Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já dnes na TF čekal na LONG.
NQ se úplně odtrhlo od ES a TF a razilo si své swingy UP.
Z timeframe 30min sem viděl odraz od supportu a proto jsem hledal platné otočení trendu i na ES a TF. Nakonec jsem nastoupil na flipu do LONG v 18:01 na LMT- 768,0
PT-1,3 ( k nejbližší resistanci na 769,3 )
Hezký zbytek večera.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> ad skalping a "přizpůsobování se trhu")
> nemyslím si, že je tohle vhodný okamžik na
> impulsivní přeskakování na jakýkoli jiný systém
> kvůli prvním dvěma týdnům nového roku..tohle
> dělají amatéři..kdyby si člověk který takhle
> přemýšlí místo toho přemýšlení stáhl data a udělal
> si v excelu analýzu denních range a jejich
> roložení za poslední roky, tak by zjistil, že
> takový změna volatility neni vůbec nic
> neobvyklého..trh se poslední dny nechová jinak než
> poslední roky..chová se uplně stejně - tj. má
> určitou krátkodobou tendenci...teď to bylo období
> úzkých range, falešných breaků a chopu...mě osobně
> to překvapilo, protože leden byl z pohledu
> sezónnosti poslední roky vždy podobný a vcelku
> nadprůměrný...za to třeba únor bývá konstatně
> slabší...ale určitě tohle neni důvod začít
> skalpovat a vytvářet nové strategie na úzkou
> range...takové shifty budou stále..jde o to čekat
> na své příležitosti...samozřejmě že když budu
> měsíc bez obchodu tak asi neni něco uplně v
> pořádku..
>
>

nahodou jsem narazil na tento stary prispevek a trochu se mi asocial s tim co ukazal blazek3 nahore. Je to jenom pro zamysleni, protoze je to odlisny zpusob obchodovani a je uz hodne diskrecni a je to rozdil proti pristupu, ktery tady vede, coz je backtestovani, nastavovani podle historie atd. Ja bych ho nazval obchoduji, co vidim.
Tady bych navazal na blazka nahore, moc pekny priklad, trh se dvakrat zachoval podobne, tak jestli to potreti nabidne, tak to vezmu. A takovych situaci trh dela dokola hodne, takze si vytvorim arzenal potencionalnich vstupu, ktere v prubehu roku fungovaly (ne cely rok, vsechno nekdy funguje a nekdy ne). A kdyz uvidim situaci, kterou mam v arzenalu, a uvidim, ze dnes zafungovala, tak si to zapisu do pameti a pokud ji uvidim podruhe, tak ji vezmu. A beru ji tak dlouho dokud funguje. A co se tyce targetu, tak tam taky plati obchoduji co vidim. Kdyz vidim, ze trh ma range napr. 10 bodu, tak OK s 4,5ti body se vejdu, ale kdyz vidim, ze trh dela range jenom 5 bodu, tak mi staci vzit 2,3. Takze je to o neustalem prizpusobovani podle toho, co se aktualne deje a pak nemusim resit, ze PT mam 4 body a co delat ted, kdyz trh se placa na miste a dela jenom dvoubodove kanaly.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

nevim, jakou máš s tímhle přizpůsobováním se situacím "přesně tohle se už stalo, tak to zobchoduju", ale já mám přesně opačnou zkušenost..pokud přišla nějaká situace, která se mi zdála podle citu nějak, ale podle plánu jsem ji zobchodoval opačně a se ztrátou, tak když přišla podruhé na chlup stejná situace a já podlehl dojmu z minulé situace a nezobchodoval jsem ji podle plánu (většinou jsem jen stál stranou) - zpravidla ta situace vyšla přesně opačně a já se jen bouchal do hlavy, že jsem nedodržel plán..

a proto mám nad počítačem napsané "obchoduj, co vidíš, ne, co si myslíš"...přeneseně to znamená " obchoduj aktuální situaci, ne situaci, která byla před týdnem, i když můžou vypadat naprosto stejně"

ale jde asi o to, že to, co asi myslíš ty, je trochu jiné, podle mého...já to myslím tak, že když je týden trh v 200 USD range a odráží se tam a zpátky a člověk s trendovým systémem to už nevydrží a na začátku dalšího týdne začne obchodovat uplně jinak protitrendově každou otočku, tak ho trh na 99% vypeče a bude krásně trendovat..a ten člověk může jít rovnou s provazem na hrušku, protože se z toho zblázní..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

S tím koncem souhlasím, člověk by neměl dělat nic na co není připraven.
A jinak to není o tom, co si myslím, ale o trochu jiném přístupu než jsou zbacktestované patterny s nějakým nastavením, je to o patternech, které beru, pokud vidím, že fungují. Hypotetický příklad příklad může být DT na high dne (náhodně vybraný příklad z PA). Vidím, že včera vyšlo a pokud se dnes dělá, tak ho vezmu a budu ho brát tak dlouho, dokud bude vycházet.. Takových situací je mraky, mám prostě sbírku patternů a obchoduji ty co fungují, dokud nepřestanou fungovat. Některé fungují celý rok, některé jenom poslední měsíc atd. Ale jsou to věci, které vychází z logiky trhu, není to žádné křížení nebo tak podobně.
Další příklad toho co vidím, je např., že na nějaké úrovní se něco stane a dnes tam trh udělá opět pattern. Viz například na ES trh včera měl celý den problém s hranicí 1298.00. Nejdřív zezhora a pak zezdola. No a když dnes vidím, že Evropa se mi zastaví na 98.00 a udělá tam DT, tak bez rozmýšlení vstoupím. Není to nic otestovaného, je to vstup na základě aktuálního dění na trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

je te sleduji, ale market aukce je neco jineho nez co obchoduji ja. Jenom takove drobne upozorneni, davej si pozor na pristup, ze vidim extremy a pak se tam snazim najit obchod. Necetl jsem to do detailu, tak nevim, jestli jsi tomu podlehl nebo ne u toho vcerejsiho low a high, ale jenom pro upozorneni, ze pokud je to takto, tak je to potencialne nebezpecny pristup.
Jinak moje prispevky prochazeji schvalovanim, takze mezi odeslanim a publikovanim je docela prodleva, jenom abys vedel.
A jestli muzu, tak jeste jedu radu, jelikoz lidsky (a hlavne muj mozek) je osidny, a kdyz si reknu, kde bych chtel vstupovat, tak automaticky zacnu hledat veci, ktere tuto myslenku podporuji. To je proste automatizmus, jak mozek funguje. Takze abych nelezl do obchodu, ktere "vidim" jenom ja, tak si clovek musi vedome zacit klast i otazku, jestli jsou tady veci, ktere tuto myslenku nepodporuji. A to je nutnost, donutit se takto premyslet, protoze mozek automaticky hleda jenom ty veci, ktere vstup podporuji a vynechava ty veci, ktere jsou negativni. Tak hodne zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
v podstatě ano, snažím se obchodovat na extrémech a na HVN, ale většího TF. Čili na extrémech multiday balance atp. Denní extrémy mě nechávají klidným, pokud nejsou v nějaké klíčové oblasti. Toto mi vyhovuje z vícera důvodů, jednak nemám rád excely a zaznamenávání statistiky různých levelů a hlídání kde kdy byl jaký MEAN atd. Ale hlavně jsem si našel místo, kde se mi věnují denně a na jakoukoliv otázku odpoví okamžitě :-) Ale myslím, že oba děláme to samé, akorát to nazýváme jinými slovy.
Jinak to hledání obchodů:
mám nějakou obchodní ideu a zkouším přístup if-than. Pokud mám pravdu, potom ostatní objektivně měřitelné ukazatele by měly vypadat takto, pokud ji nemám, musím mít přesně stanovený invalidation point, ve kterém uznám omyl a inkasuji ztrátu.

Ale je to těžký, moc těžký :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

no..já myslím, že by šel testovat na historických datech i tvůj přístup, jen je víc komplexní a bylo by to složitější, tj. zabralo víc času..(nevím jestli používáš TaS nebo něco takového hodně "real-time", co se nedá historicky)..každopádně hledat nějaké úrovně, obraty, odmítnutí, hledání určitých zón atd jde rámcově jednoznačně i na historických datech..takže v tom spíš vidím trošku takovou zbytečnou revoltu vůči backtestům...přijde mi, že lidi takhle nadávají na backtesty, protože je propaguje i Finančník...ale backtesty nejsou nic, co by vymyslel Tomáš s Petrem, je to normální obecná věc, historická analýza..zjišťování toho, jestli je nějaký přístup rámcově smysluplný apod. - protože neexistují jen extrémně diskréční přístupy, ale taky mechaničtější věci, které mohou být naopak vyvážené diverzifikací apod.

každopádně rozumím, co se snažíš říct - jestli pamatuješ moje příspěvky z dob, kdy sem naposled celkem dost dával grafy mojich obchodů, tak jsem tu prezentoval přístup "obchoduju tady a teď"...tj. tato moje strategie je taky založená na aktuální akci na trhu..asi ještě víc než tvoje, protože mě tam ani moc nezajímají historické úrovně a to jak se choval trh včera a předtím, ale vyloženě akce tady a teď a podle toho jednat..bylo to založené na síle trhu, odmítání cen, skalpech apod..

každopádně - kolikrát jde vidět i kluky s různými profily, jak si dělají různé scénáře, značí si oblasti apod. a pak trh po open vystřelí uplně opačným směrem celý den a oni se diví, co že se to jakože děje...v tomhle je všechno stejné - nic nefunguje pohádkově..a 100x trh může mít problém prorazit určitou úroveň, ale stejně si po 101 udělá co chce...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...