně. Obchodů je málo takže to není problém, chci aby se ty obchody co nejvíc podobaly - ty celkový situace v trhu. A máš pravdu, i když to mám X-krát projetý, stejně se občas připravuju na vstup do obchodu protože se mně to zdá OK, potom ještě sjedu ty screeny a najednou zjistím, že se to teda ani náhodou nepodobá a balím to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...