Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

m.hunter Jsem rád jestli ti mé screeny něco dávají. Včera jsem vůbec neobchodoval. Každopadně tvůj obchod je hezký :). Můj dnešek byl pouze čekání na odraz od resistance do flipu z timeframe 30, poté jsem na tf15M sledoval, že je skvěle podpořen IMA, protože NQ nemělo sílu vůbec klesnout tak nízko aby se odehrál flip, ES kleslo na resistanci a stagnovalo, to samé se stalo i na TF. Přesunul jsem se na nízký tf, počkal si s LMT na lepší cenu a PT uložil tick pod nejbližší resistanci. :)

18407

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR:

pekny obchod. Ja mam u flipov ten problem, ze neviem nacasovat vstup. Velakrat sa mi stalo, ze trh nedosiel az po moj vstupny limit a to ma celkom odradzalo. A ked som chcel nasledne vstupit uz po otoceni trhu do predpokladaneho smeru, trh bol uz daleko.

Ten moj obchod neber nejak vazne. Nemam to este ani poriadne zbacktestovane, ale na to sa chystam hned po par dnoch papertradingu. Preto najprv papertrading, lebo parkrat som neco backtestoval, a potom pri paper som zistil ze mi to vobec nesedi. Takto zistim skor ci ma vyznam to testovat. Dalsia vec ze budem vedet naco sa zamerat a podobne.

Ale flipy som nezavrhol, to je podla mna jeden z najlepsich sposobov ako nastupit do trendu. Potom ked budem mat uz komplet otestovany system napisem aj ja viac, ale zatial to moc nema vyznam.

Tvoje obchody si velmi rad pozrem, takze ked budes mat cas a chut prispievat budem rad. Mozno sa aj neco priucim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter a all, nekolikrat jsme vam psali i silence a jeste nekdo, univerzalni vstupy na FP, tyto FP vam nejlip nacasuji vstup podle aktualniho order flow, funguje to porad vsude, tak nevim proc si nedate praci a nepodivate se na to... misto toho si tady stezujete ze nevite jak vstoupit...

proste cekam flip tak se divam na FP a pokud mi da validni signal tak otviram obchod.....

na FP je pak vase vec jestli je delate z casoveho, volumoveho, tickoveho, nebo RB grafu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06
Souhlasím. Je tady toho spousta a ještě možná víc :).

m.hunter
Semtam nějaký screen mohu hodit to není problem, ale ve skutečnosti je to stále pořát to samé.
Protitrendy zatím obchoduji velmi zřídka.
Timing vstupu jsem nejlépe vypiloval a stále piluji pomocí stovek hodin před monitorem a sledováním chování ceny na S/R spolu s order flow.

Jsem diskréční obchodník, protože mechanizace mě nikdy neuspokojila, atak se snažím co nejvíc sladit s trhem.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

neviem ci to vyznelo ako keby som sa stazoval, ale vobec to nebol zamer. Chvilu som sa ucil citat orderflow z domu aj pomocou TaS, ale je to dost diskrecne a presne to na zaciatok nechcem, lebo to proste nevyhovuje mojej povahe. FP som preto ani uz nestudoval.
BOBRovi som pisal ze mam nieco rozpracovane. Neviem ako to vyznelo, ale urcite som to nemyslel takym sposobom ze "nauc ma obchodovat flipy" ani nic podobne.

Cim viac live traderov sem prispieva tym lepsie. Bobrove prispevky som sledoval uz davnejsie, tak preto som rad ked sem obcas nieco hodi. Tak ako hocikto iny, aj taky, ktory straca aj taky co sa tradingom zivi. Z vacsiny takychto prispevkov sa da nieco zobrat. Niekto si vsimne nejaky indikator, niekto zacne sledovat aj vyssi TF, a niekoho tie prispevky napriklad motivuju. Kazdy si z toho zobere to co potrebuje.

A ked budem chcet lepsie nacasovat vstupy (ked dokoncim to co mam teraz rozrobene), tak si spomenem na tvoj prispevok a zistim si toho viac o FP. Takze diky za radu.

To co potrebujem momentalne, je spisat presne pravidla aby bol system uplne mechanicky, aby som nemusel robit pocas obchodovania nejake diskrecne rozhodnutia.

PS: to som teraz nepisal s tym ze ocakavam nejake rady. Iba som chcel napisat jak som to cele myslel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirro Napsal:
-------------------------------------------------------
> yax: Prosim te, zkratek jiz znam spousty, ale ty
> tve mi hlava nebere. Vysvetli mi prosim pokud
> muzes: HVN, vPOC a mean.
> Diky
> m.

HVN - high volume node - asi misto s nejvetsim volume, ale tohle nepouzivam, tak nevim presne
vPOC - volume point of control - objemovy bod kontroly - cena na ktere se v danem casovem useku, ktery sledujes (napr. US seance) uskutecnilo nejvice obchodu
Mean - stred casoveho useku, ktery sledujes - napr. stred US seance od 15:30 do 22:15 je US mean = (High-Low)/2+Low, nebo take jinymy slovy 50% retracement podle Fibonacciho.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...