Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

911>

ovsem, takhle nejak jsem o tom premejslel, akorat sem se dopracoval k tomu, ze tim, ze nakonec (svuj vlastni) kontrakt koupim, tak vlastnim zavazek, kterej nekde nekoho zavazuje k tomu, aby mi v LTD dorucil danou komoditu v danem mnozstvi. a to je to, co se mi na tom nelibi - zacinam s nulou, a pak se jaxi dopracuji k tomu, ze mam kontrakt na 50 tun psenice, kterej zas jenom musim prodat. nebo snad kontrakt, kterej koupim v zajmu uzavreni SHORT pozice, nema FND ani LTD? nebo se po jejich dosazeni nic nestane? fakt nechapu :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

911>

proc se v manualu pisou pohadky?

"Každý futures kontrakt má kromě svého názvu a termínu dodání ještě tak zvaný svůj FNT a LTD. Jedná se o zkratky, které znamenají následující:

FND - first notice day, nebo-li den, kdy budete upozorněni, že vlastníte kontrakt na nákup příslušné komodity a pokud se tohoto kontraktu včas nezbavíte (tím, že ho prodáte někomu jinému), budete na sebe muset v brzké době převzít závazek převzít dodávku v plné výš

LTD - last trading day, nebo-li absolutně zcela poslední den, kdy máte ještě možnost držený kontrakt dané komodity prodat někomu jinému a zbavit se tak svého závazku převzít fysickou komoditu

Pokud tedy kdy nakoupíme nějaký komoditní futures kontrakt, měli bychom se u svého brokera zároveň informovat, kdy má komoditní kontrakt FND a LTD. Podmínkou pak samozřejmě je nikdy nedržet komoditní futures kontrakt déle, než do data FND. Jakmile se začne FND blížit, je třeba se komoditního kontraktu okamžitě zbavit tím, že instruujeme brokera k jeho prodání a ten pro nás okamžitě zajistí kupce, který od nás komoditní futures kontrakt odkoupí. Tím se definitivně zbavíme závazku fyzického převzetí dané komodity."

ucet jsem dosud nezakladal, jsem zatim novacek, ale chci mit jasno, proto se ptam tady a baziruji na informacich, ktere jsem nasel na financnikovi - nebo jsou snad v manualu popsane lzi a pohadky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aha,
no ono nejde na zacatku napsat UPLNE VSE. to by pak meli novackove uplnej gulas. fnd, ltd funguji, ale ty jako jednotlivec nikdy nebudes nic dodavat ani prijmat. pri zakladani uctu prohlasuses ze jsi spekulant a tedy fyzicke dodani suroviny te nezajima. pokud prosvihnes fnd, ltd (jakoze nevim kdo komu se to podari), tak se nic nedeje. budes vyporadan v penezich

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911>

to se mi libi, ovsem je to porad jenom dusledek. samozrejme, ze k obchodovani vic vedet nepotrebuji, ale stejne mne zajima princip.
precetl jsem zkusmo nekolik temat, ktere meli odpovidajici nazev, ale v zadnem se vysvetleni nenasel, nahodni vyber temat, kde by MOZNA SNAD mohlo vysvetleni byt, se me zda jako ztrata casu. byl bych tedy vdecen, kdybys me mohl bud nasmerovat na konkretni tema, kde je to rozobrano, nebo mi to vysvetlit tady. myslim, ze tohle vlakno cte nejvic novacku a mnoho z nich by to vysvetleni ocenilo.
to same s tim "vyporadanim v penezich".

dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To NICK:
princip funguje zcela jednoduse, stejne jako jine smluvni vztahy v obchodnim zivote. Ukazkovy priklad: jdete si koupit byt od developera, kde je zatim zelena louka. S developerem tedy sepisete smlouvu budouci [futures kontrakt], kde se developer zavaze, ze do X mesicu postavi dum, kde bude Vas byt. Vy jste tedy developer. Tento zavazek jste s nekym uzavrel [prodal short] s predpokladem, ze hodnota kontraktu Vam vydela penize a vy tento kontrakt v budoucnu prodate nekomu jinemu jeste pred terminem plneni [FND,LTD]. Kontraktu se musite do FND,LTD zbavit, to neni pohadka, to je realita.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mnovak,

no ono neni naskodu vedet kdy konci indexy ci komodity. to ze vam to ib nahlasi 8 dnu predem je sice hezke, ale nespolehal bych na to. uz se tu stalo nescetnekrat, ze se lide ptali proc jim nejedou data a pak se zjistilo ze maj blbe mesic. a az pojedes sing, tak te to bude taky zajimat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic Napsal:
-------------------------------------------------------
> To NICK:
> princip funguje zcela jednoduse, stejne jako jine
> smluvni vztahy v obchodnim zivote. Ukazkovy
> priklad: jdete si koupit byt od developera, kde je
> zatim zelena louka. S developerem tedy sepisete
> smlouvu budouci , kde se developer zavaze, ze do X
> mesicu postavi dum, kde bude Vas byt. Vy jste tedy
> developer. Tento zavazek jste s nekym uzavrel s
> predpokladem, ze hodnota kontraktu Vam vydela
> penize a vy tento kontrakt v budoucnu [bold]prodate[/bold]
> nekomu jinemu jeste pred terminem plneni .
> Kontraktu se musite do FND,LTD zbavit, to neni
> pohadka, to je realita.
>
> Libic

v prubehu tveho povidani ses dostal od prodavani short k uzavirani long pozice opet prodavanim :)
uvital bych priklad, ve kterem neco nejprve prodam (ta smlouva na postaveni baraku na louce muze byt), ale pak ji koupim zpatky - tzn. najdu si jineho developera, kterej vlastni jinej kontrakt na jinej dum na jine zelene louce (rekneme dum stejneho charakteru, velikosti atd) a od nej ho koupim - tudiz se zavaze nekdo jinej me, ze mi postavi barak - kterej budu muset zaplatit a prevzit... fakt to nechapu :/

ale zatim dik za snahu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nick: ja myslim ze to resis moc do hloubky. Pritom to neni dulezite. Dulezite je vedet ze prodas kontrakt a pak musis koupit spatky kontrakt ve stejnem mesici aby se to jako by vynulovalo. Ja o tom taky vic nic nevim, ale staci mi to. Bude trvat dost casu nez na papire neco vydelas a jeste vic casu nez uveris tomu ze to nebyla nahoda. Ja uz sem papirove neco vydelal ale stale tomu neverim :). Zarucuju ti , ze az se dostanes k papirovemu testovani tak pochopis spoustu veci.
Neres otazku toho jestli se ti to vyplati studovat, protoze pokud budes peclivej, tak se ti to vyplati. (Ja tomu verim).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick: mas v uvaze dirku - ten "jinej" developer [bold]nemusi[/bold] pred koupi kontraktu od tebe mit k dispozici jiny kontrakt (tys na zacatku taky zadny nemel!)... pouze je jaksi logicke, ze po LTD zustanou ty kontrakty v rukach pouze commercials - tedy tech, kteri maji opravdu zajem o dodavku podkladoveho aktiva... Jinak je to opravdu pouze o zavazcich na dodavku/odber a ty tecou neustale mezi participanty dotycneho burzovniho trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja>

pro tebe tam mozna neni co vysvetlovat, ovsem ja jako zacatecnik si dovedu predstavit poradnou spoustu zpusobu, jakym se da dosahnout "financniho vyporadani" - totiz ja NEVIM co vsechno se MUZE stat. pro tebe je to samozrejme, pro mne zdaleka ne. totiz k pochopeni mi chybelo prave tve vysvetleni, ze broker automaticky uzavira moje pozice nejpozdeji v den LTD, coz byl dulezitej fakt, kterej jsem si nemel odkud domyslet (resp. mohl jsem si domyslet faktu a duvodu a zpusobu poradne velikou hromadu, coz by stejne nikam nevedlo)
nekdy nezaskodi koukat se na problem ze strany neznalce ;)

presto dekuji za tvuj cas a objasneni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...