Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Ladousek: před nějakým časem jsem popisoval nějaké věci a zdroje v nějakém předchozím vlákně Diskuse k aktuálnímu dění na trzích...zkus si vyfiltrovat moje starší příspěvky..ale jinak stručně zopakuju - tohle nikde v literatuře moc nenajdeš a když jo, tak si to každý autor interpretuje podle svého..je to hodně individuální..tj. já se přikláním spíš k tomu nakoukání v grafu..ono se ti to tak postupně začne profilovat, když budeš obchodovat jiné přístupy atd..začneš si všímat různých podobných situací a začneš si je nějak vysvětlovat, až se to postupně začne zdát hodně logické...a jak poznáš, že už uvažuješ správně? moje oblíbené heslo: "až ti trh začne dávat zapravdu"..víc tě zajímat nemusí.. protože nemám ale rád, když někdo jen takhle obecně řeční, přikládám screen z dnešní dopolední seance na YM..jen v rychlosti nástřel.. majkll

18640

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

gumaczek, ak si u AMP, tak staci len napisat panovi Sabovi, ze chces tie data a on ti posle presne intrukcie. Ak chces tak to mozem povedat aj ja, staci ak si v klientskom portali na svojom ucte zaskrtnes EUREX non profi, odosles poziadavky, z uctu ti strhnu 17€ a to je vsetko. Dufam, ze som pomohol.

S pozdravom
Dan,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bijetl:

Riesil som presne tento problem. Skusim opisat moj navod na diskrecne obchodovanie v skratke. Velmi spravne si popisal problem, v diskrecnom obchodovani je ovela dolezitejsie "byt si isty" vstupom a nevahat ako v mechanickom systeme. Sam som to vyriesil pomerne jednoducho, nevyhoda riesenia je znacna zdlhavost. Trvalo mi 4 mesiace kym som cely proces zrealizoval.

Postup:
1. Uvodne prezeranie grafov a hladanie moznych prilezitosti
2. Postupne co najpresnejsie zadefinovanie prilezitosti (setup, pattern, podmienky, filtre)
3. Uvodny backtest cca.3 mesiacov
4. Uprava pravidiel
5. Replay test cca. 3 mesiacov s 2-4x zrychlenym casom (vacsinu nezaujimavych oblasti preletis rychlejsie)
6. Backtest toho isteho obdobia - tu je dolezite aby si si nepamatal obdobie ktore si replayoval
7. Porovnas vysledky a vstupy bodov 5 a 6 a tam kde su rozdiely (v jednom pripade vstupis a v druhom nie), to su situacie ktore si nezadefinoval velmi dobre v bodoch 2 a 4. Ak su to situacie ktore sa opakuju stale - rovnaky pattern, rovnaky setup a pod. tak je to uplne jasne. Potrebujes sa vratit spat a upresnit pravidla. Ak su nepresnosti iba sem tam a pri roznych patternoch, tak to je ok. To je proste nevyhoda diskrecneho obchodovania - mozes tu istu situaciu vidiet 2x inac. Chybou je ked napr. 30% a viac signalov obchodujes pri dvoch rozdielnych testoch v rovnakom trhu a situacii inac. Musis potom lepsie zadefinovat pravidla. Body 5 a 6 mozu byt oba replay testy - kriticke je aby si si tie situacie nepamatal. Ak si pamatas musis zvacsit testovacie obdobie. Toto je velmi zdlhavy postup - ale v konecnom dosledku velmi pomaha.

Moj osobny nazor: Pri diskrecnom obchodovani sa musis posunut dalej od mikromanazovania vstupu k robustnejsim pravidlam. T.j. lepsie bude fungovat pravidlo: 'Ak sa trh odrazi od S/R urovne' ako pravidlo 'ked ma vstupna sviecka takyto tvar'. Ovela dolezitejsia je celkova struktura trhu ako samotny vstup. Majkll tu popisal velmi vela hodnotnych info k diskrecnemu obchodovaniu a mam velmi podobny pristup k citaniu trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Danko:
Tvoj vstup na DB bol ok. Resp. tato moznost vstupov je validna, ide iba o to ci ti tento pristup vyhovuje. Je to o tom co sa pise dokolecka, ze si musis prisposobit strategiu tvojej povahe. Kazdy pristup ma svoje + a -. Tento vstup na prvom protitrendovom DT/DB signale je dost agresivny. Nevyhoda je ze velakrat nevyjde. Vyhoda ktorou tento fakt mozes kompenzovat je relativne vysoke RRR, ked vymaknes otocenie trendu. Druha moznost vstupu na DT/DB do protitrendu je az na naslednej korekcii po DT/DB. To ti da mozno vyssiu uspesnost pri vstupoch ale zaroven asi nizsi potencial RRR. Potom je to iba o tom co ti lepsie vyhovuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
o tom dost pochybuji...po výrazném pohybu nahoru s větrem v zádech v podobě nečekaně pozitivních makrodat teď už budeme zřejmě jen konsolidovat. Vždyť je konec týdne, dnes se zavírá a bude se na wallstreetu odpočívat ;) ESko má sice potenciál se dostat až k 1345-1350, ale spíš bych to viděl až na ten začátek příštího týdne. Tak jak je dnes vytvořena struktura trhu bych už signál do longu nedostal, ikdyž vystoupáme možná ještě výš. A zkorigovat výrazně dolů....to by se musel na trading desku asi někdo ukliknout :D
Užijte si pohodový víkend!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
děkuji za nadhození udice :-) našel jsem si hodně příspěvků od vás, líbí se mi, nicméně né vždy stačím na uvažování o trzích komplexněji. pak mě trklo, že když sem viděl pokroky Rogiho na čem by se dalo do začátku stavět.
děkuji za nakopnutí, ve velkém množství případů přestávám myslet o trhu jako o celku, občas sklouzávám k obchodování pouze patternů a ne toho co se skutečně děje. čtení je tu skutečně hodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Stranger:
dnes som mal dva obchody na TF. Prvykrat som vstupil hned po vyhlaseni 16:00:34 do longu a hned som aj vystupil so stratou -60. Druhykrat som vstupil 16:07 a vymakol som vacsiu cast z celeho doobedneho trendu. Trh vyzeral dost lenivo takze som vystupil na 827,2 zo ziskom 210. Dokopy dnes 150 ale tesim sa viac ako zo 400 lebo mojim cielom je naucit sa zarabat aj v takomto trhu.

Pekny vikend vsetkym! :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jeden vstup. Po selhání trhu na sr jsem vzal první swing ve směru (velmi jednoduché a při tom účinné). Co mě odrazovalo bylo, že FESX byl blízko LP, ale nedotýkal se, takže dle plánu a hlavně DAX byl pěkně naběhlej a spodkem swingu se odrážel od LP. Dávám sem tento obchod hlavně, že byl ztrátový. Dřív bych už začal zkoumat co se děje a jak se tomuhle obchodu vyhnout. Dnes jsme jen udělal zápis, screenshotnul do deníku a pro dnešek pro mě trhy končí. Na konci týdne udělám vyhodnocení všech obchodů za týden a to je vše. Mám teď více starostí jinde a paradoxně to, že trhům nevěnuju tolik pozornosti mi pomáhá.

18676

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...