Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Airmike:
Jednalo by se o moje peníze, takže rodičům bych nic vysvětlovat nemusel. Tradingem se zabývám někdy od května tohoto roku, ale reálně obchodovat bych chtěl začít až o prázdninách. Do té doby bezpečně zbacktestuju eur/dol za poslední dva roky a podle výsledků MAE/MFE nastavím SL/Pt, který budu zkoušet na papír, jestli to opravdu funguje. Nechci být nedočkavý a vrhnout se na trh s penězi jenom proto abych tam byl, všemu předchází příprava..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to KBTM

V pripade obchodovani Futures,komodit,Forex a dalsich derivatu s vyjimkou Akcii nehrozi propadnuti pod uroven zakladniho vlozeneho kapitalu .
Pouze v pripade ,ze by dotycny ziskal margin loan od Brokera o ktery musi zazadat....coz v pripade ceskych a slovenskych obchodniku prakticky nehrozi.
Takze pokud se nezadari profitovat a ztraty jsou vysoke, ucet je mozne dostat k nule ,ale ne pod ni !


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to Czechdaytrader :

takže pokud otevřu pozici (např.) na EURUSD v pátek a během víkendu pár prudce posílí (oslabí), v případě ztráty nenesu zodpovědnost za toto ztrátu a broker to za mě "zamázne" ?

Mám takový dojem, že ve smlouvě je to napsáno trochu jinak ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to Ignawin :
nikde jsem podobnou dedukci - že budete Vy držet pozici přes víkend - nevzal (reagoval jsem na příspěvek Czechdaytradera).
Ale i Vy můžete být nějakým způsobem "dotlačen", že budete toto pozici přes víkend donucen držet.

A opět (snad podesáté zde na foru...) píši, že Vaše ztráta v extrémním případě NEMUSÍ být omezena stop-lossem ! I já to považuji za extrém, ale je nutné si připustit, že toto může nastat.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

měl bych ojedinělý dotaz, na který jsem doposud nenašel odpověď.

Dejme tomu, že bych měl zájem koupit fyzicky ! jeden kontrakt nějaké komodity ( ropa, kukuřice atd. ).
Koupený kontrakt podržím do posledního dne a tím se zaváži k tomu, že k určitému termínu kupuji za stanovenou cenu danou komoditu.
A nyní pár otázek:
Komodita mi bude doručena přímo před dům či nikoliv ?
Je v ceně kontraktu i doprava ?
Kde se prodávají/kupující dozví mojí/jeho adresu, jak se se mnou spojí ? Nebo to řeší broker ?
Clo a další náklady s fyzickým dodáním platím já ?
Ve fóru jsem četl, že např cena zlata je na burze vyšší, než kdybych řešil nákup mimoburzu, je to pravda a proč ?

Děkuji za odpověď


Stephan ak je otazka k tomuto tak...
Ak kupujes cez brokera tak by sa nemalo stat ze by ti nechal kontrakt otvoreny aj po First notice day kedze vacsina ludi asi 1.5 vagona kukurice nepotrebuje (co je cca 5000bushlov). No ak by si naozaj potreboval lebo mas rad pukance, tak predavajuci doruci zbozie na niektore miesto ktore je na to urcene. Tychto miest je viacero po svete e je prakticky na predajcovi kde to zbozie dovezie a asi to srpavi tak aby to vyhovovalo jemu a nie tebe. Dovoz je zahrnuty v cene ale odvoz z tohoto "delivery pointu" si musis zabezpecit sam na vlastne naklady.
Z toho vyplivaju aj dalsie odpovede.
Dopravu aj clo z tohto odberneho miesta uz platis ty.
Ceny futures kontraktov mozu byt lepsie ako na burze, ak mas niekoho komu chces kukuricu predat priamo tak sa s nim dohodnes na medzi spreadovej cene t.j. nemusite platit ani burzu ani brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji ALTERovi za odpověď.
Přesně to jsem potřeboval vědět. Jedná se mi o fyzický nákup komodity a tyto informace mi velice pomohou.
Nikde na českém webu jsem odpověď nenašel. Možná ale víte o nějakém kontaktu ?.....
Já jsem nyní zjistil, že fyzickým nákupem se zabývá firma cargill.com a že funguje mezinárodně. Zatím vyjma ČR a SK.
Od nich mi zatím odpověď nedorazila.

Děkuji ještě jednou za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...