Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jo, vypadá to jako céčko, ale není to céčko :-)

Co já se natrápil a nejen v jazyce. Např. měl jsem po jednom pěkném autoupdate help obřím písmem a jak dlouho mi trvalo, než jsem zjistil, že musím v InternetExploreru nastavit font na medium.

Ale pořád je to nejsilnější platforma.

Mimochodem, jak řešíte v AOS aby pracoval jen se svými obchody. nějak takto
// procházíme všechny obchody
Print("Kontrola všech ", OrdersTotal(), " obchodů");
for(int i =0;i if(OrderSelect(i,SELECT_BY_POS,MODE_TRADES)){ // obchod je úspěšně vybrán
if(OrderSymbol()==Symbol() && ID==OrderMagicNumber()){ // dobrá měna, platné ID
.............
používáte pro označení obchodů magic number, nebo komentář? Dočetl jsem se, že komentář prý někdy může broker změnit, takže by to mohlo pak blbnout, ale nesetkal jsem se s tím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

když chci udělat libovolný AOS, který: - otevírá více obchodů - rozpozná svoje obchody a neovlivňuje jiné obchody - nespustí se znova a nezačne znova sázet obchody, když přepnu periodu grafu (nebo běží v každé periodě nezávisle, pokud chci) Zkrátka a dobře, setkal jsem se se spoustou problémů a nakonec jsem skončil u takovéto šablony, která by je měla všechny ošetřit. Ve funkci newTrade() definuji podmínky vstupu a otevřu obchod ve funkci changeTrade() definuji podmínky výstupu a uzavřu, nebo smažu odložené obchody, nebo změním - k tomu účelu mám někde pár účelových funkcí na: - posun stopky (různé varianty trailingstopu, posun stopky podle indikátoru PSAR) - jednorázový posun stopky na vstup (nebo psychologický 1 pips nad/pod vstup) - posun odložených obchodů (jen STOP, LIMIT jsem nepoužíval, ale lze to přizpůsobit) Mám hafo různých skriptů, postupů a udělátek a mám v tom chaos a tak dělám pořádek. Tohle je tedy základní šablona, kterou jsem po určitých zkušenostech a nějaké té inspiraci sestavil a do které stačí zadat vlastní podmínky a je hotový nový AOS :-) Aspoň doufám. Máte-li někdo chuť si s tím pohrát, budu rád. Smyslem téhle práce by měla být jakási knihovnička univerzálních funkcí použitelných ve většině AOS, která ulehčí programování dalších skriptů. Budu rád za případné další nápady, upozornění na chyby atd. zdraví Golf

1690

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xTrip:
Já používám na rozlišení komentář, ve kterém jsem k názvu (zkratce) EA doplnil Symbol(), je to nejjednodušší. Broker komentář může doplnit, ale až po uzavření obchodu, kdy dopíše např. [tp] nebo datum expirace. Z toho důvodu se pak sice dá špatně vyhledávat v historii, ale pro obchodování je to dobré.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:

dík. Do rpgoramovania v MT sa ešte nevyznám, takže by som sa v tom asi stratil, ale podarilo sa mi prostredníctvom live support (ináč veľmi promptný vzhľadom k nočnej hodine v USA) z IBFX dopracovať sa k stránke, kde to uvádzajú. Takže pre viacerých, ktorí obchodujú cez IBFX a držia pozície cez noc, tu je odkaz, kde nájdu príslušné poplatky: www.interbankfx.com/swap_rates.php

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Běží vám dnes live na Interbank FX normálně? Mně se to asi v 17:30 odpojilo a pořád hlásí "no conection". Když ho znova zaloguji, tak mi oznámí "invalid account".... Kupodivu VT mi běží live v pohodě. Naštěstí jsem v dost plusové pozici a SL i PT jsou nastaveny, takže zatím žádná křeč, ale je to nemilé...
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...