Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Aifel:

problem nebude ani tak v denni ztrate, ale hlavne v premiu.

Za prve mi prijde divne, ze se dostanes na 1.1-1.5 s kridly 3 az 4 striky na kazdou stranu - co jsem se dival, tak to spis vychazi na 2 az 3 striky. Ale to neni dulezite a dival jsem se pouze na par opci.

Za druhe, a to je dulezitejsi, TOS ti v backtestu ukazuje jako premium hodnotu MID - coz je prumer mezi ask a bid. A v realu takoveto plneni 6 dni pred expiraci asi nemas sanci chytit, zvlast na tech vzdalenejsich stricich. Spis budes brat premium nekde blizko naturalu - coz je sell za bid a buy za ask.

Podival jsem se na posledni 3 vypisy a tam jsou nasledujici rozpeti mezi mid a ask:
Aug09 -590c/600c/-540p/540p premium mid 1.225 x natural 0.85
Sep09 -620c/630c/-570p/560p premium 1.325 x 0.90
Oct09 -640c/650c/-590p/580p premium 1.25 x 0.85

Cim vzdalenejsi strike, tim bude vetsi rozdil. Takze bych pocital s tim, ze v realu bude plneni spis na urovni naturalu a to je zhruba o 40 USD nize nez co ukazuje v backtestu TOS.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
no me se taky premium 1,1 - 1,5, 6 dni pred expiraci zda dost malo. To co uvadi Lada se mi zda uz lepsi. To same i s tim rozpetim kridel.
na druhou stranu z mych statistik mi vychazi sance, ze pri kridlech 4 striky na kazdou stranu, to vyjde v cca 94% pripadech, coz myslim je dobre.

to fubu:
pokud ma ale statistiku, ze ktere vyplyva, ze v napr. v 80% to expiruje tak jak potrebuje, tak ho intradenni protnuti ci prekracovani SL nemusi az tolik zajimat.
Resp. pokud bych se do toho poustel, tak vim (viz vyse) ze mam 94% sanci ze to neprekroci range a nemusim resil predcasne vystupy...
Pokud tedy uvazuji spravne :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

Diky za objasneni Lado, bude to zrejme jak rikas. Da se tedy rict ze pokud se budu divat na IC napriklad 35 dni pred expiraci, je to premium co mi ThinkBack udava uz realne?
Schvalne budu aktualni kontrakt sledovat, hlavne tech 6 dnu pred expiraci a zkusim jake bude premium na simulaci s paper money a kolik bude potom zpetne v ThinkBack. Simulace s paper money by snad mela byt celkem verna?

fubu:

Ano psal jsem ze SL mam urceny na 250, abych zachoval nejake rozumne RRR. A ano v prubehu dne muze byt ztrata vetsi nez je videt v P/L v ThinkBack, ale tuto ztratu jsem nejak tak odhadl podle toho kde je low usecky za ten danny den (P/L se v ThinkBack predpokladam pocita z close ceny).

all:

Mate otevreny IC na RUT pro tento mesic? Ja jsem si ho cvicne otevrel 35 dnu pred expiraci a jsem venku s -250/k., ten sesup dolu byl dost prudky, akocliv po tom krasnem double top ktere se na dennim grafu vytvorilo to slo cekat :-)

Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Aifel:
Vypisoval som 26.10. IC na RUT s expiraciou v novembri s kridlami vzdialenymi 140 pts (-690c/700c/-550p/540p ) za kredit 2,15.
Ak sa pozries do grafu, tak 2.11. to uz vyzeralo kriticky a ak by to padlo este nejake 4 pts, tak to uzavriem na mojom SL.
Teraz je to uz v pohode, lebo pohyb na juh uz nepokracoval, ale sa otocil do bezpecnej oblasti pod kridla IC.
Dnes uz snad mozem povedat, ze bolo dobre sa neunahlit (nevystupit), a vyslo to.
Nabuduce sa vsak trh moze otocit trochu nizsie, hned ako uzavriem obchod so stratou!

Vsetko je tak ako ma byt! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mirus22:
trochu se mi nezda to premium, zdalo se mi dost vysoke (takove bylo mozne dostat o cca tyden az dva tydny drive a jeste na uzsi IC) , tak jsem se podival zpetne na ceny jake bylo mzono dostat a vyslo mi ze bylo mozne dostat cca 1,25 a to jeste mid, coz moje domenky potvrdilo. Nevim, mozna nekde delam chybu...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dikon:
Nerobis chybu, mas pravdu a diky za pripominku.
Chybu som urobil ja. Mam totiz otvorene dva rovnake IC, jeden s expiraciou novembrovou a druhy s decembrovou.
Takze spravne je:
Na ten NOV IC som inkasoval kredit 1,15 a otvaral som ho 21.10.
Na DEC IC som zase inkasoval (spominany) kredit 2,15 a otvaral 26.10.
Som rad, ze su tu obchodnici, ktori si informacie aj overuju a nie len slepo doveruju napisanemu!
Vela zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirus22:
no to uz je lepsi, ted mi to sedi. Ja jsem oteviral IC na RUT DEC 13.11 s kridly +/- 50 za premium 2,45.
Mas spocitane jakou to ma sanci na uspech kdyz to oteviras takhle hodne dopredu? (myslim ten DEC IC) pri takhle sirokych kridlech? Resp. beres IC jako otevrit a expirovat nebo ho managujes?
Ja bych ted chtel zkusit i druhou variantu...
Ať se daří...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dikon:
To ze som to otvoril takto "hodne dopredu", tak to nebol umysel, ale skolacka chyba. Otvaral som to v domneni, ze je to novembrovy IC a netuklo mi, ze take vysoke premium nie je odpovedajuce trhu. Pripisoval som to zvysujucej sa IV a mozes hadat, kedy som si to uvedomil...
Ak si hadal, ze hned ako sa prikaz zrealizoval, tak si hadal spravne.
Napriek tomu, ze nasledujuce dni neboli pre tohto IC prilis optimisticke, dolezite je nepanikarit a nastavil som si prijatelny SL, ktory som v tomto pripade nazval myslim celkom vystizne - "skolne".
Kedze do expiracie ostavaju este 4 tyzdne, teda dost dlhy cas, aby sa trh dostal mimo kridla daneho IC, vystupim z trhu so stratou v den, ked trh prekroci dolnu hranicu 550, alebo hornu 690.
V tom lepsom pripade mi premium ostane, ale v kazdom pripade je to poucenie pre mna, aby som aspon dvakrat skontroloval pri odosielani prikazu hodnoty, ktore obsahuje.
Tiez som si pred tymto obchodom myslel, ze sa mi to nemoze stat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirus22:
I když to byla chaba jak píšeš, myslím, že naštěstí pro tebe byla křídla dostatečně "roztažená" a dle mé výpočtové tabulky máš cca 90% šanci, že trh v tomto rozmezí expiruje, což není tak špatné...
Jen dotaz, jedeš to live nebo na demu? Případně jestli live, máš brokera jiného než TOS?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dikon:
Ak by to bolo na demu, tak by som to tak nerozpisoval.
Broker je TOS.
Co sa tyka tej 90% sance, tak mne to vychadza trochu menej, ohrozenie vsak vidim len
v prepade trhu smerom nadol, comu by mohli zabranit dva suporty (okolo 580 a 550).
Chybu v tom vidim hlavne v tom, ze som zrealizoval nieco, co som v podstate nechcel.
U opcii je to ale tak, ze niekedy aj zo zlych obchodov sa da urobit profit (mala strata).
Dufam, ze to niekomu pomoze, lebo keby som ja cital nieco podobne este napr. pred
pol rokom, verim ze by som si vzal z toho ponaucenie!
(Alebo nie?) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
prosim o pomoc, jak prekonat registraci u ThinkOrSwim. Zkousim dostat do sveho Excelu nejaka ziva data, abych se mohla zacit snazit o backtestovani a papertrading.
Kdyz jsem v registraci zadala, ze jsem z Czech Republic, odpovedela mi automaticka hlaska soory, nejsme schopni otevrit ucet pro lidi z teto zeme.
Mas pro mne nejakou radu?
Eliska :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Eliska,
nejaky cas so zalozenim uctu v TOS bude problem.
Precitaj si diskusiu v inom vlakne: www.financnik.cz/forum/read.php?17,93680,page=8
Mozem Ti len poradit, aby si vyuzivala TOS na papertrading resp. analyzu a pockala kym umoznia
vstup pre traderov z vybratych krajin.
Mozes si zalozit ucet aj u ineho brokere na obchodovanie a vyuzivat popritom platformu v TOS,
akurat tam nebudes moct zadavat zive obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...