Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MarekFX
To ze jsem psal Svejkovi ze mu naprogramuji neco za 5K byl samozrejme zert, myslim ze tak jak jsem to napsal je to dostatecne zretelne.
jak psal Volf i ja neni problem naprogramovat pro koholiv jakykoliv system, bohuzel moje zkusenost je ta ze bud me oslovuji lidi co chteji naprogramovat system ale nemaji ho ani trochu zbacktestovany, jen se jim na soucasnym trhu libi nejaka kombinace TA nastroju a chteji si zrejme udelat backtest ale nechteji ho delat rucne :) a nebo je druha skupina lidi ktera chce mit EA co bude konzistentne generovat prijmy kazdy mesic (Svejkuv pripad) a vlastne je trading jako takovej moc nezajima. A posledni skupina lidi je co te presvedcuji o super systemu a kdyz to naprogramujes tak nedostanes zadnej feedback :) ... takze je nutne zacit zadosti selectovat, coz doporucuji i tobe jinak se budes pripravovat o svuj vlastni cas :)

Takze stale plati jiz recene kdo chce mit EA ale neumi to naprogramovat a ma backtesty overeno minimalne na roku ze tato metoda je ziskova, ma dostatecny pocet obchodu, prijatelny DD tak muzete napsat kontakty zde jsou.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to super ze to pre ludi ktori nemaju programatorske znalost robite. ja napriklad zbacktestovany system mam dokonca tolko verzii ze mi s toho v urcitych chvilach sibalo :), teraz potrebujem help pretoze testovat rucne nieco na 5-6 roznych TF s roznymi periodami, ak pouzivas 3 indikatory a obchodujes minimalne 3 pary s roznym MM je totalne nahlavu, druha vec je problem s otvaranim pozicii, niekedy sa proste stane ze mi signal ujde alebo som proste neni schopny presne dodrzat plan, a preto sa spolieham ze poloautomat ktory mi dufam Volf urobi bude nejakou pomocnou barlou pre moju nedisciplinovanost, a ja budem mat dostatok casu na to aby som sa venoval Moneymanagementu a testom.

myslim ze s tych 80% stracajucich traderov je urcite par % aj takych ktory maju vyborne systemy ale maju problem ich zobchodovat , presne ako ja :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miro (Darkman)

Ani na chvili mne u tebe, ani Milana (Volfa) nenapadlo, ze vase nabidka Svejkovi je zistna - naopak, od vas obou jsem toho tady cetl dost a videl treba tebou prepracovanou ADXMA od SIDa a od obou i dalsi dilka - je to cista, dobra programatorstina s lehkosti.
Jestli Svejk vi co chce, je to pro mne prace na chvilku, která nestoji za rec, tak jsem to myslel........
Den na Forexu mi prinese vic nez Svejkovych 5k :) (coz vam dvema urcite taky). Chtel jsem udelat drobnak dobreho za to, co jste mi SID, Forex a i vy vsichni tady na tom foru stedre zdarma poskytli :)

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem rád , že jsem mohl přispět do vaší diskuse . S někým to i pohlo . Jen mě mrzí , že vlastně já jsem jedinej , kdo chce dělat forex pro peníze . Vždyť on je to vlastně jen koníček . Trošku mě to připomíná , když jsem si koupil Porsche , tak jsem ho furt ladil a ladil a moc v něm nejezdil . Stálo to hromadu prachů a pak jsem ho prodal za tašku hrušek . Ve finále jsem zjistil , že mě vlastně ani tak nebavilo v něm jezdit , jako se v něm šťourat . Každopádně díky za všechny ohlasy , některejm to tady i pálí . Forexu zdar .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

začínám mít problémy s MT4.V poslední době začíná ten program být zoufale líný.Když překliknu z jednoho grafu na druhý trvá to strašně dlouho.Ať udělám cokoliv, např.stisknu F9 a karta obchodu se otevírá jako zpomalený film atd. Zajímavý je, že stejnej problém se mi začal objevovat jak doma na PC tak na noťasovi. Přijde mi to, jako by byl zahlcenej, ale nevím čím.Počet otevřených grafů mám +- stejný a indikátory taky.Prostě nic zásadního jsem nezměnil. Má někdo podobnou zkušenost a hlavně radu co s tím.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Trigor:
minulej tejden jsem měl ten samej problém a vyřešila ho jen reinstalace, od tý doby zase fachá tak jak má;-) Jen než s ní začneš tak zazálohuj;-) Nevím jestli v MTčku funguje logování nebo jiný postupný nabalování dat, ale celkově mi přišlo že se pěkně odlehčilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MarekFX:
Parada, cim vic lidi tu je se stejnym pristupem tim lip :)

Trigor:
Napadaji me jen dve veci bud mas v grafech nejaky "neoptimalizovany" indikator, nebo druha (vice pravdepodobna) mas v MT nastaveno zbytecne prilis hodne svicek (viz Tools - Options - Max bars in history a Max bars in chart) pokud to mas nastaveno na maximum kvuli testovani doporucuji dve instalace jedna na live trading druha na testing....

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mira (Darkman):
No jo, Švejk je Švejk - tedy teď myslím toho knižního, protože toho místního znám jen z mailu, který naštěstí neměl tolik stránek jako ta skvělá sranda od pana Haška. Nevíš jestli je tak tak blbej nebo tak rafinovanej (pořád mluvím k postavě z knížky, abych se někoho nedotkl).
No a teď k tomu místímu: On to nemyslel zle, jen to blbě napsal. To jediný co ví, je, že chce systém ať funguje na čemkoliv, hlavně aby z toho padalo 20-30% měsíčně jistejch a za naprogramování ale HLAVNĚ VYMYŠLENÍ takového systému je ochoten zaplatit i těch 5000 (! no nekup to). No a ve finále mi navrhl, abych mu naprogramoval něco ve stylu jedný .ex4ky co se prodává na eBay.
Tak jestli někdo chcete, hrr na to. Ale to fakt sorry, do toho nejdu.

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MarekFX:
Podle me nikdo nemuze na FX dlouhodobe prezit aniz by neprizpusoboval system dane situaci, ono je to velice lakave pustit EA a jit do kramu koupit basu piv na zahrade udelat s prately party a az se vyspim z opice tak kouknout na ucet jak mi pekne roste :), takze v tomto smeru si myslim ze Svejk dela velkou chybu, ale mozna jednou najde nejaky blackbox ktery mu bude vyhovat, proc ne. Ale kdyz si predstavim jak je jednoduche napsat system podle historie (staci jen pole s casy kdy prodavat kdy nakupovat dle historie, abych dosahl ten nejhladsi equity) a pro live by stacilo jen dopsat treba MA cross :) a jak vim na zaklade backtestu to pak vetsinou vsichni prodavaji :).... Zkratka ja blackboxum (EA o ktere nic nevim a nemam zdrojaky) neverim a nikdy bych to nepustil live.... Uzavru to tak, ze bych Svejkovi poradil, kdyz uz chce hledat EA tak at vybira jen pouze ty, co maji forward testy na demu a lze se k demu uctu prihlasit a tim overit pravost vysledku!! Neveril bych backtestum z vise uvedeho duvodu!

Jinak chtel bych videt toho blazna co bude prodavat system dle Svejkovych pozadavku za 5K (i za 60K€ je levnej) :) takovy system se neprodava ten je jen pro blizky okruh znamych...

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vespolek . I když na forexu nejsem žádný nováček , nikdy mě nenapadlo napsat příspěvek do Vašeho fóra . Přiznám se ale , že ho pravidelně pročítám . Až příspěvek Švejka mě donutil se připojit . Můj první a poslední live account funguje dodnes od 12.ledna 2006 . Čísla zde nebudu uvádět , to považuji za soukromou věc . Ale za necelé dva roky je to již více jak 3,5 násobek . A k věci . Divte se nebo ne , šel jsem na to úplně stejně , jako Švejk , z kterého tady máte ohromnou legraci . Myslím , jen proto , že nezapadá do Vaší tzv. programátorské elity . Takže informace pro pana Švejka a pro ostatní , kteří mají chuť se pustit do forexu . Nemusíte umět programovat , na tom forex nestojí . Nepoužívám metatrader , ale úplně jiný software , protože programování mi nic neříká . Auto jsem si koupil a taky si ho neumím sám opravit . Koupil jsem software od americké firmy , který každý den vyhodnocuje výsledky ze světových burz . Nejenom forex . Tyto průběžně vyhodnocuje a dává signály k nákupu . Tedy ne úplný automat , ale poloautomat . Vždy vyrobí podrobnou analýzu , která obsahuje proč ,a jak se mám rozhodnout a za kolik doporučuje nakoupit z hlediska trvání trendu . Mohu si vybrat denně z 8 signálů . Pak je to jen na Vás . Ty si zadám ručně . Pokud si zaplatíte předplatné , nakupují a prodávají za Vás , ani nemusíte mít zapnutý počítač . Ale to není nic pro mne , navíc chtějí procenta z profitu . Jsou se mnou ve spojení telefonem a emailem . Aktualizace si musím po jednom roce používání platit sám a je to kolem 300 USD čtvrtletně . Celý systém stál 6.200 USD . Podporují to XP a je to velice přehledné i pro laika . Vykresluje to grafy , které patří vždy k jedné dané prognóze . Umí to dělat historii i s veškerými Vašimi nákupy a prodeji . Dokonce statistiku , jak jste se rozhodl , zda jste prodal brzo , pozdě a tak . Nedoporučuji pouštět , akorát to naštve . Takže všichni Švejkové , nejdete na to špatně . Jen máte jiný způsob . Někteří z nich , co se tady prezentují jako programátoři , možná neumí naprogramovat ani automatickou pračku . Pokud by některý z nich takový systém měl , už by ho dávno prodal . Ale ono něco jiného je si ho šudlat na demo účtu a nebo ho někomu prodat a mít zodpovědnost . A když prodat , tak za 100 tisíc USD . Nebo lépe rovnou za milion . Oh bože , to je hrůza . Prostě se tady přesně projevuje naše česká mentalita . Jen aby někdo neměl něco lepšího než já . To z něho radši uděláme blbce , že ? Švejkové nevzdávejte to . K forexu patří investice . Do vzdělání , ale taky do vybavení . A to že Vám tady závidí , že máte peníze na pořádný systém ? Za to nemůžete vy , ale jejich nadutost . Kdo chce opici , musí mít na banány . Tečka .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FXmann:
Já nevím, jestli jsi četl dobře, ale z tradera, který má nick Švejk si tu nikdo legraci nedělá. Budu mluvit za sebe (ať se k tomu sám Švejk vyjádří - bude-li mu to stát za to). Já jsem mu nabídl pomoc, naprosto v pohodě jsme si vyměnili pár mailů, vyjasnil mi přesně co chce, já ten job nevzal, ale poradil jsem mu člověka, o kterém se domnívám, že je schopen mu případně to co chce naprogramovat.
Jinak Švejk postupuje naprosto správně a správně ke svým možnostem volí prostředky. Svůj účet už takřka zdvojnásobil, také používá placené signály a chová se jako rozumný investor. To že není programátor mu nikdo nezazlívá ani v nejmenším.
Naopak Darkman jen varoval před spoustou smetí, které lze na internetu sehnat jako "zaručené stroje na peníze" a přitom jsou to nesmysly.

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
zatím patřím mezi nováčky, kteří vstřebávají různé informace, pročítám články, diskuze ... a v jedné jsem narazil na myšlenku určovat vývoj jednoho páru na základě pohybů párů jiných.
Do Excelu jsem si data párů stáhnul, 2páry "vynásobil" a získal tak předpokládaný pohyb třetího páru. Graf ukázal, že by to nemusela být špatná cesta, každopádně bych si to chtěl vyzkoušet i na jiných párech a v demu. Sice bych mohl mít po ruce kalkulačku a každý pohyb si přepočítávat, sami ale uznáte, že tudy cesta nevede.
Proto bych chtěl poprosit zkušenější, zda by mi pomohly vytvořit, dle mého názoru snad jednoduchý prográmek, který by mi v hlavním grafu ukazoval graficky "přepočítanou hodnotu". Např. pro pár GBPJPY by byl tento graf vytvořen vynásobením aktuálních hodnot párů GBPUSD a USDJPY. Pro další páry bych si to už snad byl schopen předělat sám.

Možná jste se touto myšlenkou také zabývaly, k jakému závěru jste dospěli?

Díky moc,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...