Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti


Břonda

Doporučené příspěvky

no pokud myslíme to samé číslo( taky mám teď Sierru 403) - tak ve starších verzích také bylo jen nemělo jiné pozadí než tvoje plocha - bylo napsané stejnou barvou jako hodnoty indikátoru či cena v trhu. je to řekněme rozlišení grafu.

na klávesnici šipkou nahoru a šipkou dolů můžeš graf roztahovat do stran nebo zhušťovat. a to číslo ti ukazuje jeho zhuštění. normální je tak 10-12. čim menší číslo tim máš svíčky na sobě víc narvané ( a nádherně se pak zakreslují SR úrovně) a čim větší tak se ti na monitor vejdou třeba jen dvě svíčky ( dva OHLC bary) :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko to je super zjisteni, dekuji! Jeste dodam ze cislo je zelene pouze pokud muzeme na screenu videt posledni usecku-tedy takovy indkator...

Mam tu taky dotaz, nevi nekdo nahodou jestli je v sierre nekde studie ktera by:
1.zobrazovala casouvou delku usecky(rangebaru) v histogramu, podobne jako volume
2.zobrazovala v cenovem grafu klouzavy prumer z jineho timeframe(rekneme do timeframe 1.5RB zakreslit klouzavy prumer z 15minut atd)

dekuji moc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dario46 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nevite nekdo co znamena to cislo, ktere je dole
> vpravo? Mam Sierru 403. Ve starsich verzich to tam
> nebylo.

A navyše zmena farby pozadia tohoto čísla hovorí, či si na konci grafu a sleduješ aktuálnu úsečku (zelená farba) alebo máš graf posunutý do histórie (červená farba).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem - mám velký problém a nevim jak ho rozlousknout.

mám 2 studie - jednu kde mám HiLoActivator a jednu se swingama od Izospina a potřebovala bych z toho udělat jednu se vším všudy ale nevim jak na to? přece jenom jedná se o studie které obsahují indikátory které nejsou v databázi ale jsou unikátní.

prosím prosím jak se takové věci propojují nebo přemisťují? a dělá se z nich jedna? :o((( je mi divný že by bylo nutností mít dvakrát otevřený trh a na každém jednu studii?

Předem díky všem :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22: do grafu muzes pridat studii kolik potrebujes. Studie na swingy pridas v Sierra pres F6 -> Add Custom Study -> Izospin's studies -> swing -> ADD jsou minimalne 2 verze HiLo od IZOSPINa - jedna pouziva jednoduchy klouzavy prumer a druha exponencialni klouzavy prumer. Petr ve sve verzi FinWin2 pouziva exponencialni. Ten exponencialni, kdyby jsi ho nemela, ti vkladam do prilohy. Soubor HiLo_new.png si prejmenuj na HiLo_new.dll a vloz ho do slozky Yes Trader/Sierra Chart/ Data. Pak uz jen staci pridat stejnym zpusobem dalsi studii do stejneho grafu: F6 -> Add Custom Study -> Izospin HiLo -> HiLo Activator -> ADD pokud by ti to neslo, tak napis

8262

Link to comment
Sdílet pomocí služby


nevim z jakeho duvodu nejde editovat prispevek, proto vkladam upresneni sem:

Jsou minimalne 2 verze HiLo - jedna pouziva jednoduchy klouzavy prumer a druha exponencialni klouzavy prumer.
Na strankach Sierry byla ke stazeni studie s jednoduchym klouzavym prumerem.
Verze se SMA a moznosti offset, zde na Financniku byla upravena jurovanem.

Verzi s exponencialnim klouzavym prumerem s offsetem vytvoril IZOSPIN.

HiLo s EMA take pouziva Petr ve sve verzi FinWin2. Ted je otazka, kterou verzi mas ty.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22:

zkusim se s popisem polepsit :-)

psala jsi, ze studie jiz mas zprovoznene, ale kazdou v jinem grafu. Jsou 2 moznosti, jak jsi je mohla spustit:
1) vyberes ANALYSIS a v tomto okne se ti otevre nabidka pojmenovanych studii ( at uz tebou ulozenych nebo preddefinovanych ). Pokud pouzivas tuto moznost, tak z preddefinovaneho seznamu muzes vybrat jen jednu studii. Nelze vybrat soucasne takoveto 2 studie. Lze je ale upravit.

Aby jsi upravila, nebo pridala ( v tvem pripade swingy k HiLo, nebo opacne ) do teto studie dalsi indikator, tak musis jit pres:

2) ANALYSIS -> STUDIES ( pro toto je ta zkratka F6 ) a otevre se ti okno Chart Studies.
Naprogramovanou studii nenajdes v seznamu v levem okne Studies Available, ale musis ji pridat pres tlacitko ADD CUSTOM STUDY. Zde vyberes prislusnou studii, kliknes na ni a pridas tlacitkem ADD.
Potom uz si ji jen upravis tak jak jsi zvykla pres SETTINGS.

Pokud si takto nadefinujes nekolik indikatoru, tak si toto nastaveni muzes ulozit.
V okne Chart Studies ( F6 - stejne okno, kde jsi provadela upravy a pridavala indikatory ) do bileho boxu vpravo dole ( polozka Study Collections ) si nadefinujes svuj libovolny nazev studie a das SAVE ALL.

Takto ulozenou studii pote najdes v seznamu pod ANALYSIS. A jednim klikem ji potom muzes pouzit na libovolny trh. Nebudes muset vse znovu nastavovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opravdu jsi velký zlato! a neskutečně díky! naštěstí toto nastevení nějak všechno umim. promyslela jsem to tak že mi radíte jak aplikovat hiloactivator do nové studie - používám ten co byl na stránkách sierry takže do studie od izospina se swingama se ho pokusím nacpat. ještě teda vidim problém kvůli FinWinu - asi budu muset izospinovu studii se swingama upravit a pokusit se zdokonali CCI aby vypadalo tak jak budu potřebovat :o)

do hotové studie s hiloactivatorem a celým finwinem asi cokoliv od izospina asi nenacpu co? ( swingy a má tam i pár patternů)? velkej programátor totiž nejsem ale v mezích ženského talentu to jde :o)

zase předem moooc dík :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak už to mám a po třetím přečtení tvého příspěvku mi došla moje neznalost - dosud jsem nikdy nepoužívala soubory s koncovkou DLL a taktéž tlačítko ADD CUSTOM STUDY - takže se povedlo a jen mám dotaz, původní HiLoActivator jsem tedy smazala a budu používat ten od izospina a jen se chci zeptat v SETTINGS původního jednoduché HiLoAct je HiLo - High a Hilo Low a je to možné barevně odlišit v nastavení tohoto nového je možnost jen jedné barvy a já bohužel vůbec nevím jak se pohrabat v tomto nastavení a jak se tam vůbec něco přidává?

Jestli by někdo věděl? jinak velice díky za rady :o) bez nich bych se neobešla :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22 Napsal:
-------------------------------------------------------
> mám dotaz, původní HiLoActivator jsem tedy smazala
> a budu používat ten od izospina a jen se chci
> zeptat v SETTINGS původního jednoduché HiLoAct je
> HiLo - High a Hilo Low a je to možné barevně
> odlišit v nastavení tohoto nového je možnost jen
> jedné barvy a já bohužel vůbec nevím jak se
> pohrabat v tomto nastavení a jak se tam vůbec něco
> přidává?

v HiLo od izospina je jen jedna barva pro up i down. Barevne rozliseni by se muselo upravit primo ve zdrojovem kodu.
Pokud se jedna o UP, tak se vykresluje pod svickami a v pripade DOWN nad nimi. Je to na prvni pohled rozpoznatelne i bez barevneho provedeni.

Jeste jednou upozornuji:
Pokud jsi mela HiLo ze stranek Sierry, tak to se pocitalo z jednoducheho klouzaveho prumeru.
Studie od izospin vyuziva exponencialni klouzavy prumer ( pokud mas backtesty na svuj stary HiLo, tak tento ti bude davat rozdilne vysledky ) + je mozno nastavit offset (posun) v bodech od vypocitane hodnoty ( lze pouzit i hodnotu 0 ) - v pripade DOWN se ti krivka vykresli o hodnotu offsetu nahoru a v pripade UP opacne. Toto ve verzi ze stranek Sierry nebylo.

Co ti jeste neni jasne v nastaveni a co tam chces jeste pridat?

Ted by jsi mela mit v jednom grafu FinWin, HiLo a Swingy - je to tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...