Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

jvcbroker:

dík, ale stačí jen posunout správným směrem už nad tím asi 2 hodiny přemýšlím a zkouším a ne to rozchodit....
Mám k programování svůj přístup a protože jde jedna věc udělat několika způsoby, cizí prvky do svého systému těžko vkládám.
Ale jestli to máš někde napsaný, tak inspirací nepohrdnu.
Přeci jenom, když to člověk zplodí sám, má z toho větší radost (když to funguje:))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Re: jvcbroker

Dík za veřejnou pochvalu, doufám že česká verze přispěje k rozšíření komunity MT4 traderů. (I když já u té anglické zůstanu taky)

Do toho helpu už jsem se pustil, nenechám se tak lehce odbýt. Je to zkompilovaný *.html soubor, takže upravit zdrojové stránky nebude problém. Pokud máš zmáknutou tu kompilaci, tak mi to pomůže, určitě něco pošli.

Dík Stan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurkapetr:
No tezko radit kdyz presne clovek nevi co chces pokud ti jde stale o to jak pustit neco jen pri otevreni nove svicky tak viz dole....
Volf ti chtel rict ze kazda funkce v mt ktera pracuje s cenou nebo indikatorem pouziva parametr shift (pocet svicek zpetne) a pokud chces pracovat jen s novou svickou pro danou funkci stacit pouzit shift 1 misto 0


static int LastTime = 0;
if (LastTime!=Time[0]){
//tu bude co chces pustis jen pri open nove svicky

//Nakonec je nutne naplnit statickou promenou aktualni casem nove svicky
LastTime = Time[0];
}


Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
z dlouhe chvile jsem nainstaloval MT4.
Behem 15minut bez problemu nainstalovane, grafy nastavene, vsechno jak po masle.
Za dalsich 10minut, nez jsem se zorientoval v zadavani prikazu a likvidaci tech co sem vubec nechtel jsem -$260 :o)

Jaxe daji nakupovat mini a mikro loty?
Je to v ORDER ta hodnota volume? Da se tam nastavit 0.1 - 8 ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám dotaz k tomu novému buildu 200 a možnosti stahovat data:

Na anglických fórech jsem zaslechl něco v tom smyslu, že MT4 v tomto buildu neumí (nebo to dělá špatně) importovat historická data od třetích stran (čili také Alpari), a že umí jen ty, co se dají přímo stáhnout.
Nevím, zda to s tím souvisí, ale včera jsem se pokoušel naimportovat USDJPY. Šlo to v pohodě, ale converter mi je byl schopný převést jen na 5M. Na 15M a vyšší už nefungoval - v historii jsou i po převedední stále data od 6/2006. Původně (ještě před upgradem) jsem tam měl naimportované EURUSD a GBPUSD, ty jsou stále v pohodě.

Nemáte o tom někdo nějaké informace?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých
riesim otazku ....????::::

prešiel som si mnoho odkazov (cez vyhladavanie na "backtesting" ) skusal som priamo v MT4 a odpoved na moju otazku bola stale NIE.....ale radsej sa spytam skusenejsich ::

...... som zvyknuty backtestovat rucne ( v TnT na komoditach ) s tym ze si proste zrusim cast grafu od aktualnej ceny az po den kde zacinam a sipkou si stale zobrazujem dalsiu sviecku na grafe ...je nieco take nozne v MT4 po natiahnuti starych dat ....???...ale pokial sa prepinam medzi time frame grafov tak by ma malo hodit v kazdom grafe do casu kde sa nachadzam vramci backtestingu ...nie do current price na trhu ......dik za ochotu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před časem jsem tu dal na sklo jednoho Experta – TopGun 1.6 ve zkompilovaném tvaru a bude určitě vhodné k němu dát pár slov (diky Danovi nick Kret33n za upozornění): Verze TopGun 1.6 vychází z prastarého Expertu který se jmenuje 10points_3 a jehož autorem, je Alejandro Galindo a napsal ho už v roce 2005. O dost později ho ukradla jakási grupa, která ho dokonce začala na netu pod názvem EX2, EuroX2 apod. prodávat za neuvěřitelných cca 2000USD (!!!) – SAMOZŘEJMĚ KUPOVAT A NEJLÉPE PO 10 KUSECH DO ZÁSOBY :) ! Myšlenkou, která stojí za povšimnutí je originální metoda scalpingu na timeframu H4, kterou jeden ze sqělých bardů placeného Elite FXT fóra nazval „hbitým šplháním opice po naolejované tyči“ (svíčce:). Touto myšlenkou se budeme jako z jednou cest asi víc zabývat v open EA….. Přikládám zdroj pro ty, kdo by chtěli nad nápadem Alejandra Galindiho hloubat samostatně. Jak uznám za publikovatelný TopGun 1.8 (který vychází také z oné původní myšlenky „opice na tyči“) dám vám sem zdroj. Jinak díky moc koblihovi za víkendovou spolupráci na prostředí pro vývoj open EA projektu. Zatím jsme to šoupli na doménu http://www.maxboss.eu, jak to malinko učešeme, dostanou všichni zainteresovaní na svůj mail přístupové údaje. A tady je ten slíbený Expert:

2776

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se tyce downloadu dat primu v history center v MTcku, tak mi to jde naconvertovat do vsech timeframe... objevil jsem jiny problem. Jakmile jsem dal stahnout data v history center, vsechno se mi v poradku prepocitalo, akorat mi v datech chybel cely mesic rijen. Proste dira v grafu... (MT4 od Alpari) - zatim jsem se tim vice nezabyval, omrknu to asi zitra.

Jinak uz asi dve hodiny sedim nad kouskem sveho kodu urceneho k rizeni velikosti pozice a porad to nefunguje. Nevim v cem je bota. Jestlize se zde najde dobra duse ochotna pomoci, poslu svuj EA.

Tento radek je normalne fcni a EA pracuje tak jak ma: TradeVolume=NormalizeDouble((AccountBalance()*Risk)/(StopLoss*100*MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE),1);
if(TradeVolumeMarketInfo(Symbol(),MODE_MAXLOT)) TradeVolume=MarketInfo(Symbol(),MODE_MAXLOT);

Pokud chci ale velikost pozice urcovat takto:
TradeVolume=NormalizeDouble(AccountBalance()/(3*MaxDD),1);
if(TradeVolumeMarketInfo(Symbol(),MODE_MAXLOT)) TradeVolume=MarketInfo(Symbol(),MODE_MAXLOT);

tak se mi vsechny pending orders po case smazou. Zacal jsem "obklicovat" chybu a skoncil jsem tady! Tohle se mi za celou dobu, kdy programuju jeste nestalo :-D Bud je v tomhle radku nejak kravina, nebo je to neco mimo me chapani (nebo uz mi prasky sirky v ocich a nevidim jine chyby kodu, ktere se ovsem projevuji jen u tohoto pripadu vypoctu velikosti pozice :)).

Asi uz dneska pujdu spat! Dobrou noc! Tom :)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...