Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

peter 777:

nastavení SL i PT( obojí na několika úrovních) je možné nastavit již před vstupem do obchodu prostřednictvím ATM strategie. ATM strategie jsou standartně součástí obchodního sofwaru. Porozhlídni se, určitě ji najdeš. Pokud jedeš paper přes NT, je vše popsáno v seriálu zde na stránkách.

Mona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

no ja si pamatam ako sa obchodovalo kedysi na burze, boli tam parkety s terminalmi, na ktorych boli obchodne systemy , akesi vstupne platformy do systemu. kazdy kto chcel obchodovat, teda kazda institucia mala na floore 1-2 masiny, a mohla obchodovat len priamo z burzy. neskor ked prisiel rozmach internetu tak sa vsetci clenovia burz nechaly napojit zo sidla. no a takto to funguje doteraz, vsetky ich prikazy sa riesia v milisekundach, ale ak chce klient , bezny drobny spekulant nieco kupit alebo predat, tak nema priamy vstup do systemu, a to je myslim hlavne z casoveho hladiska neefektivne. ale to by samozrejme bolo nevyhodne pre niektorych sucasnych clenou, ktory sa hraju na svojom piesocku :). domnieval som sa ze z novym investorom pride do prahy aj novy pristup a aj ked sa o to moc nezaujimal, bol som dost v ocakavani ze mi nieco na ten styl poviete.ze sa nejaky clen burzy podujal na priame premostenie softu pre retail a obchodneho systemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike.

Děkuji Vám za odpověď.Já vím dříve to tak fungovalo,ale v dnešní době to již není asi možné,protože například na velkých likviditních burzách se proti dřívějšku zvedlý závratně objemy obchodů.Burzy dnes fungují na bázy podobných systémů,tedy jsou zde obchodníci,kteří sprostředkovávají obchody.Na druhé straně oni mají i určité povinnosti,které já jako drobný investor nemám možnost splňovat.Mají povinnost kótovat jak nákupní,tak prodejní cenu,i když to je pro ně nevýhodné.Například kdybychom mohli přímo na burzu,pak by při výprodejích nebyl nikdo,kdo by přišel s nákupním příkazem a cena by se mohla za krátký čas dostat úplně mimo realitu.Asi by zavládl chaoz přílišné volatility.Ve SPADU jsou dva druhy obchodů-s povinností a bez povinnosti,což je další prvek stability,kterou já nemůžu naplnit.
Na akciových burzách se obchoduje natvrdo.Tedy kupuji si část podniku a platím skutečnou cenu,narozdíl od obchodování komodit.Když bude někdo chtít ve SPADU obchodovat krátkou pozici,musí si je vypůjčit a například lot ČEZu stál na vrcholu 7 milionů korun.Kdo mi je půjčí a rychle a za jaký úrok.To by byl neřešitelný problém pro většinu drobných.Dnes mi je půjčí tvůrce trhu,který je vezme z portfólia svého klienta.Když je vracím zpět,vracím je jemu a nezajímá mě jak k nim přišel a komu je má vracet.Jak vidíte je to mnohem jednodužší.
Pro burzu je důležitá hloubka trhu,která se děje v nějakém zákonném rámci.Kdybychom vynechli tvůrce trhu a obchodovali přímo,pak by musela existovat instituce,která by musela tvůrce trhu nahradit.Z konkurence by nám vznikla pouze jedna možnost a nejsem si jist jestli by to bylo ku prospěchu věci.
Nechci se jich zastávat,taky mě hodně štvou,ale bez nich to dnes asi není možné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

nojo , ja celkom chapem co ste napisal, ale verte mi ze pre marketmakera na burze to nieje vobec nevyhodne ked zaroven kupuje aj predava. to je len taky dojem, ale v skutocnosti je to preneho velmi vyhodne.
nechcem spekulovat ale mam pocit ze prave toto je dovod, preco este neexistuje seriozny pristup pre ostatnych hracov na burzu. pretoze velky mali hraci sa chcu hrat na vlastnom piesocku a nechcu pustit na trh inych ktori by im mohli robit konkurenciu v dodavani likvidity. ale toto uz asi nieje debata na forum :)

este k tej likvidite , ked vsetci chcu kupovat a nikto predavat. je to uplne standardny pripad a stava sa to aj na eurexe , pri obchodovani roznych titulov si to vsimam, chaos velmi nevznika, ale su to neprijemne situacie. to su presne pripady kedy sa market prikazom moze dostat trader aj do minusu niekolko tisic eur jednym klikom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike.

Souhlasím s Vámi,že pro tvůrce trhu je to pěkně výhodný a jistý příjem zisků.Já jsem tím spíše myslel situace,kterých není zas tak mnoho,kdy by například při výprodejích nebyla na druhé straně poptávka.Dnes,ať se děje cokoli,mám možnost kdykoli prodat a za cenu,která musí být v zákoném rámci.Částečně jsem chráněn,což bych pak nebyl.Dále nevěřím,že bych měl možnost otevřít krátkou pozici,protože si myslím,že by mě akcie nikdo nepůjčil.Možná,že by byl trh jednostraně směřován k růstu,chyběla by zde určitá protiváha.Vím,že si nejsme všichni rovni,ale pak by výhoda velkých investorů stoupla na úkor drobných ještě více,než je dnes,protože by zde nebyly povinnosti tvůrců trhu.Já si myslím,že je to na obě strany.Něco by se zlepšilo,něco možná i zhoršilo.Myslím si,že by se obchodování prodražovalo a tedy i poplatky.Dnes by už přímé obchodování z burzy nebylo možné,protože jenom drobných investorů jsou desetitisíce.Kdyby velké investiční firmy z USA,VB atd.museli mít v Praze svého člověka,asi by váhali zde obchodovat a likvidita by mohla utrpět.Na BCPP zatím drobní mají 25% váhu z celkového obratu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

sme sa asi dobre nepochopili, ja som netvrdil MM je zbitocny, myslel som to uplne opacne, ak by bola technologicka podpora na burze, tak by medzi sebou mohlo sutazit viac MM, tym padom by sa investorom znizovali spready (vyhoda pre vas) , narastla by likvidita mnohonasobne a terajsim MM by sa zhorsovali podmienky na zarabanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den dámy a pánové. Po dlouze úvaze jsem se rozhodl napast položit otázku na fórum. I když mám pocit že většina příspěvků je poměrně staršího data. Takže už tu začátečníci moc nejsou. Tím spíše dostanu dobrou radu. Prosím tímto o shovívavost. Jsem absolutní začátečník, na stránky finančníka jsem se dostal před časem náhodou (hledal jsem vysvětlení některých finančních termínu v souvislosti s mým zaměstnáním). Nicméně musím říct že mě to zcela pohltilo. Skládám poklonu autorům těchto stránek za tu přemíru informací zcela zdarma (i když ne zcela všemu rozumím :-) ) . Ihned jsem začal studovat články, manuály dostupné na tomto i jiných stránkách. Stáhnul jsem si zdarma demoverzi nejménovaného programu a začal nanečisto obchodovat. Samozřejmě jsem dostal virtuálně ihned na frak. Tak jak to má být. Nicméně po poctivém čtení a testování, jsem začal vydělávat (na demoverzi!).

Fakta. Povahou jsem zatím intradenní typ. Nejvíce mi vyhovují 5 min a 30 min diagramy. zatím mi to na nich docela jde ... i když.
Obchoduji na dvou komoditách. (dle rady finančníka poznat a cítit s trhy). Cukr a Aluminium (asi proto že mě zatím nedaly za vyučenou narozdíl od měn) .
Používám RSI indikátor a jako pomocný MACD indikátor. Dívám se i na Volumes, ale ten jsem zatím zcela "neakceptoval".
Ale co jsem nepochopil a za co se trochu stydím je hodnoty lotu a pips. Nějak mi to uteklo.

Můžete mě prosím kamsi navést, kde je to naprosto polopaticky uvedeno??

Je to důležité pro nastavení LS a profitu a celého risk managemenru.
Zatím to dělám intuitivně co mi demoverze povolí (loss tak, aby mě to nevyhodilo po prvním zakolísání a profit odhadem kam trend podle mě na 100 % dosáhne) Vím že je to hodně špatně. Jsem odhodlán se obchodovat naučit a časem se do toho pustit i naostro.
Děkuji za pomoc a pochopení. M. [ital] [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Macek2:
Informace o jednotlivých komoditách jsou k nalezení buď
1) Přímo na webu burzy (Např: www.cmegroup.com/trading/commodities/)
2) Např v NT; Tools-->Instrument manager, kde si člověk vybere komoditu, kterou chce-->Edit; zde by měli být jednotlivé informace. Kolik ticků je v jednom bodu, jakou cenu má celý bod etc...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, viem ze dany indikator s ktorym obchodujem treba poznat dokonale, nie je my jasne akym sposobom je to urobit lepsie:


-staci aby som vedel o nom info ktore som si precital z toho co som nasiel na google a dokonale ho spoznam prostrednictvom praxe?

alebo:

-si mam o danom indikatore precitat mnozstvo udajov z nejakej knizky?



zaujimalo by ma ako to vy robievate do akej miery ho spoznavate s praxe a do akej sa o nom ucite teoreticky

:) dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to peter777

Podle mého názoru to záleží na preferencích každého obchodníka.Google by měl stačit :) dále pak sledovat chování na playbacku...

Osobně si myslím,že je lepší investovat více času studiu psychologie a money managementu než nějakým indikátorům..

praxe nad teorií!

přeji mnoho úspěšných obchodů!!! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...