Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

Pokud mam americky typ opce a obchoduju iron condor. Cena se vychyli z meho kanalu a budu exekuovan a dostanu na ucet 100 akci. Co se stane, kdyz se cena vrati mezi kridla? povedzme SPY sa obchoduje na 85..... urobim iron condora -75/74 -95/96 (credit 0.3.....max risk teda 0.7) a do exspiracie ostavaju 4 tyzdne(31dni)cena zacne stupat a dostane sa az na na 100.ale do expiracie ostavaju este 2 tyzdne a cena padne spat do mojho kanala a do exspiracie sa udrzi medzi kridlami.co sa deje teraz vyexpiruje opcia ako bezcenna a ja dostanem credit 0.3 alebo tym ze cena zasla za kridla obdrzim maximalnu stratu 0.7 aj ked vyexpirovala medzi kridlami?alebo to moze byt este viac,ak by cena uzavrala povedzme na 105?mam v tom trosku chaos a nechapem celkom rozdielu a dianu pri expiracii medzi evropskou a americkou opciou...dakujem pekne za odpved...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premium obdrzis hned pri vypisu a nechas si ho, at se deje co se deje. To, ze se tvoje americka opce dostane in the money jeste automaticky neznamena, ze budes prirazeny. Kdyz OCC vybere tvou opci na pokryti nejake pozadovane exekuce, pak to bude probihat podle toho, jaky nastaveni mas u sveho brokera. U TOS ti strhnou 50% margin ceny akcii a pripisou ti 100 akcii na ucet, u opci na indexy je ale settlement zpravidla v penezich, je treba precist si parametry obchodovaneho kontraktu. Maximalni ztrata u IC je na risk grafu (neobsahuje vsak pochopitelne naklady na pripadny prirazeni nebo komise), je dana odstupem vypsany a ochranny opce a nemuze byt vyssi, at je cena kdekoliv. Kdyz te nepriradej a cena se zas vrati do kanalu, nic se nedeje, opce vyexpirujou jako bezceny a ty jsi ubranil premium. Rozdil mezi evropskym a americkym typem opce je jak tady tak vsude na webu popsanej dostatecne, nebudu to tu omilat dokola.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No a keď otvorím kondora ako dva spredy a cena "sa dostane za krídla" a OCC vybere moju opciu na pokrytie nejakej exekuovanej. Neuzatvori mi broker (konkrétne IB) cely spread a tak mi vlastne NE-priradi 100ks akcií, ale stiahne mi z účtu len rozdiel strikov?

Máte niekto zážitok (alebo ste sa s tým stretli v reáli), že ste mali vypísanú opciu a boli ste OOC vybraný na pokrytie exekuovanej opcie?

Štefan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasné, jasné - ak sa cena vráti do rozpetia krídel a boli sme vybraný na pokrytie exekuovanej opcie tak:
1, máme premium s vypísanej opcie
2, akciu predáme zo ziskom cena sa vrátila do rozpetia kondora (pod/nad náš strike)
3, zostala nám ešte zostatková cena s kúpenej opcie.
... potom je to ešte výhodnejšie

Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O.K. lemming - takže stratégia je držať palce, aby cena zostala vo vnútry kondora. Vyhútal som nasledujúci obchod /len paper - čo to urobí/, ale nezdá sa mi to, pretože maximálna strata 0,02/akciu a RRR 1:49 je podľa mňa totálna hlúposť. Keby to fungovalo nazvem to Perpetum trading. O čo ide: Date 20.januar - koniec obchodnej seansi - nákup podkladovej akcie BUY SPY za 80,57 - SL nákup PUT opcie na strike 80 SZCNB.X za 4,20 - peniaze na horeuvedenú PUT opciu dostane výpisom CALL opcie na strike 81 short SZCBC.X za 4,75 Zhrnutie: Predám CALL a kúpim PUT - mám SL /PUT/ na ktorom nebudem nikdy vyhodený, lebo sa jedná o opciu a navyše zarobím na prémii 4,75-4,20=+0,55. Max. strata=/80,00-80,57/ + /4,75-4,20/=-0,02 Max. zisk=/81,00-80,57/ + /4,75-4,20/=+0,98 Skoro bezrizikový obchod a vysoká prevdepodobnosť PT a skvelé zhodnotenie. Už druhý deň rozmýšlam, kde som urobil chybu - nič ma nenapadá. Poradte prosím čo som zbabral pri mojej úvahe. /nerátal som do obchodu poplatok brokerovi - okrem toho/ Štefan

7258

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vidím to stejně jako lemming, v reálu bys asi takto výhodnou pozici (strategii se říká pokud se nepletu collar) obtížně realizoval.Mám data ze serveru optionistics.com a pro daný den při použití close cen u opcí by byl zisk na premii 8 USD a při použití Bid/Ask, což je reálnější, pak ztráta 10 USD.
Vyloučit asi takovou zajímavou konstelaci opcí nelze a možná by šlo zkusit ji ulovit zadáním přiměřené limitní ceny. V TWS je tato kombinace koupené put a prodané call předdefinována jako Risk reversal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som sa spytat vas kt obchodujete opcie live ako to je s plnenim prikazov ...mam demo papermoney thinkorswim a vyplnanie objednavky mi trva niekedy aj 2 hodiny(obchodujem iron condor a ako novacik bez legingu otvaram obe kridla sucastne)ale co ma zaraza je ze zadam limitne objednavky a cena niekedy stupne k mojej limitnej cene a nevyplni ma..potom cena klesne a nasledne aj hodinu potom ma vyplni aj napriek tomu ze cena je celkom horsia ako moj limit...napr iron condor na spx zadam limit open za kredit 2.5.cena je teraz 2.za 10 minut cena vystupi na 2.8 a stale niesom exekuovany v pozicii nasledne cena padne na 2 a vyplni ma za 2,5 aj napriek tomu ze cena je len dva.stava sa to bezne alebo sa to stava len na deme???dakujem pekne za vysvetlenie dufam ze ste ma pochopili moju otazku lebo je to dost polopaticky napisane :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...