Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

rarit

Myslím, že nikdo zde nepochybuje o tom, že výsledek jakékoliv strategie závisí na chování podkladu. Já jsem zmíněnou poznámkou chtěl pouze upozornit na to, že equity graf testů strategie Collar víceméně přesně kopíruje graf kurzu podkladu. Jistě mi dáš za pravdu, že existuje řada strategií, kde tato přímá úměra neexistuje nebo existuje ve značně omezené míře.
Tím vůbec nepokládám diskutovanou strategii paušálně za nevhodnou. Např.strategie Collar může být vhodná i pro majitele balíku akcií které chtějí trvale držet z důvodu pravidelné produkce zajímavých dividend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam otazku na live pouzivatelov TOS. Pouzivam paperMoney a ked predam spread tak po expiracii mi cena zamrzne na urovni na akej sa obchodovala v posledny den, co je vlastne neaktualne, pretoze po expiracii uz opcie nemaju ziadnu casovu hodnotu. Dost ma prekvapilo, ze TOS neukaze finalny vysledok celeho obchodu po expiracii... Znamena to, ze si mam stratu/zisk vypocitat rucne? Kde najdem settlement uroven? Bude taky manualny prepocet presny?
Vopred dakujem za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit:
I když obchoduješ opce již 7 let, přece jen podotknu:
Implikovaná volatilita vlastně určuje, jak jsou opce podnodnocené/nadhodnocené k teoreticky vypočítané hodnotě. Je to vlastně [bold] očekávání[/bold] obchodníků, že nastane nějaká výrazná změna. Pokud očekávání opadne, ceny opcí se vrátí k "vypočítané" hodnotě. A toho lze využít. Ale to všechno jistě dávno víš. A nás, co se opcemi reálně zabýváme jen 1-2 roky jen tak zkoušíš. Viď? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trochu jsem se zamyslel a došlo mi, že ten slavný [bold] collar[/bold] je vlastně [bold]kryté vypisování - covered call [/bold], které je jištěné proti ztrátě nakoupenou put opcí. Ta ochrání, pokud by hrozil prudký sešup dolů, ale na druhou stranu zmenší případný zisk. Ale v každém případě je tato strategie závislá na tom, jestli se "trefíme" do směru pohybu (ne down), jinak jdeme do ztráty. Při poklesu podkladu je ztráta z držených akcií větší (dvojnásobná), než zisk z prodané opce (podle hodnoty delta).

Takže jak jinak, musím souhlasit s Myšákem. Je potřeba se trefit do směru vývoje podkladu. Ale pokud se dokáži "trefovat" do směru, pak zisku jistě dosáhnu i prostým nakupováním opcí (třeba ATM, ITM) a nebo debetního spreadu. A nemám vázaného tolik kapitálu.

Udělal jsem ve svých úvahách někde chybu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Harmony : Naprostý souhlas. Je to pořád pouze jenom o Call/Put a Long/Short. Různou vzájemnou kombinací ladím svou pozici podle mého očekávání (zda jsem Bull či Bear, silně,slabě nebo neutral). Cest k úspěchu je několik, rozdíl je jen v RRR, době držení, a samozřejmě názvu strategie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj Misak

kedze si stym VIXom tykas co by si povedal ako skuseny v opciach na takuto strategiu
Otvorit kal. spread na striku povedzme 28 /po novom/ predat v najblizsom mesiaci a nakupit na rovnakom stiku o 3,4 mesiace dalej a potom lem kazdy mesiac predanuopci pred exp.rolovat ,/znamy velkoobch-maloobch./ a toto iste urobit aj na striku povedzme 22 taktiez rovnaky kalendar a moholo by byt oboje na strane caal alebo jeden call a druhy put -stoji to za zvažanie. Tato myslienka ma napadla preto že VIX sa večšinu svojho života pohybuje medzi strikemi 20 -- 30 povedzme 90%. kedze sa to da tazko otestovat ako by sa tato strategia osvedčila v praxi tak sa obraciam na Teba ktory s VIXom pracuje už dlhšie že ako sa Tebe pozdava takato strategia. Ak je to vyložena blbost tak mi to prosim Ta aj objasni že prečo, nie som uražlivý ale hladny po novych veciach a novom poznani áno.
Jano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Janma : To, jestli je ta či ona pozice vhodná k obchodování, Ti ukáže jen Tvůj backtest a obchodní deník. Teoreticky jde totiž obchodovat všechno. Ale jenom Ty víš, kdy je vhodná doba na vstup, kdy na výstup. Musíš znát všechny "What If", co budeš dělat, když VIX bude 20 nebo 40. Dohromady se tomu říká MM a krizové řízení pozice. Kouknu-li na cenový graf VIX a Tebou uvedené rozmezí 20-30, tak já tam bohužel 90% svého života (VIX) nevidím. Ty ano. To jenom na dokreslení, že každý obchodník je jiný, má jiné cítění a tedy jiný přístup k obchodování.

5165

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Přestože je VIX démonizován za velmi nebezpečný nástroj k obchodování a je charakterizován jako nebezpečná třaskavina pro zrušení účtu, tak se domnívám, že při při správném uchopení ve správný čas, to může být vynikající sluha. [bold] Jeden z nástrojů, který používám pro "osobní uklidnění" při obchodování VIX je Risk Scenario plug-in.[/bold] Je to nástroj, který na základě portfolia zobrazí graficky křivku P/L vč. kanálu pro nižší a vyšší volatilitu. To dává přehled, zda se pozice nemůže v kritickém stavu dostat do terminálních nesnází. Z grafu je na první pohled vidět, že nikoliv. Dále generuje matrixovou tabulku, kde sleduje stav jaký nastane na jedné ose při změně ceny podkladu a na druhé ose při změně volatility. Uvedené hodnoty jsou P/L pro celé portfolio. [bold] (Viz přiložený obr. Risk Scénář.) [/bold] [bold] Na druhém obrázku (Volatilita volatility)[/bold] je vidět, že IV VIX se v těchto dnech pohybuje v oblasti "šumu" za posledních 6 měsíců. Je velmi nepravděpodobné, že by volatilita VIX ještě poklesla. Spíše se udrží, nebo stoupne. Pokud se tedy vrátíme k prvnímu obrázku [bold] (Risk Scénář)[/bold] zjistíme, že pokud volatilita neklesne, tak je nám jedno, kam VIX půjde. Zda nahoru či dolu. Pořád budeme v zelených číslech. V některých limitních případech jsou očekávané zisky více než lukrativní a to je fakt, proč klidně spím. [ital]Můj závěr : [/ital] [bold] Při vhodně podkládaném portfoliu je tedy VIX velmi bezpečných nástrojem. [/bold]

5240

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přestože je VIX démonizován za velmi nebezpečný nástroj k obchodování a je charakterizován jako nebezpečná třaskavina pro zrušení účtu, tak se domnívám, že při při správném uchopení ve správný čas, to může být vynikající sluha. [bold] Jeden z nástrojů, který používám pro "osobní uklidnění" při obchodování VIX je Risk Scenario plug-in.[/bold] Je to nástroj, který na základě portfolia zobrazí graficky křivku P/L vč. kanálu pro nižší a vyšší volatilitu. To dává přehled, zda se pozice nemůže v kritickém stavu dostat do terminálních nesnází. Z grafu je na první pohled vidět, že nikoliv. Dále generuje matrixovou tabulku, kde sleduje stav jaký nastane na jedné ose při změně ceny podkladu a na druhé ose při změně volatility. Uvedené hodnoty jsou P/L pro celé portfolio. [bold] (Viz přiložený obr. Risk Scénář.) [/bold] [bold] Na druhém obrázku (Volatilita volatility)[/bold] je vidět, že IV VIX se v těchto dnech pohybuje v oblasti "šumu" za posledních 6 měsíců. Je velmi nepravděpodobné, že by volatilita VIX ještě poklesla. Spíše se udrží, nebo stoupne. Pokud se tedy vrátíme k prvnímu obrázku [bold] (Risk Scénář)[/bold] zjistíme, že pokud volatilita neklesne, tak je nám jedno, kam VIX půjde. Zda nahoru či dolu. Pořád budeme v zelených číslech. V některých limitních případech jsou očekávané zisky více než lukrativní a to je fakt, proč klidně spím. [ital]Můj závěr : [/ital] [bold] Při vhodně podkládaném portfoliu je tedy VIX velmi bezpečných nástrojem. [/bold]

5241

5242

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes bylo možno si udělat "výplatní den". A bez aprílu. ;) Zásadní pokles VIXu na 22,5, a zvýšená IV 80% umožnil reagovat a vybrat zisk. Pro zajímavost přikládám, jak vypadá profil risku portfolia, které čeká na další příležitost a doplnění správných striků. Na přiloženém obrázku je vyznačena oblast naprosto inertního stavu VIX vzhledem k pohybu podkladu.

5266

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V případě, že člověk chce být úspěšným traderem, musí mít velkou dávku sebekázně. To není nic nového ani převratného. Trader by měl být "organizovaný", měl by nejenom vědět, co a kdy má dělat, ale v každém okamžiku by měl také vědět, jak si stojí jeho účet. Jednu z věcí, kterou osobně používám, je [bold]"Hodnocení vývoje stavu účtu" [/bold]. Na přiloženém grafu máte inspiraci, jak rychle a přehledně lze sledovat. Zasvěceným netřeba blíže představovat, ale Váš "majetek" se skládá z několika základní skupin. [bold]Cash, Stock, Securities Options, Futures, Futures Options. [/bold] Tak jak obchodujete, mohou se Vaše aktiva mezi jednotlivými skupinami přelévat. Nejdůležitější je však celková křivka - [bold]Total (na grafu červená) [/bold]. Vývoj equity křivky Vašeho účtu se pohybuje ve vlnách. Pro lepší vizualizaci, v které fázi se můj účet může nacházet, používám 2 kouzavé průměry s periodou 14 (tenká šedá) a 34 (žlutá). Ideální průběh equity křivky (mimo to, že je rostoucí) by měl lehce ležet nad MA křivkou. Nyní je třeba vidět, že jsem hodně vzdálen od obou MA, a tedy se dá spíše očekávat lehká korekce a přiblížení k MA a rozhodně bych se neměl pouštět do žádných větších akcí nebo přeobchodovávat účet. Přeobchodovávat bych neměl vlastně nikdy, ale toto může být jeden z fungujících varovných ukazatelů. Časová náročnost ? Stačí denně zapsat v tomto případě 4 čísla a zbytek už za Vás vytvoří mocný Excel. [bold]A věřte mi, že na takový vývoj equity se každý rád dívá (tu) [/bold]

5280

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...