Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

A zeptám se.... to zlato koupil přes nějakého zprostředkovatele nebo jen tak někomu zavolal na inzerát ? :)

Myslel jsem kontakt na nějkou firmu - zprostředkovatele, který se tím zabývá v ČR nebo SK ....

Musí přeci někdo existovat, nevěřím že všechny komodity se prodávají a nakupují přes burzu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To KBTM


Asi uz se opakuji, ale jeste jednou tedy. Za prve Forex Market na vsech uctech zarucuje "ZERO NEGATIV BALANCE" . V pripade otevrene pozice pres vikend...i v pripade absolutne nerealnych pohybu se Vas ucet nedostane do negativniho balance . Uz z duvodu toho, ze Forex market ac je obchodovatelny pouze 5dni v tydnu. Je aktivni 7 dni v tydnu !
Pokud obchodujete na uctech s tzv. ON MARGIN (coz jak jsem psal neni pro obcany CR a SR prakticky mozne) tak se muzete dostat do minusu presne o tu cast ,kterou jste si od Brokera vypujcil (Buying ON MARGIN) a pote mu ji samozrejme dluzite .
To same plati o weekendovych pozicich futures, komodit atd....s vyjimkou akcii !!!! Samozrejme musite mit na drzeni weekendovych pozic zajisteny margin presne dany brokerem a NFA !

Kazdy normalni broker ( i ten z forex marketu) Vas v den pred vikendem upozorni na Vasi otevrenou pozici a riziko ztraty veskereho kapitalu v pripade necekanych zlomu ve financnim svete. Je mnoho Brokeru, kteri ,pokud nemaji moznost Vas upozornit Vasi pozici uzavrou za posledni patecni realnou cenu. Je dobre se na to Brokera zeptat a smlouvy si peclive procist. Je taky samozrejme mozne,ze by mohl byt ve smlouve paragraf upozornujici na extremni propady a moznot dostat se pod balance zakladniho kapitalu. Ale poku takovy paragraf u Brokera ve smlouve existuje.....bez rozmysleni takovou spolecnost okamzite opoustim, jelikoz presne tuhle moznost riskuji !!!!

Na zaver tedy : Vikendove pozice ve Forex marketu Vas v pripade silneho pohybu nedostanou pod uroven Vaseho zakladniho vkladu !!!!!!
Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte :) prosim o pomoc snažil jsem se udělat EXPECTANCY a dělal jsem to podle tohoto vzorce



Expectancy = (procento zisků * průměrný zisk na obchod) - (procento ztrát * průměrná ztráta na obchod)

vyšlo mi číslo 277,74 můžete mi prosim někdo vysvětlit jak z toho zjistim kolik je na jeden dolar možnost očekávat teoreticky ? :) mam k tomu ten 1 přičíst ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak předtim jsem splet procenta takže mam trochu jinej výsledek ale pořád to nechápu co to je .) i po 5x přečtení :-D takže je to jakoby suma která se dá teoreticky očekávat na obchod ? a risk reward mam 2,82 a to je na jeden dolar ju ? :)




569,94 220,32
Expectancy = (0,46 * 1239) - (0,54 * 408)

= 349,62





1239 46,00% (zisk)
-390,25 54,00% (ztráta)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to Czechdaytrader :
Takže pokud tomu dostatečně rozumím, stačí mi založit u 2 brokerů 2 účty, na jednom v pátek otevřít pozici long a na druhém short a pokud dojde k dostatečnému propadu (nárůstu), mám vyděláno ?

Nebo bude prodělečná pozice uzavřena během víkendu (brokerem na "pseudo-SL" daném stavem účtu) - tj. účet bude na 0 a existuje riziko, že při ev. zpětném pohybu dojde k vynulování i druhého účtu ?

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kbtm

Myslite uplne jednoduchy hedge ? Ja Vam uz prestavam rozumet. Timhle zpusobem prece obchoduji tisice lidi.
Ale samozrejme je to jedna ze strategii. Nevim na co by jste si mel otevirat na takovou pozici ucet u dvou brokeru, pokud broker neni regulovan v USA(kde se v kvetnu tohoto roku menil zakon o drzeni Hedge pozic ) tak se Hedging povoluje .
Jinak ,jakym zpusobem probiha korekce pohybu a kapitalu na uctech behem vikendu bohuzel nevim . Zeptejte se sveho Brokera . Jiste Vam rad pomuze.

ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to Czechdaytrader :
nemyslím hedge ... myslím "systém", který by využil to, že moje ztráta může dosáhnout maximálně stav účtu.

Pokud na jednom účtu budu short a na druhém long (je jedno, na jakém podkladu), v případě jakéhokoliv extrémního pohybu bude 1 účet ve velké ztrátě (která je ale podle Vás limitována velikostí účtu, tj. o další částku už nepřijdu) a na druhém bude ve stejné velikosti generován zisk (který je ale v tomto případě celý můj ...).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kbtm

Tomu rozumim . Tak jako tak je to Hedge . A samozrejme je to mozne . Proc to nevyzkouset . Zkuste to demo a dejte nam vedet . I kdyz takove extremni pohyby vidime jen jednou za cas a je tam moznost rychleho retracementu .
Mam pocit, ze pred otevrenim australskeho marketu v nedeli v pripade takovych prudkych zmen nebude velka sance ten obchod manualne vubec uzavrit,tak aby profitoval. Opravdu nevim. Chce to zkouset . Jinak weekendove pozice jsou pouzivane...tzv carry trades over the weekend (vyuzivajici swapu).
Vase forex pozice je automaticky zastavena v patek a otevrena znovu v nedeli v noci . I kdyz market pohybuji ruzne mozne fundamentalni zpravy pres vikend a muze se tedy zmenit pozice i o nekolik set bodu, tak v nedeli presne v presny cas otevreni marketu, je pozice zlikvidovana ,tak aby neprosla hranici "0" . Pokud pouzijete Long/Short ve dvou pozicich pres vikend....je mozne samozrejme profitovat...jen jestli to bude mit logiku .Preji Vam ,aby jste na to prisel . Jinak existuji tzv nedelni strategie ocekavajici takove Gaps . Asi ste jiz o nich slysel . Ja se takovemu obchodovani nevenuji,ale rad se neco noveho dozvim (tu)


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

měl bych ještě otázečku. Na position sizing jestli to chápu dobře tak by mi měl udávat kolik např. v dalším obchodě koupit kontraktů :) když teda třeba budu obchodovat 3 komodity a najednou se bude jevit třeba u cukru že bych moh nakoupit tak vemu ty obchody jenom u tý jedný komodity ( cukr ) a z těch obchodů udělam podle vzorce např. :
K = Ac*(Pr/100)/Lmax výpočet a co vyjde je třeba že bych měl koupit 2 kontrakty jo ? :) já vim že se ptam na zbytečný věci možná ale občas mam tendence dělat zmatky a hledat vědu kde neni víte :)

to mira_k: dík a ten odkaz mi nejde :( asi chybí koncovka nebo něco :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...