Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Track 'n Trade Pro 4.0.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Felix:

Škoda,že jste hned na počátku diskuse neřekl aspoň část toho, co nyní-mohl jste si ušetřit čtení mnoha nepříjemných slov. V každém případě jste tady na správném místě a máte dost času na to, abyste do doby své zletilosti nastudoval, co se dá. Mezitím můžete třeba požádat rodiče o založení stavebního spoření, chodit na brigády a peníze dávat do "stavebky" místo do psychowolkmenů a podobných věcí (já bych se bála se svým podvědomím si takto zahrávat, mohlo by se to i krutě vymstít).
Jak už tady říkal hrabal, TnT v omezené verzi budete moci používat i nadále a tak si můžete zkusit hledat už nyní trhy, které by vám později vyhovovaly. Nepromarněte čas, který máte k dispozici, a jednou budete moci svému otci dokázat už v mladém věku, jak hluboce se mýlil.

Držím vám palce.
(tu)
Tatiana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No trochu jste me zviklali, nejdriv si tu hracku na sobe vyzkousim, i kdyz opravdu necekam, ze bych byl zklaman
Hidalgo to by od vas bylo opravdu skvele, ale v nejblizsi dobe si ten program neplanuju kupovat. Ale urcite si vzpomenu :)
Mirku, rozhodne si nemyslim, ze to, jak se ucim, zavisi na tom, zda mam ci nemam dar od boha. Je to o pristupu, jaky k uceni mam. Pokud me neco bavi, tak si to pamatuji takrka automaticky, pokud ne, tak si to oddřu a hned po písemce se vesele pustím do zapomínání :D
Tim, ze si clovek neco "nadrti" se vlastne jen nauci retezec slov. Pokud se naucim serii slov, tak staci zapomenout jedno, retezec je prerusen a my mame "okno". Pokud nam nekdo napovi, tak si okamizize vzpomeneme a divime, jak jsme tu banalitu mohli zapomenout.
Proto je dobre zapojit vice smyslu. Pokud se ucim anglicke fraze, tak se pokousim i predstavovat si situace, ve kterych bych je mohl uplatnit. Pokud se zrovna tedka ucim na zitrejsi pisemku rozmnozovaci cyklus borovice lesni, tak se jej naucim nejen jako vetu, ale zkusim si ve sve mysli predstavit neco jako film, ve kterem si predstavuji kolobeh rustu stromu od seminka. Predstavuju, jak kazdy organ plni svou ulohu. Tim jsem se to vlastne naucil nadvakrat.
Nebo kdyz si chci zapamatovat seznam k nakupu, tak si muzu predstavit dej či, ve kterem ty predmety vystupuji(klidne spolu muzou mluvit), cim nepravdepobnejsi, tim lepe si to zapamatuju. Na podobnem principu jsou delany i reklamy; ty obzvlaste dobre i spatne si pamatujeme. Proste proto, ze jsou to extremy. Vyrobce uz asi ael nepotesi, ze si zapamatujeme o co v te reklame slo, ale pravdepodobne uz ne, od jake firmy ten vyrobek je, pokud to ovsem neni vehlasna znacka. Samozrejme je mnohem rychlejsi si nakupni seznam napsat na papir, ale treba se najde nekdo, kdo si jej bude chtit i po pul roce pamatovat. A samozrejme tyhlety metody jsou popsany v kazde knizce o treninku pameti.
Ma to i sve nevyhody:
1)zabere to hodne casu. takovyhle postupy delam jenom u predmetu, u kterych si myslim, ze bych znalosti z nich uplatnil i pozdeji, nebo me extra bavi(biologie)
2)U zkouseni je vam pokouseni se o nejake vybaveni deje naprosto k nicemu, protoze 5 vterin je proste malo. Ucitelovi cini skodolibou radost podkopavat sebevedomi studentů. Pokud se mu to povede, "vypne" nám mozek a jsme však vy víte kde. Samozrejme v klidu si clovek opet vse vybavi. Jediným řešením je naučit se to "klasicky" tak důkladně, aby si to clovek pamatoval i ve stresu.
Na zaklade nejakeho testu na par stovkach lidi bylo zjisteno, ze ve ve velkem stresu muze klesnout IQ az o 30 bodu. Kazdy si tak muze vyzkouset, jake to je byt dementem...
Pokud mate kocku, pustte na ni psa. Buddto zdrhne, nebo se, jako ta nase, psovi postavi a ten zdrhne, abych si zachranil cumak. Kazdopadne kocka se po par okamzicich zklidni, fyzicke nebezpeci pominulo.
U cloveka trva navrat do predchazejiciho stavu az nekolik desitek minut(ackoliv clovek se citi uz normalne, metabolismus se jeste chvili dava do kupy). Behem teto doby telo jede na energeticke rezervy.Bohuzel dneska je v mode byt ve stresu dlouhodobe, protoze pouze clovek je schopen diky sve rozvinute psychice zit v dlouhodobem strachu. Jeho problemem neni bezprostredni nebezpeci, ale jeho predstavy.Je nevyspaly unaveny a citi se mizerne, protoze energeticke rezervy se nemaji kdy obnovit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ali:

je to jednoduché. U týdeních grafů jeden bar značí jeden celý obchodní týden, stejně jako u měsíčního jeden měsíc. Měsíční a týdení grafy rovněž neberou v potaz jednotlivé kontrakty, ale zobrazují danou komoditu za dobu několika let (týdení) až po desetiletí (měsíční).
Když se podíváte na týdení a měsíční grafy, uvidíte časový průběh dané komodity. Dlouhodobé grafy slouží pouze k orientaci, jak vysoko vystoupala komodita, kdy, jak nizko klesla atd. pro TA.
pokud tedy jednotlivé bary představují to, ce se událo za týden/měsíc, je logické, že nelze přesně použít jakoukolib obchodní strategii.

Mnoho úspěšných obchodů přeje

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den. TNT je výborný software, mám ho teprve chvíli a až dnes jsem asi pochopil, že to není program na ovládání skutečného účtu, nebo ano? Otevřel jsem si účet u InteractiveBrokers na doporučení, která jsem viděl tady někde na fóru a myslel jsem si, že zakoupené TNT může ovládat příkazy pro IB, ale to asi není pravda. Znamená to, že u skutečného účtu u IB jsem závislý na použití toho jejich TWS? Nebo existuje nějaký jiný, třeba podobně intuitivní software jako TNT? Trochu teď nevím jak pokračovat, do IB musím poslat peníze, ale ten TWS v demu neměl grafy, jen tabulky a teď v té reálné verzi bez složení depozitu zase nejsou data, takže jsem to ještě nemohl nikdy zkusit. Nebo je nutné se tomu podřídit?
Děkuji za odpověď
Miloš Hořínek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Miloši,
TNT je "jen" výborný analytický software. Není to platforma pro zadávání příkazů. Ten Account modul je pro simulování Vašich obchodů a nemá návaznost na Vašeho brokera. Takže jeho použití je pro backtesting pozičního obchodování a pro přípravu Vašich obchodů na následující obchodní den. Příkazy pak dáváte brokerovi prostřednictvím jeho platformy (nebo třeba telefonu).
Co se konkrétně IB týká, tak k jeho TWS si můžete (ze stránek IB) stáhnout řadu nadstaveb, kterými budete příkazy obsluhovat pohodlnějí (nebo jednodušeji) než z TWS.
Přeji hodně $$$

Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...