Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Track 'n Trade Pro 4.0.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky za odpovědi. Mám koupené TNT, ale chci si na jiný počítač nainstalovat Trial a otestovat COT.
Od ostatních se liší tím, že nepočítá s cenami a tím co bylo, ale je založen na chování velkých a malých obchodníků.
V jakém množství drží long nebo short pozice. Do strategie to bude určitě zajímavé.
Zdraví greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aj mne sa zdá, že COT je dobré ako podpora pri rozhodovaní o vstupoch a možno aj výstupoch. Vie niekto s akým oneskorením sú ieto data v TNT? Údaje sú totiž aj na webe: www.cftc.gov/cftc/cftccotreports.htm, meškajú ale týždeň, v TNT sú čerstvejšie? Ak nie možno to nemá zmysel kupovať, ak sú dáta v TNT čerstvejšie tak sa to asi oplatí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Freshmane,
výborně, máme stejný zájem, tak jdeme na věc. Jako zdroj informací používám stejnou www. Nad těmi tabulkami s nadpisem Current reports jsou dva odkazy:

www.cftc.gov/opa/backgrounder/opacot596.htm - zde je popis položek a to, že COT vychází 1x za týden

www.cftc.gov/dea/deacotcalendar.htm - kallendář, kdy vychází

Podrobnější popis COT indikátoru od TNT je tady: www.cotsecrets.com/index.htm

Výhodou je, že vychází v pátek, takže o výkendu je dost času si s nimi pořádně kombinovat.

Zdraví greenhorn.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny co už jsou v tréningovém procesu. Právě k vám směřuje můj dotaz. Hraju si s TNT první den a narazil jsem na toto: Jsem exekuován do pozice. Jako stop-loss použiju opačný příkaz a ten poté posouvám. Dojde-li k zasažení mého stop-lossu, statistika ukazuje nula otevřených pozic. Pak ale pokračuji v hledání další obchodní příležitosi a předchozí příkaz mě znovu po opakovaném dosažení ceny exekuuje do pozice i když už nechci, nebo hodlám zadat příkaz jiný. Je to v tom že příkazy mají příponu GTC? A jak se dá potom takový příkaz zrušit? Děkuji za vaše typy :-)

princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To princ:
já mám pocit, že opakované exekuce do pozice na jeden příkaz nejsou možné. Ikdyž je příkaz zadán jako GTC, což znamená, že je v platnosti do jeho vyplnění, potom ale zaniká. Opakované exekuce se můžou stát pokud se budete vracet v čase a opět postupovat dopředu až narazíte na cenu zadanou v příkaze, ale bude to opět ta samá, jediná exekuce, která proběhla předtím. Snad jsem to popsal srozumitelně. Pokud jsou v příspěvku nepřesnosti, snad mě zkušenější opraví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To princ:
Zdravíčko, Martin (mte) to popsal velmi přesně a srozumitelně.... Když je zadám příkaz buy/sell stop či limit jako GTC je v platnosti do té doby, dokud nedojde k exekuci či nedojde ke zrušení tohoto příkazu.... Opakovaná exekuce samozřejmně může nastat při pohybu v čase směrem zpět a a to v případě, že trh protne opět zadaný příkaz... jedná se ovčem o ten stejný příkaz jednou zadaný....a nezrušený. Zrušení příkazu se udělá tím, že na v přehledu zadaných příkazu na něho najedu a zadám cancel...Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za rady. Už jsem sice o cosi dál ale stává se mi toto - ukončím jeden kontraktní měsíc stejné komodity (všechny pozice jsou uzavřeny) - přejdu na další, teprve se orientuji v grafu posouvám jej dopředu a najednou se mi aktivuje příkaz vůbec nechápu odkud snad z předchozího kontraktního měsíce - tomu už vůbec nerouzumím. V grafu tento příkaz není, ale v celkovém přehledu mi peníze přibývají nebo ubývají podle vývoje na grafu. Nevím ani jak takovou pozici ukončit, když totiž zadám opačný příkaz pak ten je exekuován a běží mi oba. Nebude problém v tom, že ty grafy se kterými již nepracuji jsou stále aktivní?

Díky princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To princ:
Nevím jestli Vám přesně rozumím, co se Vám v TNT děje, ale zkusím odpovědět.

Když si v TNT kliknete vlevo do záložky My Account, v horním okně máte stav vašeho účtu a v dolním kompletní historii vámi zadaných příkazů.
Dejme tomu, že jste v roce 2000 provedl 1 obchod v kontraktním měsíci CZ00 se vstupem 2.11. a výstupem 10.11. V dolním okně je tento příkaz zaznamenán. Dále před provedením obchodu jste měl účet $5.000 a po provedení obchodu $5.500 .
Pokud se vrátíte v čase před 2.11., z účtu se Vám zpátky odečte $500, protože v té době tam nebyly. Takto se částka bude vždy hýbat, ikdyž se nebudete pohybovat v kontraktním měsíci CZ00, ale jiném, např.: CH01, TNT bere logicky v potaz čas.
Stejné je to i při exekuci příkazů, aktivuje se pouze znovu ten, který jste tam předtím zadal, ale to už jsme Vám s Vlasťou vysvětlili. Pokud kupříkladu zmíněný obchod v měsíci CZ00 nebyl součástí komplexního testu strategie, vy chcete testovat opět načisto, musíte příkaz zrušit. Já to dělám tak, že si v záložce My Account, v dolním okně na něj kliknu a zmáčknu Delete, nebo jak psal Vlasťa Cancel . Stejně tak si tam můžu vymazat deposit.

Doufám, že to je to, co jste potřeboval vědět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Princi,

Jen bych doplnil k předchozímu: mrkni se vlevo do tabulky příkazů zda jsou tam nějaké příkazy označené bíle. To jsou ty co jsou zadané k určitému budoucímu datu. Žluté jsou již jakoby v trhu ale nejsou vyplněné, pak zelené - to jsi v trhu a červené - zrušené. Na finančníkovi najdeš k tomuto celý článek (Accounting plug-in).

Jinak já testují tak, že vezmu kontraktní měsíce za celý rok (věšinou od jedné komodity), otevřu grafy a pak den po dni krokuji. Jestliže chci změnit kontrakní měsíc (řídím se podle OI a volume) v novém grafu nakrokuji až po den kdy jsem ukončil předešlý. Snad je to pochopitelné. Pak se mi nestává, že bych měl problémy s nevyplněnými příkazy. Celý rok pak uložím jako ... a mám zálohu a výsledky testu pro pozdější analýzu.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zbyňku, Martine, Vlastasi,
díky za vaši pomoc. Přesto, že akceptuji všechny vaše podněty, stále se mi při najetí do dalšího kontraktního měsíce spouštějí příkazy z kontraktních měsíců předešlých. Podívám se zda to nemůže být například tím, že se kontraktní měsíce z části překrývají.


Ještě jednou díky princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...