Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

forexik
...to by ty grafy musely být alespoň trochu čitelné. Mám 20tku monitor a vidím tam kulové. Chtělo by to větší rozlišení s možností zvětšení....
Jinak k tomu zbytku-spousta věcí se nemusí kupovat. Stačí zajít na rapidshare, nebo sosnout přez torrenty. Šetří to čas a hlavně peníze. Myslim, že aj ten Forexkiller by se tam dal najít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Side,

velice děkuji, Tak nějak to vypadá podobně i u mě. Sleduji více stav uctu,a RRR...atd mi plne nesouhlasi. Radeji vystoupim driv,a uzavru nez pozdeji,a az postoupim s uctem do vyššího levelu, tak část chci uzavřít,a posunout SL na be,a cast drzet dal. Tak uvidim jak to pujde. Vzhledem u tebe,že jedeš vic lotu to musí být mazec vidět -50pisu na 3,4,5 lotu...to už je pěkná suma. Ale asi jde o zvyk. Držím palce všem vytrvalím v tomto businesu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové,

prosím o radu zkušenějších forex obchodníků: jaký daily trh se nejvíce podobá měnovému páru EURUSD?

Zkonstruoval jsem systém o několika paternech pro EURUSD trh, který dlouhodobě (od r. 2004 do teď) dává vynikající výsledky s propadem equity max. 19% v průběhu celého období. Problém vidím v tom, že systém kromě páru USDCHF v omezené podobě nefunguje na žádný jiný trh. Docela mě to odrazuje od nasazení do ostrého provozu, jelkož jsem přeučený commodity trader a to co jsem většinou vymyslel pro jeden trh tak fungovalo i na další trhy za stejné období.

Díky,

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jarda101
FX je dost specifický trh a s komoditami nemá moc společného, tady obchoduješ vlastně syntetiku v uzavřeném okruhu a ne konkrétní předmět...s eurem je tradičně denní nejvyšší negativní korelace s USD/CHF (průměr bych odhadl tak na 95%), u pozitivní bych řekl že aussík (AUD/USD) a někdy i eurojenda. Ale tam je to daleko nižší 75-80% u aussíka a u eurojendy spíše nárazově od 60-90%, podle vývoje centrál jendy (USD/JPY)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jarda101:
Já bych se toho taky nebál. Při zkoumání a testování různých systémů jsem zjistil to samé. Na jednom páru OK, na dalších bída.
Ten systém na denní grafy mě docela zajímá, vzhledem k mému omezenému času na obchodování, ale zatím jsem na nic pořádného nepřišel. A že jsem už u toho strávil xxx hodin. Můžeš mě prosím tě nějak nasměrovat, jakým směrem se třeba ubírat?
Ten tvůj systém má pouze mechanická pravidla, nebo je jeho součástí i diskréčnost?
Díky za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid: díky za tip. Tak syntetika je i u komodit. Trh přece jenom ovlivňují obchodníci, u forexu a komodit docela podobní a pro ně většinou neexistuje komodita nebo měnový pár, ale jenom symbol (a mnohdy ani neví co se skutečně pod ním skrývá...). Jeden obrovský rozdíl ale na daily grafech mezi forexem a komoditami je a to jsou gabs, kde u forexu jde mnohem lépe řidit risk na daný obchod, než u komodit. Popravdě toto se mi líbí opravdu moc. Aus a yen si projedu a tobě ještě jedno díky.

Stanley: nevím jestli jsem ten co by měl komukoliv radit, ale moje zkušenost s optimalizací systému je taková, že mi trvalo 4 roky, než jsem si to v hlavě srovnal a začal se orientovat na přiměřený zisk a ne vzdušné zámky a že jsem si v hlavě srovnal, že to co funguje teď nebude v této podobě fungovat navěky. Také nevěřím, že by systém někoho jiného druhému člověku fungoval. Takže ve zkratce: 1) vytáhnout tvoje staré systémy ze šuplíku, které (budeš překvapený) budou skrývat až překvapující myšlenky 2) několik z nich zkombinovat a začít je testovat naráz 3) kombinace systémů ti dost pravděpodobně nadělí nějaký zisk 4) v momentě kdy křivka equity prolomí vlastní MA10-17 přestat systém obchodovat ...tímto způsobem nevymyslíš systém který bude fungovat navždy ale dost pravděpodobně vyděláš peníze a to jde.

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID:
pýtal som sa Ta tento týždeň na previazanie mien,ak Ta možem poprosit skus mi k tomu niečo povedat či idem na to správne,prípadne čo ešte z čím počitať.Sledujem EUR/USD,kabel,usd/jpy,eur/jpy,usd/chf,eur/chf,eur/gbp,gbp/jpy,gbp/chf¨a chf/jpy a obchodujem iba eur/usd a cabel,ak som toho obchodoval viac,dost ma to rozhadzuje a som nesustredený,aspon zatial mi to tak viac sedí.kurzy som počítal takto:
1,eur/chf : usd/chf = eur/usd
2,gbp/jpy : usd/jpy = kabel
3,eur/jpy : chf/jpy = eur/chf
4,usd/jpy : chf/jpy = usd/chf
5,gbp/jpy : chf/jpy =gbp/chf
6, eur/jpy : bgp/jpy = eur/gbp
v piatok som okrem kablu sledoval aj usd/jpy ako sa pohybuje a aj podla toho som sa snažil vstupovat do kabla.Aj ked v piatok som spravil stratu vidím že treba to sledovat komlexme ako to Ty tu vravíš.Snažím sa ešte sledovat DJ,zlato a ropu.K tým menám,je to tak prepočítavane správne?alebo ktoré meny ešte ako prepočítat aby som mal komplexnejší obraz?ako Ty vidíš že celkovo napr.nie euro posiluje ale oslabuje dolár?Je nejaká web stránka free kde vidím v realnom čase kurz DJ,zlata a ropy? dost mám problém najst takúto stránku.
dik za info
madu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

madu
osvětlení počítání křížových kurzů jsem už tady psal asi 5x a na chatu snad 100x.. :). To co jsi sestavil, je jen vyďobnutí z celku. FX je celý založen na křížových kurzech, tj, že páry musí sedět s dílčími měnami do kříže, někdo dokonce staví svou taktiku na tom, že vstupuje do trhu ještě před dorovnáním křížového kurzu, hlavně u jenda, aussie a kiwi párů. Křížové kurzy jsou např. na Yahoo (Cross rates) finance.yahoo.com/currency-investing
Free live kurzy měn, zlata, ropy, indexů a vybraných akcií jsou u mne na blogu. Na chatu ti každý dá odkaz.

lifeisadream
někdy je k pohybu potřeba 5 mil. dolarů a kdyby byl (i když je to utopie a teorie) nulový zájem o EUR/USD, může pohyb jednoho bodu znamenat jen dorovnání předchozích pohybů na kříži - např. výrazný pohyb na párech USD/JPYa USD/CHF (a zájem o jendu, frantu a dolar) vyvolá logicky pohyb na EUR/USD (viz výše pro madu). Vše a u všech měnových párů se řídí nabídkou/poptávkou a následným vyrovnáváním/dorovnáním na křížových kurzech.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

madu:

Dobré priebežné korelačné tabuľky sú na www.mataf.net/en/tools/correlation-table
Samozrejme, tam je toho podstatne viac "dobrého".

madu, obdivujem, čo všetko sleduješ! Ale je to k niečomu dobré?
Osobne preferujem "zmáknuť" najprv jeden pár dokonale - napr.cable. (Dnes bolo technicky dosť jasné, že pojdeme dole. Ale že to bude 400pips - paráda!) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jekyII, ja sa to snažím naučit aby som lepšie chápal suvislosti medzi jednotlivými parmi,obchodujem iba kabel a eur,usd.ak som toho sledoval viac,narobil som viac škody ako osohu.Dva ostre´učty som pochoval,tretí už by konečne mal zarabat.zatial sa mi darí,ale hlavne preto že som konečne začal zodpovedne uplatnovat MM.nech sa darí.dik za link. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Ahoj SIDE,

na této stránce jsi zmínil ... dorovnání předchozích pohybů na kříži(páry musí sedět s dílčími měnami do kříže). Mužeš to trošku přiblížit nebo dát nějaký link kde se víc dozvím. Vím něco o korekci měn,,ale o dorovnávání toho asi moc nevím. Vím, že pohyb na fx má na sebe vliv u dalších páru,a co dál???
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Účet mám otevřený u GCI a obchoduji naftu a GBP/USD.

Bohužel zatím jen prodělávám /mínus cca 6000USD/.

Může mi prosím někdo pomoci,kdy v průběhu dne zadávat obchody na 5M ? Nebo mám raději používat graf 15M, 30M?

Používám BB, CCI a MACD.

Děkuji Marci

Dobry den,
obchoduji prevažně GBP/USD.
Začinam obvykle kařdy den rano . Popište prosim vaše otevřene pozice.
Zitra kolem 7.45 vyložim jsem obrazek s grafem (pokud dovoleno tady přikladat grafy) a probereme stav.
Použivate sistem pojištění rizik ?

Potvrdte prosim , že sounlasite.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...