Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Hraju si s backtestingem v Gecku TnT jako totální začátečník.

Nepochopil jsem dvě věci. Poprosil bych někoho zkušenějšího o radu.
1)Proč se občas denní graf zastaví a nepokračuje, zatímco týdenní ano?

2)Proč se někdy (opět nevím dle čeho), restartuje pozice na grafu, když přepnu na jiný časový horizont - také nechápu. Dělal mi to jeden druh kontraktu, tak jsem smazal všechny charty a otevřel jiný a tam se to tedy nerestartovalo, ale stejně...

Díky předem za odpovědi.

P.S.: Zkopírováno z dotazu v sekci SW a knihy. Nechám na adminech zda původní přízpěvek ponechají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2Libic:

Díky za odpovědi.

ad. 1.: Budiž, ale opět, jedná se o stejnou komoditu, stejný měsíc (tedy stejný kontrakt), proč by tedy denní data měla končit a týdenní dlouho pokračovat. Navíc, k čemu mi jsou týdenní, když tam nelze (sice jen simulovaně) obchodovat.

ad. 2.: Názorněji: Otevřu si chart řekněme corn sep xx, whatever. Koukám na denní graf, dám play pár dní. Přejdu na týdenní graf (třeba abych mohl sledovat dlouhodobější trend jak mj. radíte i vy) a ten je třeba rovnou na konci. Přeskočím na začátek a dám play. Přejdu na denní graf, porovnávám, a když se vrátím na týdenní, ten je třeba znova restartován na pozici po otevření tabulky (klinutím na weekly data)- tzn. úplně na začátku nebo úplně na konci nebo kdekoliv jinde (nevím podle čeho se to určuje), ALE nikdy si nezapamatuje pozici, na kterou jsem došel MANUÁLNĚ (ovládací prvky play, rewind, forward...), než jsem přešel na jiný timeframe (tedy nejspíše denní).

Možná to popisuji zmateně, jde jen o pitomé klikání na daily/weekly data, přičemž si pamatuji, že jsem s určitým kontraktem (asi jde i o nějaké nastavení, které jsem bezdečně změnil) pracoval podle svých představ -tzn., pokud se posunoval daily (play), paralelně se o stejný čas měnil i weekly, a tu pozici si vždy pamatoval, pokud jsem změnil timeframe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hydrogen:
Ad1] tydenni data jsou napr. k urceni dlouhodobeho trendu. Proc na nich nelze papirove obchodovat nevim.

Ad2] zkuste si nastavit vse do puvodniho stavu [v TNT tato moznost vraceni do puvodniho stavu nekde bude]. Pisete, ze Vam TNT fungoval dobre a po nejake uprave nastaveni Vam zacal zlobit, takze by to melo pomoci. Pokud ani to nepomuze, zkuste si TNT odinstalovat a znovu nainstalovat.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I ja zdravim vsechny, zacatecniky i ostrilene vlky,
neda mi to abych sem nenapsal take par pismenek. Jeste cca 3 tydny tomu jsem o komoditach vicemene nemel ani paru. Sice co se tyce financniho sveta a zachazeni s penezi uz nejaky povedomi mam diky hojnemu studovani knizek v uplynulych letech, ale stale jsem hledal nejaky konkretni smer jak se vymanit ze spárů zamestnavatele. Během doby mi na mysl padaly nejruznejsi vice ci mene silene byznys plany a investicni variace.
Timto tedy i ja chci sve obrovske Diky pripojit k dekovnym zpravam ktere tu jiz nejedou zazneli na adresu tvurcu tohoto serveru.
Mam to stesti ze mam praci pri ktere muzu denne cca 7 hodin venovat brouzdanim na netu a studovani. Mel jsem tak moznost behem techto 3 tydnu ze stranek financniku nacerpat co se dalo, a krome diskuze si myslim ze jsem do sebe nasoukal 90% vedomosti ktere se tu nabizeji. Nepocitam do toho statě a clanky zamerene na forex kterym jsem se zamerne vyhybal, jelikoz v tuto chvili jsem zamereny ciste na komodity a nez tuto oblast alespon z urcite stranky pochopim, nechci aby se ma pozornost rozbihala 150ti smery.
Od zacatku mi bylo jasne ze to bude spise beh na dlouhou trat, ale myslel jsem si, ze to neni zas az takova veda. Zil jsem v predstave ze dostuduju financnika, dam dohromady strategii, otevru si nejake stranky kde budou stare grafy na kterych si behem urciteho casu propracuju Becktesting a nasledne paper trening a koncem tohoto roku bych se pomalu presunul na live obchody.
Ale ejhle. Jako posledni fazi studovani Financnika si otevru diskuzni forum a zjistim, ze mam pred sebou minimalne dalsi mesic studovani techto stranek a krome toho, ze veci co jsem si myslel ze jsou mi jasne, ze az tak jasne nejsou. Za prve diky me rozpolcene osobnosti ve me neustale bojuji dva protichudne pristupy k tradingu. Z jedne strany pristup ktery je me vnitrne blizky, mam rad prirodni veci, jsem presvedceny ze vse na zemi ma urcity rad a funguje na urcitych principech, z toho duvodu je mi velice blizka teorie Elliottovych vln doplnena klouzavymi prumery, na druhou stranu me oslovuje Woodyho CCi ktere na me pusobi jako velice logicky system, daleko jednoduzsi na pochopeni a prostudovani, ktery ma dane velice pevna pravidla, ktere, i kdyz si to prilis nebudu prizpusobovat obrazu svemu a budu se to snazit pochopit v te verzi jak to sam Woody obchoduje, bude mit nejake vysledky.
Myslim si ale, ze takoveto rozpolcenosti se rozplynou ve chvili kdy zacnu neco doopravdy delat a pojedu minimalne papertrading. Prioritne se chci venovat intradennim obchodum ktere bych prokladal v zavislosti na case pozicnim. Zatim jsem se tedy ustalil na variante ze pozicne pojedu pres Woodyho a pozicne pres Elliotky :-)
V tuto chvili je mi jasne ze mam pred sebou jeste hooodne a hodne dlouhych hodin studovani, o testovani ani nemluve. O navstevach kurzu si prozatim, diky tomu ze jsem dlouhodobe v zahranici, zel muzu nechat zdat.
Jak v jednou prispevku psala Tatiana, kdyz se bezi maraton, je treba se na nej pripravit.
V zaveru me "slohove prace" chci taky podekovat jiz ostrilenym traderum ktery by mohli cas venovat uplne jinym cinnostem, ale i presto chodi sem a snazi se radit nam, kteri na spoustu veci v oblasti tradinku koukame jak vyvorane mysi. Omlouvam se za to, ze ve svem "dotazu" vlastne zadny konkretni dotaz nevznasim a je to vlastne nekonstruktivni zabijeni casu a prostoru a jestli to admin bez milosti procenzuruje a nepusti, ma me pochopeni.
V opacnem pripade verim, ze alespon nejakemu zacinajicimu to bude oporou, ze se v tom neplaca sam :-)
V tuto chvili se preji jedine, abych preklenul privnich nekolik nejtezsich mesicu a nejaky rok, vydrzel mi elan, vytrvalost a psychicka odolnost pred nezdarama a ztratama a byl jsem tu jako uz ten ostrileny a moh tem zacinajicim ukazovat smer.
Tak, ale uz opravdu koncim. Vsem uspesnym preju at je uspech neopousti, a tem neuspesnym at co nejdrive prijdou na to, jak z neuspechu udelat uspech.
Otakar alias Lovesaurus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěknej prizpevel, urcite tu neni na skodu. kez bych mel taky takovou pili jako ty! ...

co se tyce financnika, tak samotnej ten ti asi stacit nebude. Urcite si kup vsechny knihy, co tady nabizeji.
v te od financniku.cz naleznes vesmes to same co je na webu ale pekne usporadany ...
pak od Eldera: ta mi prisla docela narocna, strasne moc indikatoru atd ... nebavila me moc, ale urcite je dobry si ji precist... ja si ji nekdy prectu znova a uz to pujde lip si myslim.
pak kniha od larryho: tam taky najdes dost zajimavejch postrehu

mno a psychologii, tu jeste nemam, koupim az za dylaz budu aspon papertradovat

jinak Good Luck ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

mám dotaz ohledně skluzu v plnění. Jsem začátečník, takže jsem ještě neokusil reálné obchodování. Už nějaký ten měsíc backtestuji ER2 na 3 min. grafu. Vstupuji a vystupuji vždy na close a zajímalo by mě kolik může dělat skluz než dojde k reálnému vstupu. díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mlux:

Konkrétně ER2 Ti neporadím, ale v T-Notes (samozřejmě elektronických) je při běžném pohybu (žádná divočina :) skluz 0-1 tick, při velmi prudkém pohybu jsem dostal 3 ticky - vstupoval jsem příkazem STOP. Trh @ED (Eurodollar) - skluz 0-1 tick - má tak vysoké volume, že je plnění za Tebou stanovenou cenu velmi velmi dobré.
Já jsem vlivem prduších (ježiš to se mi povedlo tak krásný slovo, že ho nebudu editovat do správné podoby) :) pohybů začal pro vstupy používat zásadně příkaz typu LIMIT. A když se nevyplní, tak se holt nevyplní - spíš vyhodnotím průběh a třeba limit o ten jeden tick posunu - ale nehrotím to. STOP používám pro stop - loss - kde je důležtý okažitý vyplnění příkazu.

Takže být tebou bych si skluz stanovil v limitu 0-2 ticky. A jaký zvolit pro konkrétní vstup? Já jsem si při papertradu házel kostkou (1-2 = 0 tick, 3-4 = 1 tick ...) - prostě si zahrň nějaký element náhody - a hlavně ho používej při simulaci skluzu během stop-lossu! Osobně dostávám větší skluzy během plnění SL - protože bejvá protnutej nějakym prudšim pohybem :(

Tak ať to jde!

PS: brokera mám XpressTrade - o kterém se ví, že není úplně nejrychlejší, takže třeba u IB bys možná měl menší skluzy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

začal jsem se živě zajímat o komodity. Knihu Tomáše a Petra čtu už podruhé a vše mi začíná hezky zapadat. Ještě než se dostanu k jádru chtěl bych za tento server poděkovat, chodím sem již namísto jiných zpravodajských serverů. Za knihu jsem sice dal 269 Kč, načež jsem zjistil, že je to vlastně zdejší manuál. Nicméně lehké naštvání vykompenzoval pocit nesmírného potěšení ze zde dostupných informací. Nakonec jsem byl rád, že jsem knihu zakoupil a podpořil tímto autory.

Takže: Začínají prázdniny, končím VŠ, pracuji na plný úvazek a po večerech se začínám seznamovat s grafy a přemýšlím nad strategiemi. Nováčkům je doporučeno zvolit jednu strategii ( u mě Double top/bottom) a tu pak backtestovat. OK. Najdu u zvolených komodit spoustu grafů, naleznu dvojté dna a vrcholy, ale co pak? Vím, že pak je vhodné vstoupit do pozice (at už short nebo long) Mám spíše tedy sledovat, jak se trh k této formaci dostane a co následuje, sledovat pravděpodobnosti? Protože kdyby to bylo tak jednoduché, po každé takové formaci by se vstupovalo do pozic a celé obchodování by bylo strašně jednoduché. Mám též sledovat fundamenty? (asi ano, že:-)

Druhá otázka je: futures kontrakt je vlastně obchodování se závazkem. Představme si situaci, že tento závazek koupím a poté prodám někomu, kdo opravdu např. smluvené množství pšenice potřebuje. Kolik komu tento poslední článek platí? Mně za koupení "papíru" a farmáři za pšenici?

Třetí otázka. Proč se vlastně obchoduje na burzách. Výrobce nescafé přece nebude čekat na cenu na burze, ale raději se domluví přímo s farmářem. Předejde tak riziku výkyvů ne?

Čtvrtá otázka: Můžete mi popsat reálně jak mohu nejprve kontrakt prodat a poté jej koupit (tzn spekulovat na pokles ceny). Někomu tedy řeknu: Hele, kup si to ode mě, až to spadne, dám ti ten papír. To (být kupujícím) si na ten propad počkám sám. Co tedy kupující dostane? Nějaký můj papír, kde bude napsáno: Do příští neděle ti dodám futures kontrakt?

Díky za odpovědi.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirko,

na ostatni otazky at ti odpovi ostatni, uz se to tu resilo nekolikrat. ale k te 3). to si pis ze vyrobce kavy ceka co na burze. resp. vyrobci nenakupuji. delaji to pro ne tzv. commercials, fondy atd. specialni skupiny. to si fakt myslis ze pujdou za farmarem a budou s nim porad resit smlouvy, ceny a dohadovat se s nejakym farmarem? navic potrebuje trochu vice kafe a ruzne druhy nez jeden vypestuje. od toho je burza. je to vse jednodussi.

jinak, zkus se vice zamyslet. je videt ze ti to jeste tak uplne nezapada :-) ale chce to cas. procti si vlakna pro zacatecniky, na vsechny otazky tam jsou odpovedi. i na tu nejcasteji polozenou a tou je jak muzu prodavat kdyz nic nemam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, můžete mi někdo prosím poradit, jak je to s volume u mléka CME versus Globex? Podle stránek cme mi to není jasné, ale přikláněl bych se že Globex jede více. Broker ale tvrdí, že electronic session na Globexu je totálně mrtvá a neobchoduje se vůbec, jenže to mi přijde trochu zvláštní. Jestli někdo víte, poraďte prosím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...