Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti


Břonda

Doporučené příspěvky

to jadvig:

máte pravdu, sú to len minútové dáta, to ma nenapadlo, tie sú napr. pre volume grafy nevyužiteľné. Nebudem sa s tým už trápiť, objednám si od nich tie dáta za 12 resp. 29 USD, tam sú už aj tickové dáta.

Ale aj tak nerozumiem, ako sa dostať k tým slúbeným 6 mesačným minútovým dátam, lebo ked si otvorim New/Open intraday chart, tak tam mám iba 5 scid súborov. Možno je to všetko, čo tento balík obsahuje, neviem.

Ja potrebujem dáta pre backtesting viacerých trhov, takže to budem riešiť cez tie platené tickové dáta.

Ďakujem Vám za rady jadvig ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sonny1:

tech 5 *.scid jsou ta vase intradenni data.

aspon ze se problem vyresil a dobral jste se k cili; kolik trhu poskytuji, to jsem nezkoumal;
napred si overte, jaka data poskytuji v teto placene verzi, jakou historii ( bez delsi historie, pokud to chcete na backtest, vam to bude na nic ) a od jakeho poskytovatele jsou tato data ( SC bude urcite jen prostrednik ).
A pokud budete cist pozorne, tak zde na foru najdete i levnejsi reseni, nez tato placena sluzba.
Preji hezky den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všetci,

Chcem backtestovať trh Euro Stoxx 50 (intradenne), ale ako si sa mi nedarí stiahnuť data do Sierry Chart, ktoré ponúka priamo program SierraChart aj keď mám predplatený level 4. Neviete mi poradiť akú štruktúru symbolu mám uviesť pre historické intradenné data? Vyskúšal som: zdroj dat som uviedol SC Historical data (Global settings) a potom som ich chcel stiahnuť New/Open Intraday chart a zadal som súbor v tvare FXH9, ale vypisuje mi chybu "Currently no data in file to display."

Vopred všetkým vďaka za odpoveď
:( :S ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tominotr:

Vďaka za rýchlu odpoveď. Je zaujímavé, že na ich stránke pod symbolami je pre tento trh uvedené FX. Skúšam Vašu radu, ale dostávam odpoveď "The SC Historical Data service does not provide real-time data". A to som žiadal kontraktný mesiac 12/2008.

Ak by ste mali ešte jednu radu, bol by som veľmi povďačný.
:) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to abc1:

jestli tomu dobře rozumím,tak máte pouze předplacenej program sierrachart a nemáte zatím založenej žádnej účet u brokerské společnosti,která by vám tato data sprostředkovala.Problém je v tom,ze sierrachart je jenom program na zobrazování grafů,ale neposkytuje sama o sobě realná ani historická data,která pokud chcete testovat si musíte zakoupit zvlášť.

Tomáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tominotr:

Ja mám založený účet u IB, ale za data EuroStoxx50 by som si musel priplatiť burzu Eurex, čo je myslím cca 8,- Eur mesačne. Ja mám S.Ch. level 4, čo je level kde sú data, ktoré poskytuje priamo Sierra. Ale ja ich stále akosi neviem nahrať. Mimochodom na základe dat od Sierry som si backtestoval e-mini Russell 2000.

Stano :( ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to abc1:

já mám účet u Infinity Brokers,kde pro otevření trhu Euro Stoxx 50 v sierre používám zkratku FESXH9,předpokládám tedy,že u Interactive Brokers bude tato zkratka jiná,s tím vám už ale bohužel neporadím.Jestli vám to aspoň trošku pomůže,přikladám poslední kontraktní měsíc trhu Euro Stoxx 50.

www.edisk.cz/stahni/15825/FESXH9.scid_20.16MB.html

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vďaka za data,

Ja som ale myslel trošku niečo iné. Sierra asi polroka ponúka vlastné data pre niektoré futures trhy, ale musí byť predplatený level 4. Ja som už využil ich data na e-mini Russell 2000. Keďže už mám tento level predplatený a nedá sa to zmeniť tak som chcel backtestovať aj Euro Stoxx 50 (načo platiť ďalšie poplatky za data od IB). Na ich stránke som našiel skratku pre tento trh FX, tak som skúšal všetky možné kombinácie, ktoré ma napadli a skúšal som tiež kombináciu FESX, ALE vždy s nulovým výsledkom.
Preto by som bol rád, ak niekto využíva data Sierry pre tento trh, aby mi poradil aký syntax je nutný, aby som sa konečne dostal k potrebným data.

Stano :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahojky všem,

měla bych naléhavý dotaz. mám předplacenou sierru Level 3 a to ještě na půl roku a nyní bych honem potřebovala Level 4- myslíte že si musim koupit Level 4 za plnou cenu nebo by šlo doplatit ten rozdíl? já včera hledala nějaký mail typu help@sierrachart.com a nenašla - mohl by mi někdo poradit alespoň kam se na ně obrátit s dotazem ? Předěm děkuji všem :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,
nemusíš nic kupovat, stačí se zalogovat na svůj účet u SCH, v programu "Help-Purchase/Acoount Managament" a tam dát změnit úroveň služby ... samo se to přepočítá podle aktuálního stavu účtu, na jak dlouho máš současnou verzi 3 předlacenou.

jinak s dotazy se vyplácí obrátit na SupportBoard: www.sierrachart.com/supportboard/index.php

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...