Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Dobry den,

viem, ze moj dotaz je trosku zle zaradeny, ale rada by som keby ste mi niekto poradili ohladne indexu VIX a kedze pri opciach sa prebera najcastejsie tak to pisem sem. Chcem sa opytat ci je mozne tento index obchodovat klasicky ako napr. akcie povedzme long. Nie prostrednictvom opcii. A druha otazka smeruje k tomu aka je potrebna vyska uctu. Viem, ze pre daytrading akcii je 25 000USD. Potrebujem mat tuto sumu povedzem ked dnes kupim a za mesiac predam? Dakujem za odpoved.

Michaela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

VIX nejde obchodovat "přímo" (jen přes opce a futures). K tomu Vám pomohou ETF a to VXX a VXZ - chovají se jako stock.

Částka 25k USD je nutná k intraday obchodování stock a opcí na stock. Pro nižší částku je limit - mám dojem, že maximálně 3 intradenní obchody v rámci 5 obchodních dní. Pak je Vám obchodování pozastaveno (asi na 90 dní (?)).

Pokud "dnes koupíte a za měsíc prodáte", není nutný limit 25k USD, stačí jakákoliv nižší částka.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

mám následující dotaz, por svoje podnikání každý den měním vysokou částku v CZK na EURa, tedy pokud např. v pondělí koupím call opci na nákup měnového páru EUR/CZK s datem expirace následující středu se strikem např. 24.654, znamená to, že pokud využiju práva na nákup, nakoupím EURa za sjednanou cenu se kterými můžu volně dispúonovat nebo to znamená otevření pozice na trhu za takovou cenu??

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,

mam dalsiu asi velmi primitivnu otazku, ale mohli by ste mi pomoct ako vyratam nasledovne.. :
hypoteticky priklad cena akcie je 0,50USD hodnota PUT opcie (strike 2,5) BID 0,95, ASK 2,20..


1. kupim put opciu za 2,20 a) cena klesne na 0,30
b) cena stupne na 0,80

2. vypisem put opciu za 0,95 a) cena klesne na 0,30
b)cena stupne na 0,80

ako to bude vyzerat po expiracii.. nechapem uplne ten system ako sa to rata.. dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaela13,
ano ..len pozor pri výpise si ITM...tak automaticky máš ovrený obchod 100ks akcii LONG


michaela13 Napsal:
-------------------------------------------------------
> podla mna by to mohlo byt takto.. len neviem ci to
> dobre ratam..
>
> 1a) -2,2 + (2,5-0,3) x 100 = 0
> b) -2,2 + (2,5-0,8) x 100 = -50
>
> 2a) +0,95 - (2,5-0,3) x 100 = -125
> +0,95 - (2,5-0,8) x 100 = -75
>
> samozrejme plus poplatky.. rata sa to takto??
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
obchoduji strategii IC a chtěla bych se zeptat jak zadám maximální ztrátu při jejímž dosažení chci být vyhozena z trhu. Jako příklad uvedu ztrátu unesu 1,5 premia tzn. premium mám např. 400 USD 1,5 ztráta je 600 USD a dále k tomu musím připočíst prémium tzn. že můj stop limit bude nastaven na částku 1,0 je to tak? Uvažuji správně. A používám k tomu příkaz stop limit.
Dále jsem se chtěla zeptat jak nastavím v TWS alerty které mne upozorní když můj IC bude v ohrožení. Velice Vám děkuji.
Hanca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

STOP LIMIT 10? TO JE NĚJAK MOC. NENÍ TO NÁHODOU TAKHLE: př. prémium mám1,0 otevřu 4 IC tzn. 400 USD a chci uzavřít na ztrátě 1.5 násobku obdrženého prémia tzn. nechci přijít o více než 600USD.
1,0*1,5=1,5+1,0 (prémium)=2,5 stop limit nastavím na částku 2,5.
protože:
1,5*100 (balík akcií)=150*4=600 má ztráta kterou jsem ochotna přijmout.
Co si o tom myslíte, děkuji za pomoc.
Hanca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...