Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Petr_P
Tak jednoduché to není. Ty musíš predikovat vývoj né jednoho, ale dvou párů, skládat korelace (tj. se všemy důsledky - rozptyl, odchylka, změna rozdělení). Krom toho, to tu řeší momentálně MarekFX (zatím ale pouze ukázal obrazovku s průběhem signálů - což pranic nevypovídá o úspěšnosti skutečných vstupů - a je jedno, jestli demo nebo live).
Na korelace nelze spoléhat. Krom toho, to co si udělal ty je klasické "po bitvě generálem". Ve skutečnosti přece nevíš, co ti ten sledovaný pár udělá za vteřinku (a tím pádem ti změní směr tebou počítaného páru). Asi bych se spíše věnoval, pokud bych teda byl žhavý do tvorby indikátorů - korelaci s cenami komodit, indexů atd. (jejich změna je spíše pozvolnější). Je to ovšem tak pozvolné, že to vyhodnotím i bez něj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky za info. Já jsem to myslel skutečně jednoduše bez těch statistických indikátorů - vycházel jsem z toho, že jsou páry, které se obchodují aktivněji GBP/USD a USD/JPY a pak že je pár, který se tak trochu "veze" - GBP/JPY. Zkusil jsem si udělat graf (doufám, že se přiloží) a ukázaly se v něm oblasti, kde byly velké odchylky. A tyto odchylky by mohly předpovídat budoucí vývoj. Samozřejmě, že se nedá jen na základě tohoto obchodovat, ale pokud se mi ukáže větší rozdíl mezi skutečným/spočítaným kurzem, tak to může sloužit jako vodítko. Vím, že MarekFX něco podobného asi má, já jsem na to chtěl jít jednodušeji. Jinak graf je 8.8. - 16.8.

4083

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar všeci :) jsem tady novej a nerad bych rušil blbýma otázkama, ale není mi jasná tato věc: Pomocí EA jsem si vypsal na sklo hodnotu IMA, která je definovaná v EA, ale nevím z jakého důvodu se mi vypisuje číslo bez desetiných míst.... v grafu je indikátor umístěn samozřejmě přesně. Můžete mi prosím napovědět kde se stala chyba? EA má jen pár řádků a je v příloze. Dik Tom.

4089

4090

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FXmann: Mohl bys prosím Tě doplnit ten svůj vstup o název či link na ten produkt o kterém píšeš, ať se můžeme kouknout? Osobně jsem vůči těmto věcem dosti skeptický, ale rád svůj názor případně opravím...;-) Díky !

MarekFX: Podobně po Tvém raketovém nástupu s tou tvou věcí, bychom asi uvítali nějaké odpovědi, jak jsi nakonec slíbil, že učiníš. Nebo se stalo a já to přehlédl? Jak to s tím dále vypadá třeba v tyto dny? Díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JJ, nezapomněl jsem, ale během víkendu jsem to celé rozebral a AOS, který si jen sahal do indikátorů (Corela a ADX) pro signály, jsem přebudoval od základů a klíčové algoritmy z obou jsem zabudoval přímo do AOS.
Objevil jsem jednu slabinu celého systému (když jsem celý systém testoval na neJeníkovských párech) a tu se teď snažím odstranit.
Protože jsem do toho přidal ještě dosti rozsáhlý MM a jakýsi "radar", který vyhledává jiné páry, když ty aktivně obchodované začínají usínat, pár dalších chybek se samozřejmě vloudilo, takže tento úplně ospalý týden zatím vypouštím. Původní systém jsem nechal běžet jen v pondělí, kdy generoval minimum signálů a po dasažení cca 400ppsu jsem to vypnul a ponořil se naplno do programování a zdokumentovávání tak, abych byl ready do pátku.
O víkendu totiž odjíždíme s drahou polovičkou na dovču do Dubaje a tam toho asi moc nezobchoduju, takže naplno i s odpověďmi až po návratu.

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2MarekFX: Zdravim a pridavam se k prosbam o pokracovani info o systemu. Sam totiz pouzivam neco podobneho, respektive signaly k obchodum koriguji o range ziskavany na zaklade dynamiky vyvoje hranic Bollingerovo pasu. Neb poznat to otoceni neni problem, na to staci MA, jde o to, kdy ma smysl poslechnout a kdy ne. Proste tak, abych mohl sbirat jen pres volatilitu bez nazoru, kam to vlastne pujde v delsim casovem horizontu. Jinak jsem uz nasel vsechno mozne a zopaknul si vse korelujicich signalech a jejich predikci na zaklade korelaci a jsem strasne zvedavej, kam pokracujes. A pokud bys stal o pomoc, tak mile rad. Mam na to jak matematiku tak c... A uz se na zaklade stavajicich info snazim, uvidim, kam se dopracuji.
Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Luky: Nevim, jestli Ti to pomuze, ale pro predstavu jsem krivku s vyvojem kurzu obalil slupkou v podstate standardnich bollingerovych pasu. A pak si kurz predstavil jako tenisovy micek, ktery putuje timto koridorem. A odrazi se od sten v zasade dle fyzikalnich principu. Pak uz jen sleduji sirku koridoru, prostor kam se muze odrazit, sklon a smer sten koridoru versus trajektorie micku... Jasne, ze ta fyzika tam neplati uplne presne, spis jsem ji posteloval dle pozorovaneho chovani pri ruznych zmenach hranic koridoru...

No a pak je k tomu pridany primitivni MM zalozeny na jedine funkcni vyherni strategii, ktera jde pouzit u rulety. Aneb kdyz sazis na barvu, tak protoze v pripade uspechu beres dvojnasobek, staci sazet v pripade prohry dvojnasobek minule castky a po prvni vyhre se vratit zpet k pocatecni sazce. No a z logiky veci jednou ta barva padnout musi. Samozrejme v extremnim pripade dlouhe rady stejne barvy dojdou penize, neb realne to jde to do 7-8 stejnych prohravacich barev po sobe. Pak uz ta mocnina je smrtici. Ale to uz je akceptovatelne mala pravdepodobnost. A na FX lze celkem spocitat maximalni pocet proher po sobe backtestingem a podle toho upravit pocatecni vysi sazky.

Zatim si to obchoduji prostrednictvim vlastniho reseni s vyuzitim API brokera, tedy veskere vypocty TA delam ve vlastnim softu.

A na pripadne pripominky co ma spolecneho tenis s FX? Nevim, ale je to reseni zalozene na matematickem modelu, ktery ma svoji logiku, jasna pravidla a vysledky. A jeji funckcnost bych pricital tomu, ze za temi monitory sedi lide vnimajici svet svoji zkusenosti z realneho 3D sveta a toto projektuji i do te krivky. A proto ta pak ma take vlastnosti fyzikou modelovatelne. A proto me tak zaujala ta vec od Marka. Krasna myslenka s funkcni logikou. A zajimaji me minimalne jeji vysledky. Jako postouchnuti, proc to dal zkoumat pres korelace.

Mam uz temer nachystany EA toho meho "tenisaku" do MT4 a az budou nejake vystupy ve forme obrazku z MT4 a obchodu z MT4, dam vedet. Coz bude tak nekdy koncem prvniho tydne v zari, neb pristi tyden travim v Dolomitech lezenim po skalach.

Zdravim vsechny nocni lidicky na FX
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
omlouvám se že vybočuji z tématu a pokud sem tento příspěvek nepatří tak mě prosím upozorněte.
Začínám s Forexem pomocí terminálu X-Trader. Mám fiktivní účet, snažím se obchodovat woodieho metodou, zatím jsem po 14ti dnech cca 100t v mínusu :S
NAimportoval jsem si různé ukazatele související s WOODyho metodou a začíná se to lepšit.
Dotaz zní - existuje někde nasaná strategie na bázi WOODyho ukazatelů kterou bych si do X-Trade dohrál a poupravil apoužíval případně backtestoval?
Zkoušel jsem strategii GOZILA ale nějak mi to nezafungovalo.
Díky za případné poznatky a odpovědi
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...