Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Danko

Prvně bych chtěl říct, že nepovažuji za scalping target 1 bod na TF. Je jisté, že to záleží pouze na úhlu pohledu a taky zvoleném timeframe.
Z mého pohledu bych považoval scalping chození např. pro 2-5 ticku, Ale je to jen muj osobní názor.
Kazdopadně scalping je až příliš náročný na psychiku, každý slippage tvoří velké nabouraní celého tvého systemu a proto scalpují opravdu asi jen ti nejostřílenější... ;) Určitě je to taky jedna z možných cest.

Pokud se podíváš do zdejší historie zjistíš, že jsem jednu dobu obchodoval striktně pro 1 bod (později se tady o tom mluvilo jako BOBR SYSTEM :D ) . Nyní mám PT flexibilní - pohybuje se od 1 - 1,5 bodu. Vždy zaleží na velikosti "volného" prostoru k nejbližší S/R úrovni.
Co se týče SL bohatě si stále vystačím s 0,8 bodu. Samozřejmě je třeba natrénovat timing vstupu, ale to beru jako samozřejmost každého tradera ( neustalé drobné zlepšovaní věcí, které již umíte a děláte - viz. odkazy na Kaizen)
Já takhle už obchoduji nějakou dobu LIVE a citím se pohodlně pri své práci.

Ať se daří, ať vzkvétá tohle vlákno, které denně navštěvuji, protože se tady schází dobrá "sebranka" traderů.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ja osobne by som nad tymto pristupom az tak nepremyslal, no vidim, ze trh sa chova zatial inak ako minuly rok, tak sa mu snazim prisposobit. Citam akurat knizku Trading na maximum od Dr. Steenbargera a on tam presne opisuje, ze ked sa trh meni treba sa mu prisposobit a neist proti nemu, ze vela ludi na tomto konci, pretoze sa nevie prisposobit meniacim sa podmienkam na trhu. A nakolko vidim, ze trh sa nechova tak ako posledne roky, ale uplne inak a v uzokom rozpati, tak preto ma to napadlo, uvidime, mozno sa nakoneic rozbehne. Good luck

Dan,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Danko, scalping urcite neni o tom vstoupit na 2v, nastavit SL, PT a uz jakykoliv a pak se modlit k nasbirane analyze MAE, MFE pripadne Backtestu, obchodujes pritomnost. Bez OrderFlow to pujde tezko, pr. pro vystup: vstoupis na cene 10 long, okamzite nasleduje situace Bid 7/ Ask 8, takze momentum zjevne neni na Tve strane, muzes jednat, pripadne ztratit dalsich 2-5 ticku doufanim, takto to udelej 10x s x kontrakty a vysledek si spocitej. Ale tady se na par ticku moc nehraje :)
Good luck.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To BOBR,

neviem kolko tickov je/ nie je scalp, nakolko som maval vacsie PT, tak 1 bod je dost menej a preto som to nazval "scalp". Inac presne takyto pristup ako si popisal 1-1,5 bodu PT a SL 0,8 prave testujem, len ten SL este trosku mensi a vychadza to.

To hanz242,

ako som pisal vyssie, mozno som sa zle vyjadril o tzv. slalpingu, nazval som to preto tak, ze som pouzival vacsie PT a preto mi pride 1 bod ako scalp.

Dan,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad skalping a "přizpůsobování se trhu")
nemyslím si, že je tohle vhodný okamžik na impulsivní přeskakování na jakýkoli jiný systém kvůli prvním dvěma týdnům nového roku..tohle dělají amatéři..kdyby si člověk který takhle přemýšlí místo toho přemýšlení stáhl data a udělal si v excelu analýzu denních range a jejich roložení za poslední roky, tak by zjistil, že takový změna volatility neni vůbec nic neobvyklého..trh se poslední dny nechová jinak než poslední roky..chová se uplně stejně - tj. má určitou krátkodobou tendenci...teď to bylo období úzkých range, falešných breaků a chopu...mě osobně to překvapilo, protože leden byl z pohledu sezónnosti poslední roky vždy podobný a vcelku nadprůměrný...za to třeba únor bývá konstatně slabší...ale určitě tohle neni důvod začít skalpovat a vytvářet nové strategie na úzkou range...takové shifty budou stále..jde o to čekat na své příležitosti...samozřejmě že když budu měsíc bez obchodu tak asi neni něco uplně v pořádku..

ad moje předchozí příspěvky k mechanizaci)
když tak ležím nemocný v posteli, přemýšlel sem nad tím a ono to asi tak jednoznačné není..protože nováček asi nedokáže tak dobře nastavit právě ty mechanické pravidla..bez té zkušenosti, bez toho diskréčního sledování trhů...tj. změnil bych to spíš na to, že je potřeba k sestavení dobrého mechanického systému i spousta předchozího screen timu, zkoušení různých nástrojů, technik atd....je potřeba sledovat trhy a naučit se je číst - jakoukoli metodou...a taky je to vždycky o zkoušení v praxi a nějakém vývoji...u mě jde třeba o to, že čím dýl obchoduju, tím víc jednoznačnější to chci mít...a ono je to určitě lepší i pro postupné navyšování kontraktů...protože pak každá chyba mimo plán bolí x-násobně...a kdo obchoduje live určitě potvrdí, že ztráta i drawdown v rámci plánu nejsou zdaleka tak destruktivní na psychiku jako to, když člověk vidí, jak podle plánu equity krásně roste, ale v reálu jde dolů..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll:
dik za prispevky , bud mas talent a jde to, nebo sis tim prosel a tve prispevky mluvi co te potkalo v praxi , ale sedi mi to protoze to ma hlavu a patu. Dik za trpelivost, uz tve pripominky mam vytisteny a o vikendu jdu na to.
Brzke uzdraveni, ja jsem zrovna domarodil a v pondeli jedu zas makat na dane a spatna rozhoduti vlady :)
Včera jsem byl asi rozhozenej tema prvnima vstupama, aspon si to namlouvam, ze 1x jsem pujcoval synovi auto po ziskani ridicaku a jel sam bez dozoru co mi narusovalo klid pri PC a nervozita,zbrklost.

to PetraSR:
ahoj devce, tak co nova praca v poho? Co vlastne ted jedes? Jinak neni se cim chlubit. Statistika:
8 mesic SIM
66 obchodů,30PT,20SL,16BE z toho 8 mimo plan.
9 mesic LIVE
13 obchodu,6PT,3BE,4SL
ale z 6 PT 3x plnej PT 3x vystup nelibila se situace a 3x dobra intuice jinak SL nebo BE ty 3 obchody ale jen s +70,2x+30. SL samozrejme plny-jako jinak :)
pak jsem to stopnul a zasek jsem se.

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danko

Určitě se dá s tím SL ještě pracovat na nižší úrovni, jen zatím v live mě to psychicky silně ovlivňuje (mít nižší SL i když je ten rozdil vizualně malinký), ale jak sem psál, stále pracuji na zdokonalovaní, tak se třeba jednou dostanu i na SL $50.
Je to vše umění daneho tradera.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já si třeba dovedu 5tickový SL na TF představit celkem dobře..ale jedině u breakout strategií..v principu jde o to, že pokud obchoduju breakout, hledám silné momentum - proto nemusím dávat trhu příliš velký prostor - protože pokud se nerozjede, tak momentum chybí a trh je nerozhodný...pokud se trh po breaku otočí a začne se vracet a vyhodí mě na SL, tak se tímto utvořila sekundární break úroveň a já můžu naskočit do trhu napodruhé, pokud tuto úroveň prorazí a i napodruhé potvrdí směr..pokud ale neprorazí, tak jsem ztratil pouze malou částku a oproti obchodníkovi s vyšším SL (který třeba sází SL nad větší korekci) mám ještě výhodu toho, že jsem dřív z trhu venku a můžu případně reverzovat do opačného směru.. majkll

18293

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...