Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

to peter777,
neplatí to jen pro indikátory, ale obecně pro jakýkoli systém, který chceš používat/obchodovat, měl by si pochopit, jak se co počítá, co vlastně ukazuje, když např CCI (14) přejde nulovou linku nahoru apod ... zkus si projít fórum nebo použij Google, postav si systém nebo od někoho pro začátek převezmi a ten pochop, uprav si ho na svoje tělo, svoji povahu ... psychologie, MM je až krok dva, jistě důležitý, někdy i důležitější, ale začal bych pochopením základů

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To peter 777.

Každý indikátor v sobě má nějakou filosofii a logiku.Je nutné pochopit co zkoumá a jakým způsobem.Je nutné si uvědomit,že jeho signály v podobě grafu jsou pouze odvozené z matematických vzorečků a tedy v určitých situacích jeho výstupy nemají s děním na trhu nic společného.Trh se neřídí matematickými zákonitostmi,ale většinou psychologií.Na některé situace je relevantní,ale v určitých situacích je absolutně nepoužitelný.Já jsem si v knihách přečetl základy,ale na to podstatné jsem se snažil přijít sám.

Jinak souhlasím s infinite,že je v současné době pro Vás smysluplnější studovat důležitější základy v podobě money managementu atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mám takový problém se kterým se potřebuji obrátit na někoho zkušeného. Nejsem úplný začátečník, o trading se zajímám přes dva roky, ale můj problém bude znít trochu jako stížnost amatéra.
Tedy k věci, než jsem začal reálně obchodovat, soustředil jsem se hlavně na pochopení a zvládnutí psychiky, vlastní obchodní systém jsem dal dohromady během chvíle a postupně ho zdokonalil. Uplynul nějaký čas(cca půl roku) a já začal reálně obchodovat, první týden proběhlo spousty začátečnických chyb, přeobchodování, překliknutí atd., ztráty nebyly nijak výrazné, ale pochopil jsem že takto rozevlátě to nepůjde a nasadil jsem naprosto striktní pravidla. Vše se zdálo v pořádku, psychika víceméně bezproblémová, myslel jsem si, že mám vyhráno. Bohužel ztráty přicházely a drtivě převyšovaly úspěšné obchody, přesto že jsem všechno dělal jak jsem měl. Účet pomalu ale jistě klesal. Díky vycvičené psychice jsem naštěstí nedělal psí kusy v podobě kasínové horečky (chci to prohrané zpátky a pak znovu začnu podle plánu), na co dojede značná část začátečníků. Když bylo přes dvacet procent nemalého účtu pryč, definitivně jsem se přesvědčil, že je asi něco špatně a přestal obchodovat.
Začal jsem zjišťovat kde je problém, psychika v pořádku, 90% obchodů podle plánu, broker se mě taky nesnažil obrat ( :) ), grafy seděly, MM v pořádku, tak zbývalo prozkoumat strategii. Se zkušenostmi z reálného obchodování jsem se pustil do dlouhodobého pečlivého backtestu aby mi během každého dalšího zbacktestovaného obchodu vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Absolutní katastrofa, deset ztrát v řadě, jeden slušnější výnost který bych klidně mohl propásnout a znovu dalších deset ztrát a další a další. Strategie, která mi přišla kdysi i podle tehdejšího backtestu jako naprosto perfektní byla absolutně nepoužitelná.
Jelikož vím, že nemá cenu přeskakovat z jedné strategie na druhou a hlavně mi bylo líto toho času ztráveného u ní, začal jsem ji všelijak modifikovat, přidávat kvanta specifických indikátorů, ty nejzákladnější indikátory, kombinace indikátorů s cenovými patterny, či téměř úplně bez indikátorů (pouze s RSI, na kterém strategie stojí), breakouty, otvírací hodiny atd., různé trhy, prostě všechno co mě napadlo. A výsledky? Vždy jsem backtestoval poslední půl rok, ale většinou negativně. Když náhodou nějaká strategie poměrně pěkně dávala, zkusil jsem hlubší backtest od roku 07 abych po třech měsících permanentních ztrát přestal a celou věc hodil do koše. A taková je má současná situace.
Vždy jsem si myslel, že rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným obchodníkem je psychika, ale u mě je otázka úspěchu a neúspěchu "najít si ten svůj double t/b a začít obchodovat"

Zřejmě mi něco uniká, vzhledem k tomu, že ve svém okolí nemám nikoho s kým bych se mohl o této problematice bavit na odpovídající úrovni, může být můj pohled na trading deformovaný. Proto bych uvítal radu od někoho kdo úspěšně obchoduje TA, pokud si to někdo takový přečte, aby mi řekl co je ten malý zázrak, který udělá strategii dlouhodobě výdělečnou?(beru DD, ale přes čtvrt roku jen ztrátové obchody, z toho vám nepomůže ani ten nejlepší MM) Začínám si myslet, že to je výrazný diskréční přístup, se kterým ale začátečník víceméně nemá šanci. Ale jak jsem psal, možná se ptám úplně špatně.

Dejte mi z 90 % mechanickou, pozitivně zbacktestovanou strategii win40% RRR 2,5 a dám vám všechny prachy světa.

Budu vděčný za každou přínosnou radu

mex

Link to comment
Sdílet pomocí služby


mexill,

naprosto chapu tvou frustraci. Obavam se ale, ze tady tu odpoved nenajdes. Je tu spousta lidi, kteri jsou ohromne chytri a kteri verim ( a to je jedine co mi na diskuznim foru zbyva), ze jsou i uspesni. Pak je tu hromada tech, mozna i 80% :) , kteri se v tom proste placaji, chvilku vydelaji, pak prodelaji, videlaji vic aby v trhu zase nakonec vsechno nechali. A neni tady absolutne zadny dukaz, nic hmatatelneho.

Polozim Ti par otazek, na ktere si opravdu UPRIMNE BEZ LHANI SAM SOBE odpovez. Mne osobne posunuly celkove v zivote strasne daleko,vim co chci a jsem stastnej. Co ma pro Tebe v zivote nejvetsi hodnotu?Jaky mas cil, co Ti dela v zivote radost a co Te naplnuje?Kdo nebo co je v Tvem zivote nejvetsi MOTIVACI?

Mozna zjistis, ze cinnost kterou by jsi v zivote chtel delat a v ktere vidis opravdu smysl NENI trading.

Napisi neco co je v rozporu s celou fylozofii tradingu, ale tak to vidim ja a podle toho jsem se zaridil. Jiste znas film Wall Street, kde v zaverecne scene Charieho otec Martin rekl: STOP GOING FOR THE EASY MONEY AND START PRODUCING SOMETHING WITH YOUR LIFE. CREATE, INSTEAD OF LIVING OFF THE BUYING AND SELLING OFF THE OTHERS.

Osobne jsem se s faktem, ze tradinge nic nevytvarim ani neprodukuju NIKDY nesrovnal a dlohou jsem s tim bojoval - co byla naprosta hloupost. Kazdej jsme od prirody nejak nastavenej a kazdej mame NAPROSTO ODLISNY ZIVOTNI HODNOTY. Pro mne maji tyto dve vety naprosto ZASADNI, ZIVOTNI vyznam. Vychazi to z me povahy. Proto mam stale svou praci, kterou jsem mel pred tim, nez jsem poznal co je trading. Duvod? Protoze neco produkuju, vytvarim urcitou hodnotu. A samozrejme takove mysleni si jde pro ranu pesti se spekulovanim na burze.

Proto obchoduji pouze 2-4hod. denne. A ani ne kazdy den. Vim, ze ze mne dolarovej milionar asi timto pristupem nikdy nebude, protoze tomu nedavam 110%, a ani nechci. Trading neni muj zivot ani neziju pro trading, je soucasti myho zivota, jako dalsi hroamada veci, ktere povazuji za dulezite a zivotne zdrave. Jiste, kazdej potrebujeme penize, ale kdyby vsichni sobecky obchodovali na burze a hrabali prachy, tak nas nema kdo osetrit, kdo ucit ci nakrmit... a tisice dalsich prikladu. Tady se ja s myslenkou tradingu osobne zcela rozchazim, a proto jsem to prizpusobil svym potrebam a svemu presvedceni. Ale i presto mam trading rad, spoustu zajimaveho mne naucil, jak o byznyse takovem, tak o mne samotnem. A nejaka ta kacka se vzdycky taky hodi ;) .

Sorry, vypada to jako bych tady psal jenom o sobe, ale napsal jsem to takhle jenom proto, abyses treba mohl inspirovat, nebo zacit uvazovat o tradingu z jineho uhlu pohledu.

Mozna Ti to pomuze, mozna ne. Ale je strasne dulezity se na veci divat s nadhledem a hlavne nelhat sam sobe. Jen ty sam vis co v zivote chces, co te naplnuje, nikdo jinej. Maximalne Ti s tim muze pomoci rodina ci naprosto nejblizsi pratele, kteri Te znaji skrz naskrz.

Netvrdim, ze v tomhle muze byt zakopan pes v Tvem neuspesne tradingu, ale klidne muze.

Takze hlavu nahoru a hlavne bud k sobe uprimnej.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mexil:

Dobrý den,

chybu neděláte nikde, tohle je přirozený vývoj tradingu a získávání zkušeností. Během prvních pokusů (tím myslím minimálně první 3 roky) objevíte chyby v různosti nastavení zobrazení grafů, špatně zobrazovaných indikátorech, nepřesných datech na kterých jste backtestoval, a pak tzv. balík "čeho všeho jsem si nevšiml" :).

Jde pouze o získávání zkušeností. Jestli si myslíte, že Vám někdo řekne informaci, která hned od zítřka radikálně změní Váš systém v úspěšný, tak to se nestane, nic takového neexistuje. Navíc pokud by Vám to někdo řekl, pravděpodobně byste takovou informaci považoval za bezcennou, protože by nejspíš zněla moc jednoduše.

Vy ale chcete slyšet nějakou radu, tak tady jsou ode mě třeba tyto, které možná ve Vašem systému chybí:
- zvětšete SL
- pokud obchodujete pozičně, tak backtestujte min od 01/2005
- čím vyšší perioda zobrazení grafu, tím méně ztrát budete mít
- systém musí být 100% mechanický
- obchodujte jen ve směru dlouhodobého trendu, vyplatí se počkat

...a snad ještě jedna: jestli Vám někdo bude radit, ať nehledáte svatý grál, tak je to proto, že ho nenašel, ne že neexistuje :)

Přeji Vám hodně štěstí.
Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mirek F.,
osobně bych tento rozhodně dotaz nepokládal na anonymním diskuzním fóru, ale spíš bych ho směřoval na ty, kteří tomu rozumí a pak za to i odpovídají, tj daňové poradce nebo i finanční úřad ..
fórum je anonymní a nikdy nevíš, s jakou motivací kdo píše svůj příspěvek, je tady řada lidí/nicků, co mají k reálnému tradingu hodně daleko nebo ho nikdy nedělali,ani nechtějí a přesto píšou "fundované rady" a baví se tím, ale je rozdíl když poradí špatný vstup nebo strategii, než když poradí chybný postup v této otázce, kde jdeš proti státu.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Merkur1: jsem OSVC se zivnostenskym listem, ponevadz jsem loni nevykazal zadny papirovy zisk, platim si jen zalohy na zdravotni..jde mi o to, aby mi na konci tohoto roku nespocitali zisk z tradingu a potom bych musel kazdy mesic platit vetsi zalohy a muze se stat, ze se mi uz nebude darit tak jako letos a tim padem budu mit na sobe cely rok velke bremeno...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Příjmy (či ztráty) z jednotlivých "paragrafů" se nemohou míchat. Takže pokud máte například ztrátu z podnikání, tak ji nemůžete uplatnit proti zisku z tradingu.

Ale pokud se vám bude v tradingu dařit tak dobře, aby jste se mohl obávat daní, tak vám takové starosti jen přeji. Doufám, že chápete jak to myslím. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...