Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Muzete mi, pls, objasnit nasledujici uvahu?

Koupim call opci, zaplatim $100 a prave je 30dni do expirace. Trh jde celou dobu long a tesne pred expiraci ma moje koupena opce hodnotu $300. Co ted? Je nutne ji prodat a nebo staci nechat vyexpirovat a me na ucet pribude $300.

Ptam se proto, ze kdyz se obdobne zamyslim nad opci napr. na sportovce, pak proste opce vyprsela a ja jsem o penize, za ktere jsem nakoupil opci na hrace, proste prisel.

Je to tak?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tomicek

záleží na tom, jak je opce v den expirace vypořádána. Buď se jedná o vypořádání v penězích nebo v podkladovém aktivu. Tvůj příklad předpokládá vypořádání v penězích, takže Ti opravu na účtě přistanou peníze. Vypořádání v penězích však nemusí odpovídat uzavírací nebo otvírací ceně podkladu, ale může se počítat speciální cena. Zde je nutno prostudovat podmínky. Např na. www.cboe.com

Pokud se bude opce vypořádávat například v akciích, tak se Ti na účtu objeví příslušný počet akcií, které budou mít nákupní cenu dle striku koupené call opce. Tvůj zisk bude přestavovat rozdíl mezi aktuální cenou akcie, nákupní cenou akcie a nákupní cenou opce.
Při vypořádání v akcií je třeba myslet na to, že připsané akcie zablokují margin, který může být velmi vysoký a od brokera můžeš dostat margin call nebo může pozice automaticky uzavřít za market.

Příklad:

Koupíš Call 110 AUG10 SPY za 1.0
Expirace. SPY se obchoduje za 113

Zisk z opce 113 - 110 - 1 = 2.0

Pokud se necháš přiřadit a v pondělí půjdou trhy nahoru na 113.5, dostaneš při prodeji: 113.5 - 110 - 1 = 2.5
Pokud trh půjde dolů na 112.5, dostaneš při prodeji: 112.5 - 110 - 1 = 1.5

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to radim2

Jelikož TOS neotvírá účty ani Němcům nebo Britům tak bych se na blízkou ani vzdálenou budoucnost nespoléhal.
AmiTrade je čistě zaměřen na americké zákazníky, zbytek světa je nezajímá. Můžete si o tom myslet co chcete, realita je taková. Nebo se můžete odstěhovat do US ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...