Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ja porad strasne vaham, do ktere oblasti se pustit. Momentalne tihnu k tem akciim, protoze si rikam, ze tam je to proste takove min konkurencni-ze proste vyuzivam nalady na trhu a ti obchodujici nejsou jen spekulanti, ale proste i normalni investori. Kdezto kdo obchoduje kukurici? Par producentu, zpracovatelu ale pak asi 99,9% spekulantu a ze je tam proste vetsi konkurence. Navic u tech akciich mam velky vyber, na nektere mensi akcie treba nekteri silni hraci ani nepujdou, na rozdil od tech komodit. Navic u tech akcii jsou k dispizici udaje o slozeni nabidky a poptavky ve vetsim rozsahu(level 2 tomu rikaj) a nektere strategie pracujou jen s timhle. Ale zas pak proc vetsina obchodniku tady dava prednost forexu, nebo tem komoditam. Zkousel nekdo obchodovat vsechno? Co si teda vybrat a proc, co byste mi poradili? Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tomhle si musíte udělat sám jasno.Pochopit principy obchodování,jak futures,tak akcií.Když bych sem napsal svůj názor,byl by to jen můj subjektivní pohled.Každý jsme jiný a proto by bylo nejhorší,kdybyste něco začal,protože to dělá většina a nevěděl proč.Existují například i nejrůznější druhy certifikátů,od těch bezpečnějších,až po ty rizikové,které mají páku jako futures.Výhodou certifikátů je to,že se nechají obchodovat akcie,indexy,komodity,měny,prostě téměř vše,ale nechci Vás ničím ovlivňovat.Napsal jsem to v důvodů toho,abyste si udělal nejdříve jenom obrázek co investování do cenných instrumentů obnáší a jaké druhy existují.

Přeji hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý Den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Je možné koupit 0,5 jednoho kontraktu třeba ropy, cukru atd. nebo je ten jeden kontrakt minimální množství (např. jeden kontrkat ropy stojí 4000 dolarů a já bych chtěl koupit za 2000 dolarů)? Díky za odpověd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Som vo fáze demotradingu - obchodujem niektoré patterny finwinu na NQ Volume1000. Na SL používam "logické" zóny (hlavne posledné lower low resp. higher high), na výstup prevažne fixné PT vo výške 1:2 resp. 1:3 v porovnaní so SL.
Keďže pri vstupe do pozície neviem presne na akej hodnote bude SL (aj keď si to už počas vykresľovania patternu sledujem) a teda neviem ani hodnotu PT, nepoužívam Bracket order, ale zadávam ich v DOMe ako samostatné príkazy. To však nejakú tú "sekundu" trvá.
Keďže však uvažujem prejsť na live, tak tých pár sekúnd bez ochranného SL ma trochu znervózňuje. Ako by som to mohol vyriešiť? Mám brokera Infinity Futures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar

Chcel by som sa opytat jednu vec ohladom indexu miniS&P 500. Po prve na stranke CME je jedno v zatvorke s (dollar) a jedno je s (euro) neviete mi poradit co to znamena? A po druhe backtestujem a papertradujem na ninja traderovy... a na CME stranke su dve moznosti. A to bud miniS&P500 options alebo futures... na Ninja traderovy pouzivam grafi ES... ale neviem ze ci su to pcie alebo future pls poradte mi...

Diky s pozdravom Odkaz

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dobrý den, zdravím všechny přítomné.
Protože jde o můj úplně první příspěvek, nemohu jinak, než upřímně a hluboce poděkovat pánům Nesnídalovi a Podhajskému za Finančníka. Neznám žádný jiný podobný projekt - a to ani z jiného oboru, který by někdo dělal s takovou invencí, a navíc v podstatě zadarmo. Také nechápu, kde kouzlí potřebný čas i motivaci. Shrnutí - ještě jednou díky!
Přečetl jsem si pravidla o vkládání příspěvků do této diskuse. Určitě je nechci jakkoliv porušovat, ale kdyby si mi to nechtíc "podařilo", předem se omlouvám. S chutí jsem shltal většinu publikovaných článků, několikrát přečetl Manuál, mám i knihu Obchodování na komoditních trzích. Naprosto vážně chci začít se studiem pořebným k tomu, abych mohl začít ostře obchodovat. Možná, že mám i štěstí v tom, že se mi od přírody vyhnula touha po adrenalinových zážitcích, bezhlavém riskování a dalších škodivostech pro obchodování. Jsem v tomto směru konzervativec a ještě navíc mám dostatek volného času, který bych rád věnoval studiu.
A teď co mě trápí, řeknu to zcela upřímně. I přesto, co jsem všechno přečetl, přes všechna ujištění jak je to snadné /stát se intradenním obchodníkem/ - prostě pořád nevím, jak a co se začít konkrétně učit, a jak si také ověřit, že se to učím dobře.
Tak třeba čtení grafů. Co je open, close, high, low - to jsem věděl už před léty, protože mne to zajímá, ale jak to konkrétně použít v této souvislosti, to už mi bohužel uniká. To samé platí pro backtesting, papertrading a pod.
Všiml jsem si i nabídky školení. Jenže "strávit" vlastně celou problematiku tradingu během jediné session je hodně proti mé podstatě. Mám daleko raději pomalejší postup a hlavně s možností průběžné diskuse. Vlastně úplně nejraději se učím od někoho, s kým si mohu o všem přímo promluvit. Jen nevím, zda to bude možné, přemýšlím o tom pořád dokola. Docela bych se divil tomu, kdyby obdobný problé neměla i řada dalších začátečníků.
Děkuji za každou případnou odezvu, zdraví SIXTIES. :S
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...