Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Sexybomber:

AD1] cele obchodovani je o nalezeni vhodne formace, vstupu do obchodu a vystupu z obchodu. Tot vse. Obchodovat muzete dle TA, FA nebo obojiho. Kazdy pristup ma sve zastance, vyhody a nevyhody. V tradingu neni treba hledat slozitosti. Samozrejme, musite dodrzovat stanovena pravidla money managementu a hlidat vlastni chovani [viz treba posledni clanek Trader's Mind Set]. Zacnete backtestingem a papertradingem. Pokud budete vykazovat profit a rozumet vsemu, co delate, muzete zacit s realnymi penezi.

AD2 a 4] pred nekolika dny jsme tuto otazku rozebirali tusim v tomto vlakne. Vlozil jsem nekolik linku s detailnim vysvetlenim obou dotazu vc. ukazkovych obchodu.

AD3] vysvetleni dal kolega 911.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den. Jsem tez zacatecnik, ktery nema pravo zakladat vlastni tema, tudiz se zeptam tady. Vesmes zbytecna otazka, ale zajima me ciste pro klid na dusi. Je mozne realne prodat (pripadne koupit v pripade short pozice) kontrakt o LTD?? Pokud si trh dobre predstavuji, tak potencial dodat (pripadne zajem prijmout) zbozi ma jen par subjektu, tudiz o LTD, pripade FND drtiva vetsina subjektu ma zajem vystoupit z trhu, ze?:) Nebo jak trh zaridi aby se povinnost dodat ryzi vzdycky dostala k tem par producentum? Dekuji za odpoved na prihlouple otazky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nejdřív bych chtěl poděkovat majitelům webu a všem zde diskutujícím účastníkům za spousty rad, názorů a nápadů!!!
Jsem začátečník, takže hltám každou informaci plnými doušky :)
Mám přečtnený snad všechny články na tomto webu, některé dokonce dvakrát abych to správně pochopil, ale něco jsem zde nenašel, nebo možná přehlédl, proto Vás poprosím o radu.

Příklad:
Mám účet o 4000$ a chtěl bych koupit kontrakt zlata. Margin na jeden kotrakt je 2000$, stop-loss bude 200$.
Mám koupit jeden kontrakt nebo dva?
Nikde jsem totiž nenašel, jestli obchodovat s celým účtem nebo jen jeho částí.
Jediný co vím je, že riziko by nemělo být větší než 5% banku.

V manuálu k Money-managmentu je uvedeno, že RRR by mělo být minimálně 1:2.
To je myšleno na riziko (v mém případě 200$) nebo na celý margin (u mě 2000$).

Moc děkuji




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miloš2:

ještě jen taková "drobnost", ale celkem důležitá. Pokud máte účet 4000 USD a margin na jeden kontrakt 2000 USD, broker vám neumožní koupit 2 kontrakty. Na SL by vám zbylo 0 USD, což je nesmysl.
Osobně jsem začal s 5000 USD, kde na jeden obchod jsem riskoval 100 USD (2 % z 5000) a na marginech jsem měl max. 50% účtu.
Ale jak psal 911, sestavte si svůj MM, obchodní plán, atd. Každému sedne něco jiného, navíc je důležíté zkoušet a zkoušet a zamyslet se nad tím, co jde u OS a MM zlepšit apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

200 ze 4000 je právě těch 5%.
Takže jsem myslel, že na jeden kontrakt budu riskovat 5% a na druhý taky 5%.
Aha, ale to je už dohromady 10%. Už chápu. Takže koupit jeden kontrakt a až ho ukončím tak druhý.
Díky

Ale čistě teoreticky, kdyby byl margin 4000 a já měl na účtě jen tuto sumu, měl bych do toho jít nebo ne?
Co se všeobecně doporučuje.

Jasně, chápu že ty procenta u RRR jsou orientační, ale já jako začátečník se musím snažit "něčeho držet".
Mě spíš u toho RRR šlo o to, jetli mám vystoupit z trhu když dosáhnu zisk minimálně 400 nebo 4000.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miloš2:

jak dojdete k live obchodování, zjistíte, že riskovat peníze není žádná sranda. Někdo to zvládne lépe, někdo hůře. Já jsem se po pár obchodech rozhodl, že zatím více jak 50% účtu na marginy (neplést s riskem 5% na obchod !!! ) riskovat nebudu, pro mne osobně to bylo jakési zklidnění.
A nebojte se, že pokud budete obchodovat ze začátku jen s jedním kontraktem, že vám utečou nějaké peníze. Je to v 99% přesně naopak - musíte začít myslet, jak svoje investice co nejvíce ochránit, ne jak je rychle zahodit. Zkrátka je to o tom, jak moc chcete riskovat. Je to jen a jen individuální.
Nebojte se zde vyhledávat a pročítat články a diskuze, o MM je tu toho mnoho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panové,
jelikož jsem tento týden uspěšně zbacktestoval data za 3 roky, tak si dovolím říci svůj názor.
Margin není podle mě to podstatné. Jedïné co mě zajímá při obchodování je obchodní plán, který mám backtestovaný a případěn papertradovaný a to úspěšně. A to vše obsahuje výše riskované částky vzhledem k hotovosti na účtu, stop loss, profit target, strategie výstupní vstupní atd. Margin mě bude zajímat jenom kvůli tomu jestli není vyšší než hotovost na účtě, a bude mi jedno jestli jeho výše je 10% nebo 99% účtu. Mám přece jistotu, že dle obchodního plánu budu v každém případ ziskový v určitém časovém období.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

atari:

jak jsem psal výše - každý si musí přijít na své a vy jste si na své přišel, což je jen dobře.

Přece si ale něco neodpustím :-), při účtu 5000 USD a SL 100 USD si nemůžete dovolit dát na margin 99% účtu. Také je potřeba pomyslet, že např. první 2 obchody budou ztrátové apod.
Také se mi jednou stalo (mým nedopatřením), že SL nebyl exekuován. Co hůře, trh se obrátil proti mne, naštěstí jsem si toho všiml a místo -100 USD jsem vystoupil na -140 USD. Kdybych měl 2 kontrakty a tehdy riskoval něco kolem 80% účtu, bylo by to -280 USD.

To jsou příklady, které se mohou stát komukoliv (a také jak asi tuším se už mnohým začátečníkům staly). Riskuji max. 50% svého účtu na margin, protože mám pocit, že se více chráním. Jestli to je přínosné nebo ne, to ať si každý sám vyzkouší na své strategii a vyvodí si svoje závěry. Jako vy :-) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...