Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

k tomu navýšení poplatku za data k emini Russel2000 od ICE (oprava předchozího, nejsou od CME jak jsem omylem uvedl). Po chatu mi bylo odpovězeno na otázku, jestli se ta změna týká globálně ICE, tedy nezávisle na brokerovi, že je věci každého brokera jak se k této změně postavil a jestli svým klientům tuto změnu zpoplatnil jiným způsobem, než bylo v předchozím období. Jistý ústupek prý udělali v tom, že stačí přeci udělat jeden trade a poplatek se sníží ze 75 USD na 1USD/měsíc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Taraka:
Taky jsem u amp a poslali mi zprávu akorát o navýšení poplatků za neaktivitu u dat od zen-fire. Pokud neuděláš aspoň 20 RT obchodů, poplatek je 25 dolls. Já mám taky od CQG a zatím žádná změna.

all:
Btw. Chtěl bych začít sledovat i evropské trhy, FDAX, FESX atd, ale ta CQG nedodává. Mátě nějaký nápad, jak se s tím vypořádat? Nejede mi ani euro atd.. Díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám dotaz na tradery, kteří live obchodují čistou PA. Při tvorbě PA obchodního plánu se mi nedaří postavit dostatečně mechanický systém. Protože jsem impulsivní člověk, musím eliminovat (nebo co nejvíce snížit) diskréční rozhodování. A to je pro mě u čisté PA ten kámen úrazu.

Jeden konkrétní příklad: obchodování flipu do směru trendu z vyššího TF (= vstup na pullbacku k SR)
- už zakreslení SR úrovně je diskréční záležitost a při opakovaném backtestu je často zakreslím jinak než původně
- jak se cena vrací k SR, hledám známky zpomalení pullbacku a snahy o otočení do směru původního trendu (reading PA bar by bar). A zase jsem u toho, že se mi nedaří při definici entry trigger dostatečně vyloučit diskréci – může to být doji, large range bar nebo outside bar ve směru trendu, pinbar … při prvním backtestu (zakrytá pravá strana grafu při replay) vstoupím u SR pod doji, při druhém backtestu na tom samém místě až pod pinbarem, který po doji následoval … zkrátka rozdílné posouzení jedné a té samé situace…

Mám už hodně „nakoukáno“ čtením čistých PA grafů, už mi nedělá problém číst trh co dělá, jak se chová v různých fázích apod., ale zjistil jsem toliko – s jedním či dvěma kontrakty můžu obchodovat diskréčně, ale přidávat další … to už prostě nedám.

Pokud jste si tím někdo úspěšně prošli, budu rád za nasměrování. Peru se s tím jak s medvěděm :)

bijetl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bijetl:

pokud chceš zmechanizovat vstupy, pak by přímo tvojí situaci mohlo pomoct vstupování na průrazu 1-2-3 na 1min tf poté, co se trh dotkne tvojí flip S/R (tu si taky začni kreslit jako zónu, ne jako linku)...pokud člověk vstupuje přesně na lince limitem nebo marketem na první svíčce do směru po doteku S/R, tak je strašně často vyhazovaný hned na SL, navíc je tam pravděpodobnost toho špatného zakreslení (ikdyž jak může být něco tak diskréčního správně a špatně, že), váhání atd....kdežto když budeš mít nějakou zónu a budeš čekat až do ní trh přijde a poté budeš čekat na mini 1-2-3 (podmínka třeba, že každá noha 123 musí obsahovat dvě 1min svíčky opačného směru než předchozí noha apod.), tak budeš vidět, že trh skutečně zastavil na dané úrovni = plus pro psychiku a nerozhodnost..a zadruhé nebudeš pochybovat tolik o zakreslení S/R, protože trh ti sám ukáže, kde ji přesně respektoval = pár ticků i víc ticků přes zónu nehraje roli, protože čekáš až na tu micro 123, která ti potvrdí to odmítnutí S/R zóny..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

Dík za reakci. Tohle mě taky napadlo a je to docdela dobrá myšlenka, ale snažím se najít jiné řešení. 123 se na 1 min TF se vykreslí jen občas a spousta jinak absolutně čítankových flipů na krásné silné SR mi uteče.
NEZNAMENÁ TO, že chci zobchodovat KAŽDÝ flip a budou mi vadit ty "prošvihnuté". Ale 123 je jen jedna z forem odmítnutí ceny na SR a pokračování trendu v původním směru. Není o nic lepší ani horší než pinbar, 2bR, DT/B či další patterny. Tudíž není nějaký spešl důvod 123 preferovat a ostatní opomíjet, páč úspěšnost vstupu mi to nezvýší ... právě proto s tím tak bojuju...

bijetl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bijetl:
nejde o to, že by to mělo zvýšit úspěšnost..jde o to, že je to jednoznačné...pokud tedy vstupuješ na pinbarech, tak si musíš přesně určit, jak má pinbar vypadat, jak velké tělo může mít atd..dokud to nebudeš brát bez váhání..tj. každou novou situaci u které zaváháš si musíš analyzovat a dopsat do podmínek..

prostě si musíš systém napodmínkovat tak, aby si stejnou situaci posoudil třikrát stejně..tj. třeba odpovědět si na otázky typu "vstupuju hned po prvním doteku S/R zóny, nebo čekám až na druhé otestování? atd atd."

a to, jestli je 123 lepší než pinbar je věcí každého člověka..já osobně bych řekl, že 123 obecně funguje na nízkých timeframech líp jak pinbary, protože pinbar může v sobě skrývat pouze micro konsolidaci, kdežto u 123 je tam prostě zřejmý určitý pohyb trhu - při long 123 např. určitý pohyb ceny dolů, následné odmítnutí ceny a vzestup, poté nový tlak down a opět pohyb dolů a druhé odmítnutí ceny, které následoval pohyb nahoru a proražení předchozího high (bod 2), tj. 2x došlo k odmítnutí (první odmítnutí je často asi spíš vybíráním zisků) pokračovat dolů a poté ještě k průrazu toho středového high, což je další impuls..

kdežto pinbar může vzniknout tak, že se trh zastaví v uzoučké range a kmitá nahoru dolů, ale prokazatelně nedochází k žádnému výraznému odmítnutí nahoru ani dolů..samozřejmě ale taky záleží na timeframu..pinbar na 1min tf a pinbar na 5min tf se dost podstatně liší..stejně tak 123..v ID tedy myslím obecně funguje líp 123 na nižších tf a pinbary na vyšších tf (z hlediska síly signálu a potenciálu pohybu)...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll Napsal: ------------------------------------------------------- > bijetl: > > pokud chceš zmechanizovat vstupy, pak by přímo > tvojí situaci mohlo pomoct vstupování na průrazu > 1-2-3 na 1min tf poté, co se trh dotkne tvojí flip > S/R (tu si taky začni kreslit jako zónu, ne jako > linku)...pokud člověk vstupuje přesně na lince > limitem nebo marketem na první svíčce do směru po > doteku S/R, tak je strašně často vyhazovaný > > majkll přesně stejně to řeším já (tu) Tohle pro mě bylo vysvobození z diskréčního posuzování úplně všeho tak nějak podle "citu", kdy jsem se do toho začal škaredě zamotávat a výsledky odpovídaly spíš tomu, jako jsem měl náladu, než tomu , co se skutečně dělo na grafu. Používám jako "triggers" právě tyto mikro-formace jako 123, spring, upthrust, spike&ledge na 1min nebo 30s timeframu (podle volatility) (zdroj obr.: Ytc Price Action Trader)

18638

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:

super screen..co je ještě důležitější než to, jak která micro formace vypadá, je naučit se, co reprezentuje na trhu (odmítnutí, vyhození SL, falešný break a nedostatek síly určitým směrem atd.)..jednoduše nedívat se na patterny jako na obrázky, ale vidět za tím tu AKCI, to tržní dění...

jinak po tom, co sem dopsal předchozí příspěvek, jsem ještě naskočil do toho krátkého zátahu short a smazal ty dva předchozí SL..dnes velká spokojenost v takovém trhu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll
To, že jsi vystoupil na SL po dva dny je pouze tvé rozhodnutí obchod ukončit. Je to tvé nastavení, hlavně mozku. Je to jednoduché řešení. Je potřeba se zamyslet a klást si otázku: Je nutné vystupovat na SL? Není jiné řešení jak SL obejít a obchod uzavřít v zisku? Dá se nějakým způsobem eliminovat SL?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
chtěl bych se Vás zeptat na tu reprezentaci trhu - odmítnutí, vyhození na stoplossech...
dají si tyhle věci někdě trochu obecněji nastudovat? nebo jsou někdě uvedené nějaké příklady? je to asi hodně o nakoukání trhu, ale i tak jistě se dá od něčeho odpíchnout.
byl bych vděčný za jakékoliv nasměrování po čem pátrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

dost dobře nechápu smysl tvojeho příspěvku..má to být jen rýpnutí a provokace lidí, aby se začali za něčím honit, nebo se za tím skrývá i něco smysluplného?

obchoduju intradenně - prosím, vysvětli mě, když vstoupím poblíž high dne do longu bez SL a od té doby jede trh stále dolů až do konce dne a zavře na svém low 1000 USD od mého vstupu..jak v takovém obchodě otočit ztrátu do zisku???

pokud si to myslel jakože nepoužívat SL v platformě, ale pouze "mentální SL", pak nevidím absolutně rozdíl - v obou případech vím, co je pro mě hranice, kdy moje obchodní myšlenka selhala a kdy už nechci být v trhu a dávat tomu šanci...pouze v jednom případě mám na burze příkaz, ve druhém mám příkaz ve svojí hlavě..a hlava reaguje o dost víc nevyzpytatelně než příkaz na burze..

a pokud si to myslel ještě jinak, a to sice tak, že když trh protne můj mentální SL tak reverzuji pozici a vytěžím z toho opačného pohybu, tak tohle asi moc dobře fungovat v chopu nebo při falešných breacích, kterých je trhu miliarda asi nebude...:-/

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bijetl: jen bych doplnil kolegy ... formace 123/DT/DB/upthrust/spring jsou hodne silny formace a kdyz si je dobre nastudujes, tak te nezklamou. Ja uz dlouho vyhledavam prave tyhle situace (zvlast upthrust a spring) nejenom u flipu a SR. Obr., co sem dal tomas 262 je jen mala cast z celyho uceni Lance (YTC) a je to urcite jedinecna literatura a polopaticky vysvetlena, kterou doporucuju. Prikladam jen pro ilustraci dnesni screen z ropy - a jak vidis, tak behem kratky doby trh nadelil 3 pekny prilezitosti. Ja jsem vyuzil jenom malinkou cast, jelikoz jsem jel vyzvednout dceru z krouzku - nevadi, zitra je taky den. happy trading pajus

18639

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...