Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, chcel by som sa prosim spytat nasledovnu vec, na ktoru som narazil pri mojom backtestingu a ktorou som si nie celkom isty ...

Vsade sa pise, ze je dobre pouzivat vecsie casove meritko pri urcovani hlavneho trendu. Skusil som to opacne, teda ked obchodujem komodity na tyzdennom grafe, kde kazdy piatok pribudne jedna ciarka grafu, tak ja sa rozhodujem ako a ci do trhu vstupit podla vyvoja denneho grafu napr. vo stvrtok. Celkom sa mi to osvedcilo pri mojom back-testovani (nie v reale) spolu so S/R a trojuholnikmi. Takisto sa da z toho pekne vidiet kedy je pravdepodobne, ze trh pojde do strany ...

Nie som si isty ci idem na to spravne, teda ci naozaj v realy poznam udaje denneho grafu vo stvrtok, den pred pribudnutim dalsej ciarky na tyzdennom grafe ... ale logika mi vravi, ze ano :) Preco to potom nieje nikde odporucane alebo spomenute ?

Dalsia vec co ma zaujima je, ze preco ked si v Track'n Trade otvorim denny graf nejakeho kontraktu (napr Sugar SB2001H), tak program mi ho zobrazi spravne do zaciatku marca, ale ked ho prepnem na tyzdenny graf, tak sa zobrazi od roku 1992 az po 2006 ? Nemalo by sa jednat prave o ten jeden kontrakt do zaciatku marca ?

Dakujem za kazdy comment :)
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Margin, počet kontraktů:

co znamená init. margin a maint. margin?

Vlastním např. vstup s 1 kontraktem. Trend se vyvijí dobře a tak později zvýším počet kontraktů na 2. Poté vystoupím se ziskem. Jaký bude zisk? 2x vyšší, než při jednom kontraktu? Jak zadat druhý kontrakt? Jednoduše zopakuji příkaz s počtem kontraktů = 2? A jaká potom bude komise? 2x vyšší?

Díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Challenger,

máte to tu málo nastudováno, na vše je zde odpověď, stačí hledat!

V rychlosti - když máte 1 kontrakt se ziskem 100 USD a přidáte další kontrakt (přidáte ho stejným příkazem jak předchozí kontrakt s počtem 1) a první kontrakt dosáhne zisku 300 USD a vy ukončíte u obou pozici současně, tak máte zisk 300 + 200 USD. Komise se platí na jeden kontrakt (3 kontrakty = 3x komise).

maint. margin je margin, který dáte během obchodu jako zálohu (např. 1600 USD), init. margin je částka nezbytná na účtě, aby jste vůbec obchod mohl provést (např. 2000 USD). Tedy pokud mám na účtě 1900 USD a init. margin je 2000 USD, broker neexekuje příkaz. Pokud mám na účtě 5000 USD, vše proběhne v pořádku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám otázku. zajíalo by mě jaký je rozdíl mezi Futures a komodity myslel sem že je to to samé(jedno anglicky druhé počeštěné) ,ale poslední dobou se setkávám že to tak asi není.Myslím si jestli to není tak , že komodity jsou energie, obilniny, kovy atd. . A futures jsou indexy akcii, futures dluhopisy atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,

mam jednu otazku ohledne JATesteru, ale hodi se to spis do tohohle vlakna ...


chci obchodovat WCCI, kde se vstupuje na close usecky, tudiz zadam prikaz k nakupu nebo prodeji az se dokresli cely bar/svice. Jenze pokud zadam presny cas do JATesteru, tak se mi to vzdy posene o 2 minuty .

v navodu Jatesteru je, ze kdyz zadam cas, tak zadavam cas zacatku baru. jenze kdyz chci vztoupit treba na ZLR tak cekam, az mi to nejaka cara utvori a dam nakupni nebo prodejni prikaz. Cekam jenom na dokonceni cary ktera to ZLR vytvori (pokud nechci vstupovat 20s jako wodie) tudiz ve skutecnosti vstoupim az na zacatku dalsiho baru a necekam na jeho close.

Data v Ja testeru 1min, TF v sierre 3min ...


snad se v tomhle postu nekdo vyzna ... ja bych se v tom asi nevyznal ;)

diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vsn:

myslím, že každopádně tato otázka patřila do vlákna o J.A.testeru.

Nebojte se pokud Vám není něco jasné, ten dotaz tam položit (k J.A.testeru). Určitě Vám odpovím.

Nevím jestli přesně chápu otázku. Pokud vstupujete těsně po Close baru, tedy po Open následujícího, doporučil bych zadávat čas počátku baru kde se patern vytvořil (toho kde jste na Close měl platný signál) a pro vyšší přesnost si zadávejte vstupní cenu. TF do testeru nastavte 0:03:00.


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás
dočetl jsem se v jednom zde publikovaném článku o Metrix callculátoru a že o něm bude hovořeno i v samostatné kapitole ale nic jsem ve vyhledávání ani v podrobném čtení takřka dnes již všech článků nenašel. Jen tuzmíňku v MM. děkuji za radu předem
PS. snažím se postavit si OS při základu 10 000 USD a tak pátrám a hltám vše co zde je....dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dekuji za odpoved ... Do tohohle vlakna jsem to psal proto, ze je mozny, ze chyba je nekde u me v tom, ze jsem neco spatne pochopil ... TF v testeru mam nastavenou na 3min pokud si zadam ceny vstupu a vystupu tak to pak je v poradku, nicmene cas se mi stejne posune o tri minuty (pokud dam do testeru 3min data) zkusim sem dat par obrazku... snad to bude lepsi jak text

3958

3959

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vsn:

pokud zadáte čas 16:09, máte nastaven v testeru TF 0:03:00 a v listu ObchDenik se ukáže 16:12 bude chyba v datech v listu Data1m. Buď máte špatný TF dat (příliš velký), nebo může (pokud máte např. 1TF dat) chybět jeden řádek v datech.

Pokud by tato informace nestačila, můžem to vyřešit zde na chatu.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...