Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu II


Doporučené příspěvky

pdemel,
jde o to jak jsi pečlivý nebo puntíčkář. V neplacené verzi ti po ukončení - exekuci obchodu mohou zůstat příkazy viset, což může způsobit další problémy. Pokud jsi pečlivý, dáš si na to pozor. Pokud nejsi pečlivý, jsi pod tlakem a pod. je lepší placená verze.

U Ninji je důležité si ozkoušet a rozmyslet co hodláš do budoucna obchodovat. Pokud se spokojíš s indexy, jde o bezvadné řešení s kterým budeš spokojen. Pokud budeš chtít obchodovat i jiné komodity - cukr, soju, kakao atd. vem nohy na ramena.

Další věcí je zda u intradenního obchodování budeš upřednostňovat FinWin - pak je Ninja ok, nebo se časem dáš na obchodování SR úrovní dle Petra a tam je Sierra úplně někde jinde. Lépe řečeno Sierra zvládá oba přístupy. NT ne.

Osobně mi kromě určité vlídnosti prostředí v NT vždy vyhovovalo, že si soft mohu koupit jednou pro vždy. Dnes bych ale dal rozhodně přednost Sieře potažmo Multicharts. (Vlastně se právě rozhoduji zda Sierru nepronajmout a to mám NT zaplaceno.)



Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

no, je to tak, ako píše PetrPavel. Presne na to som narazil. Pokúšal som sa dostať do Ninjy všelijaké indikátory Volume a Market Profile, no zväčša išlo o krkolomné riešenia, dosť náročné na prácu procesora a operačnú pamäť PC. Sierra je v tomto smere vcelku schopné riešenie, PC ho zvláda bez problémov. Používam Petrov FIMS. Sierru mám prenajatú tretí rok a nedám na ňu dopustiť. Používam ju preto len analýzu, a obchodujem v Ninjovi. Z tohto dôvodu som už skôr vložil do tohto vlákna prosbu, aby mi niekto z kolegov - programátorov pomohol s vyrobením utilitky, ktorá by exportovala S/R úrovne zo Sierry (extending rectangle) do Excelu a súčasne/následne do Ninjy (indkátor S/R zones). Robím to totiž ručne a zaberá mi dosť času. Ak bude treba, dohodneme sa a zaplatím výrobu. Nenašiel som na webe nič také (BMT, Ninja a Sierra fórum,...)

Úspešný trading.
Jozef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

chcel by som Vas zdatnych a skusenejsich poziadat o radu.

Mam ninju pripojenu pripojenu k interactive brokers pomocou TWS. Chcel by som do real uctu pustit svoj prvy AOS (doteraz som obchodoval iba rucne), narazam vsak na problem ze IB ma kazdu noc o 23hod odpoji kvoli uzavierkam. Na reconnect to opat vyzaduje overenie grid kartou. Bactesty vychadzaju dobre, ale je to testovane na default tamplate pre instrument 6E a neviem co to urobi ked sa to bude odpajat.

Otazka je , ci sa da nejak zabezpecit, aby ma od IB neodpajalo , aby iba nenacitavalo data. Ak by to neslo , na forach som nasiel ze reconnect je mozny cez IB gateway, pokial s tym ma niekto skusenosti , dajte mi prosim vediet.

A este jedna otazka , v suvislosti s casovymi tamplates: neviete ako funguju AOS pocas hodin kedy tamplates neobchoduje ? co sa deje s otvorenymi poziciami, atd... (automat je vygenerovany cez tutorial NT, bez upravy kodu) ?

Dakujem , ak som sa nahodou pytal na veci ktore tu uz boli zodpovedane, ospravedlnujem sa , siel som po topicoh a hladal vyhladavacom , ale na nic relevantne som nenatrafil .

Este raz vdaka za odpovede.

Matus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosim o radu. Musel jsem si stahnout novou verzi NT. Z 12 jsem prechazel na 14. V nove verzi 14 se mi vsak ve statickem DOMu misto tlacitek MARKET pro SELL a MARKET pro BUY zobrazuje BID pro SELL a BID pro BUY. Nelze tedy vstoupit prikazem MARKET. Po kliknuti na ten BID musim pockat, az se cena dostane na BID, pokud se dostane vubec. Nekolikrat se mi stalo, ze trh se obratil a BID cenu tesne nezasahl. Kdyby fungoval MARKET prikaz jako v minule verzi, prikaz by se tesne vyplnil a trh by jel mym smerem. Mate s timto nejakou zkusenost? Popr, jak vratit prikaz MARKET zpatky. Dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím vás,
chtěl jsem se zeptat na Simulated Data Feed.......zapnu ho, vyberu trh, spustím graf. Vše OK, ale chtěl jsem se zeptat, že jelikož si tam volím i trend, kterým chci aby se trh ubíral, tak jestli mají ty tikající úsečky vůbec něco společného s tím trhem, nebo je to jen výmysl počítače a tudíž asi není moc důležité se učit sledováním těchto grafů.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To stranger:
Dekuji za odpoved. Dnes jsem otevrel NJ a v DOMu by normalni MARKET. Po chcili se sam zmenil na BID. Pouzil jsem Tve rady, ktera funguje. Ale,,,,,,,,kdyz stlacim ctrl, naskoci BID a kdyz tlecitko uvolnim, vrati se zpatky MARKET. Totez se shiftem a ASK. Zmeni se je po dobu drzeni tlacitka. Ted vsak nechapu, proc naskocil BID a drzel.

Jinak dekuji a jeste jeden dotaz. Jak bojujes s psychikou? Cim se uvolnujes abys kliknul a co delas, kdyz trh jede proti Tobe?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oswelon vacsinou nejakou kombinaciou niecoho sa tam zasekne bid a ask, ako som pisal tiez sami to stavalo a tym ctrl + shift sa to opravilo.

A na tvoju druhu otazku namiesto nejakych kecoch ktore tu najdes plno ti odpoviem inak.

Ked zacinas obchodovat LIVE zakladom je mat financie na normalny zivot, tj bud nejake uspory, idealne popri obchodovani praca a zit normalny zivot. Potom nevidim dovod nejako s niecim bojovat, pretoze aj keby si prerobil peniaze, tak vies ze ti to nic neurobi a ze budes zit dalej normalny zivot.
TO JE ZAKLAD.

DRUHA VEC TAKTIEZ VELMI PODSTATNA
je mat riadne odtestovany obchodny plan a hlavne z paperovany

Ak tieto dve veci mas, neexistuje nejako bojovat s psychikou. Alebo aspon ja osobne nechapem ako moze niekto bojovat s cimkolvek ked tieto dve zakladne pravidla ma splnene.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ICM, ked som zacinal s LIVE druhu podmienku som nemal splnenu (riadne odpaperovany system) vzdy som testoval OP v ramci REPLAYa, a to nebolo dostatocne . Pocas obchodovania LIVE som tak musel doladovat system a to stalo aj dost penazi kym som ho dostal do finalnej podoby v akej je dneska. Nelutujem ale nic, pretoze som nabral ohromne skusenosti a prax. Musim sa ale prizna ked sa uz pytas ze co sa tyka mojej psychickej stranky, tak emocie so mnou nehybali vobec. 10 rokov som sa pohyboval v sfere kde nic neje iste a vyplata neprichadzala pravidelne kazdy mesiac v urcity den a v urcitej vyske - cize to iste co trading (len s tym rozdielom ze v tradingu neexistuje strop za rovnaku pracu)

Medzi najvecsi zaklad povazujem odtestovat minimalne mesiac svoj OP na paperi, pretoze to ukaze hrozne vela nedostatkov ak nejake su. Vznika tam potreba vypestovat si disciplinu v dodrziavani OP a hlavne tam trader zacne pracovat s tym na co neje zvyknuty a to s obrovskou NUDOU (bavime sa o intradennych obchodnikov), ktora tradera nuti robit rozne blbosti a vidiet signali aj tam kde niesu. No a hlavne zistime ci mame v trhu nejake EDGE

Ta stranka veci ze je potrebne zit riadny zivot je tiez dolezite, pretoze lipnut na tradingu ze ma uzivi hned zo zaciatku neje nemozne, ale z hladiska odburavania nejakeho velkeho tlaku a psychickeho zlyhavania je dobre vediet ze aj ked sa nepodari a pridem o peniaze ze mozem dalej fungovat.



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...