Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

janma :
Jen pro zajímavost. Minulý týden došlo k zajímavé situaci. Měl jsem vypsané SPY JAN08 145p, 144p, které ale jako pevný S/R nevydržely. Za normálních okolností bych roloval. Ale přišel docela velký overnight gap, který mě uvrhnul hluboce do ITM a rolování už nebyla tak výhodná. Resp. jsem si vyhodnotil, že horší už být nemůže a proto pozici držím, 14 dní do exp. se může stát ještě hodně věcí. Udělal jsem ale trochu něco jiného. Trošku jsem "přehrábl" bábovičky na straně Call, a vyinkasoval nějaké prémium navíc. Vím teď jedno jistě. Tento expirační měsíc moc neprodělám (jestli vůbec k tomu dojde), ale je to vykoupené tím, že jsem si zúžil oblast maximálního tučného zisku na pouhé 2 body ve SPY.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po pocatecnich pokusech se spready na komoditach bych rad pridal do "portfolia" i opce. Sice zacinam a moc toho neumim, ale rad bych od zacatku testoval a ucil se na platforme, na ktere pak pojedu naostro. Libi se mi platforma ToS, ale co me odrazuje, je vyse poplatku. Nicmene ToS uvadi, ze jsou u novych uctu dat klientovi plan poplatku jednoho z renomovanych internetovych brokeru, tedy traba i IB. Mate s tim nekdo prosim zkusenosti? Me prijde 2,95/kontrakt docela sila, u IC tedy uvadeji, ze to stoji 10USD/kontrakt ale precijen je tam 7,2 USD rozdil na kontrakt oproti IB a u konzervativnejsich strategii, kde je premium hodne male a kde se otevira vic kontraktu je to desna palba. Dekuji predem za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richip : Mě tedy over night gap (relativně velký) přes velmi výraznou S/R úroveň nepřijde u podkladu SPY normální. Toť můj osobní názor, získaný obchodováním tohoto podkladu. To jsou věci, které nejdou exaktně popsat, předat ani naučit na sebelepším kurzu. To pak člověk i přes všechna pravidla OS toho moc nezmůže. Kreditní rolling do dalšího měsíce je pryč, čelím průběžné ztrátě. V tento moment jsem to vyhodnotil, že nemá smysl panikařit, že už to "horší" nebude. Jsme nad další S/R úrovní a do exp. 2 týdny. A pak opce mají ještě dost velkou časovou hodnotu. Škoda ji vyhodit. Navíc jsem pořád v pohodě (tj. v plusu) proti mému dlouhodobému pojištění. Úspěch této strategie není v této bitvě, ale v celé řekněme 6 měsíční válce. Takže teď nechávám opět pracovat čas. Abych odpověděl : Normání je kreditně rolovat. (nebo max. lehce debetně) Kam ? Tam, kde věřím, že se to udrží do dalšího měsíce. Mými nástroji jsou statistika a S/R. Pořád dokola. Kdy ? Když dle TA usoudím, že má hranice definitivně v této bitvě padla a není velká šance k návratu.

4805

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny zdravim,

detailně projíždím všechny funkce u TOS a u "SPREAD HACKER" mě zarazila jedna věc. Pokud si dám filtr pouze na IC, pozice jsou rozlišeny na CREDIT/DEBIT... ? IC je pouze creditní strategie ?
U statusu je uvedeno většinou " working", znamená to tedy, že to jsou příkazy v trhu, které zatím nebyly uspokojeny nebo již běžící pozice? A napadá mě i dotaz, zda někdo tuto funci pro inspiraci používá?

Děkuju moc za odpovědi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

klasický IC - tj. B/S/S/B by měl být vždy kreditní a spoléháš na to, že cena zůstane mezi S/S. pokud uděláš opačný risk profile tj. S/B/B/S tak to bude také IC, ale debetní. předpoklad, že cena odjede mimo B/B, nejlépe za S/S. Je to jen problém názvosloví - IC jako celek totiž může být Long nebo Short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuju za odpovědi

to herman: u toho praktického využití Spread Hackera jsem to myslel pro inspiraci. Podívat se na příkazy a na nejčastější a největší objednávky. Pokud v trhu stojí objednávka ve velikosti x stovek kontraktů asi to nebude drobný investror ...? Poté si udělat samozřejmě svoji vlastní analýzu obchodu, podle svých kritérií a pokud dopadne velmi dobře a zapadá rizikovostí do portfolia tak otevřít. Člověk dostane inpuls, tip ...

to misak: přesně jak píšete. Zatím jsem se setkal pouze s kreditním IC a zarazilo mne, kolik objednávek na debetní IC již v zmíněném Spread Hackeru stojí a čeká na realizaci...? V opčních strateg. jsem úplně na záčátku, ale pokud debetní IC spekuluje na proražení "mimo B/B, nejlépe za S/S" dalo by se říct, že je to vlastně krytý short strangle?

Omlouvám se za hloupé dotazy.
Děkuju a hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomino : abychom se nezamotali do názvosloví - pokud mám B Put / B Call tak je to Long Strangle. pokud na ještě vzdálenějších strike cenách S Put / S Call tak jsem si tím limitoval zisk, ale také snížil max. risk. dohromady je to "obrácený" IC. naskládej si to do TOS a uvidíš zrcadlový risk profile.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...