Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

oznoh, petr:
k čemu vám je přesný čas a přesná vstupní/výstupní cena, to přece není důležité (tak jak to zakreslil plně postačuje), mnohem důležitější je samotný rozhodovací proces, který za tím vším Petr dělá. Když to přeženu, tak to už můžete rovnou chtít, aby Petr obchodoval za Vás.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se podrobnosti screenshotů týče. Konkrétní vstupy tohoto obchodu včetně screenu z platformy jsem publikoval na twitteru: screencast.com/t/F4aKssU9I7R

Toto vlákno vnímám jako takový obecnější depozitář toho, jak kdo nahlíží/nahlížel na konkrétní trh, který obchoduje. Osobně například při tradingu neobchoduji nějak moc mechanicky, spíše skládám své rozhodnutí z určitých bloků, např.:
- KDE obchoduji - tj. S/R zóny.
- CO obchoduji - např. IM divergence
- KDY obchoduji - když vidím potvrzení vstupu skrz reakci trhu
- JAK obchoduji - řízení pozice

Je jasné, že zpětné screenshoty mají jen částečnou vypovídající schopnost, ale i tak mohou poskytovat určitou inspiraci. Mé screeny mířím hlavně do oblasti inspirace KDE obchoduji nebo bych obchodoval v případě FESX, kterou zkusím příště okomentovat trochu více.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešní dopolední FESX seance. S/R zóny jsou v grafu ze včerejší přípravy (a publikoval jsem je na ráno na twitteru). Hlavní plán byl short z oblasti 2430, tj. někde kolem bodu 1. Trh však tak vysoko nevystoupal, tj. žádný obchod. Druhý plán byl long z oblasti zelených S/R úrovní (viz konverzace na twitteru). Trh se jen lehce dotkl horní úrovně na 2405 (bod 2) a já už se připraval na long - doufal jsem v trochu větší otestování této oblasti. Nicméně kontroly se hned ujali nakupující a já čekal, jestli trh ještě jednou oblast otestuje, nejlépe ve spojení s IM divergencí. Nakonec vstup na ceně 2410 na základě orderflow a PA - trh otestoval high reverzní svíčky a zároveň bylo patrné, že již není síla k dalšímu poklesu. První target cca 10 ticků, druhý zpět k high (u této části pozice jsem vystoupil lehce v zisku poté, co jsem nechal posunutý SL v trhu a již šel cvičit (vstup byl dnes na FESX poměrně dost pozdě). Tento obchod tedy nebyl potvrzen IM a bral jsem ho s menší celkovou pozicí. Petr

18571

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jen malý obchod. Kvůli problémům s IQFeedem, který poslední dny nezvládá dodávat Eurex data jsem jel v takovém "nouzovém režimu", což samozřejmě na trading není dobré. Obchodoval jsem tak jen malou pozici, kterou jsem se zhoršujícími se tech. problémy ukončil při prvním náznaku oslabení momenta. Plán byl obchodovat short z S/R oblasti 2432. Pro vstup ideální by byla situace, která nastala v bodě 1, ale toto se odehrálo v hlubokém premarketu. Čekal jsem na další retest a ten přišel až za dvě hodiny. Navíc to už jsem byl bez dat z IQFeed a tudíž bez svých hlavních grafů, jen s grafy z IB. Udělal jsem malý short z 2431 a celou pozici uzavřel na 2424 - vyprchalo hlavní momentum a situace pro mě začala být bez hlavních grafů nejasná. Doufám, že IQFeed ty problémy co nejdříve vyřeší. Petr

18583

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...