Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

taky se tak nějak rozkoukávám v opcích a narazil jsem na tento problém: jak jsou počítány opce na futures? U akcií je jedna opce na 100 akcií. Jaký je poměr u futures? Tak třeba stříbro se obchoduje v kontraktech po 5000 trojských uncí. Pokud chci pokrýt jeden kontrakt opcemi, musím koupit 5000 opcí, nebo 500 opcí, nebo kolik? Máte někdo zkušenosti?

Díky

Jiro :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

to all : Dnes som sa neúspešne pokúsil zadať dva opčné obchody cez platformu IB. Ide o stratégiu "IC" na SPY, smart, exp. mesiac november 2010 a stratégiu "bull put" spread na GLD, smart, exp nov. 2010. Po zostavení stratégie cez "order ticket" a transmit sa mi objaví okno "order confirmation" kde ale v dolnej časti nie sú uvedené hodnoty pri údajoch ammonut, commision, total, initial margin....atď. Je uvedené n/a. Po zadaní enter sa objaví obch. riadok s údajmi ale čaká na koniec obch. hodín a potom sa vynuluje. Nejaké malé skúsenosti s live obchodmi už mám , ale s týmto neviem pohnúť. Zatiaľ som urobil len 3 x takúto stratégiu ( od júna tohoto roka ). Prosím skúsenejšich o pomoc. Vďaka za odpoveď.

Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44:

je to přesně tak jak napsal fubu, opce se neobchodují jen s jednou strategií a na jednom trhu takže na takhle položenou otázku nejde odpovědět.
Obecně čím větší zisk chceš dosáhnout tím více riskuješ, to je železné pravidlo trhu.

Za sebe můžu jen říct, že zhodnocení je pár % ročně a riziko téměř nulové - to je můj styl obchodování s opcema.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,
mám jednu otázku včera (14.10.2010) byl byl poslední den na obchodování opcí na Index RUT OCT 14' 10 .
Prosím zná někdo přesnou odpověď z jaké ceny se počítají opce když se nechají vypršet jestli z Close 14.10.2010 (704,73) nebo z ceny Open 15.10.2010 což bylo 709,06 . Nebo z nějaké jiné ceny . Ptám se kvuli tomu jestli člověk musí trnou do druhého dne jak trh otevře nebo jestli se to dá nějak zjistit třeba během dnešního dopoledne .

Děkuji za jasnou odpověd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

hodnota je na www.cboe.com/data/settlement.aspx, jedná se o tzv. "settlement value", stanovuje se výpočtem z cen stocks v indexu - konkrétní algoritmus i časování je na stránkách CBOE (tedy alespoň kdysi tam bylo ...).

Problém s tím, že nevíte přesnou cenu, nemáte jen vy - bylo to tu už zmíněno ... Najdete tady možná i upřesnění.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,

mam trosku problem vybrat si brokera na opcie. Testujem na TOS, ale registrovat sa neda. Skusila som MB Trading, ale tam nemozem obchodovat ako chcem. Stiahla som si TWS od IB, ale zatial sa v tom nedokazem zorientovat. Viete mi prosim niekto poradit ze ked dam ticker SPY na TWS je iny kurz?? Momentalne na google alebo TOS je kurz SPY okolo 120 ale na TWS mi to ukazuje okolo 95. Kde robim chybu??

Michaela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...