Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

to binyxxx:

Nasel jsem k tomu tohle:

[bold] All or None (AON) [/bold] –vlastnost, která upřesňuje, že příkaz bude proveden až v okamžiku, kdy bude možné realizovat celé množství, jež obchodník požaduje nakoupit či prodat.

[bold] Fill or Kill (FOK) [/bold] – podmínka stanovující požadavek obchodníka, aby takový příkaz byl realizován v celém rozsahu okamžitě po jeho odeslání na trh, jinak musí broker obratem zajistit jeho automatické zrušení.

[bold] Immediate or Cancel (IOC) [/bold] – díky této vlastnosti obchodního příkazu vyžaduje obchodník, aby došlo k okamžitému, alespoň částečnému, naplnění příkazu. V případě, že k tomu nedojde, bude takový příkaz zrušen.

Priste zkus nejdrive google. Kdyz zadas do googlo příkazy FOK,IOC,AON, tak ti vyskoci jedna stranka, kde se o tom pise.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mam dotaz, nazor ?!?

Je napsano ve vice publikacich ze cca 80% obchodniku prodelava a 20% vydelava. Nekod rika ze 15% vydelava to je jedno.

Dneska jsem se si rekl a jak je to u tech 20% co vydelavaji, myslim si ze z tech 20% dalsich 80% si ce je v zisku, ale nez az tak moc jako tech dalsich 20%. Proste ze cca 2% z celeho kolace obchodniku jsou pouze oni nejvice vydelecni.

Co si o tom myslite?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:
zdravim Lukasi,
muzu se zeptat co te nejvic a nejrychleji posunulo z pocatecnich zmatku do uspesneho tradovani? mam ted za sebou knihy Nisona, Rosse, Eldera, Van Tharpa, Persona a ted jsem docetl Disciplined Trader od Marka Douglase. Pohravam si s pivoty, ucim se rozpoznavat S/R a hlavne cist chovani trhu. taky jsem zabrousil do fundamentu. nicmene system stale nemam, spis mi pripada, ze se jen tak placam okolo (coz me cim dal vic zneklidnuje) a jen hledim do trhu a snazim se v nem cist.
diky tomu, ze trh se neustale meni, tak indikatorum jako hlavnimu stavebnimu kamenu neverim, vetsinou davaji signaly pozde nebo ukazuji uplne neco jineho, nez cena. i kdyz nektere veci uz mi naznacuji urcity posun ve vnimani trhu, stale jeste to neni ono a pripada mi, ze to jde dost pomalu. paper mam kolem nuly, posledni dobou spis mirne v minusu.
Douglas me zaujal myslenkou, ze psal, ze pokud se clovek nauci myslet tak, jak mysli ostatni traderi (sledovani grafu - psychology of price movement) a pak toho dokaze spravne vyuzit, musi uspet. tomu opravdu verim.
v nekterem vlaknu jsem kdysi cetl, ze mas tisice hodin nakoukanych do grafu na zacatku tradingu.
pomohl ti vic backtest nebo paper? delal sis treba poznamky o predvidani kam pujde trh v urcitych momentech, napr tam kde trh naznacoval, ze by mohl nastat obrat trendu a pak je srovnal s realitou? co ti pomohlo nejvic v dosazeni vyborneho umeni cist trh? dle ceho se ridis pri tradingu? S/R, momentum, volume, intuice, MM? v cem ti nejvic pomaha obchodni denik?
trochu me Douglas uklidnil ve sve knize tim, ze toto se naucit da, ale chce to trpelivost a disciplinu. zadne shortenings zde neexistuji. chut je stale obrovska, motivace taky. trochu neklidu se ale prece jen objevilo, treba jsem na nejakou dulezitou vec zapomnel...
moc by mi pomohlo, kdybys mohl aspon na par dotazu odpovedet, z tvych prispevku v tomto foru jsem se ucil zatim nejvic. predem diky.
Robert
*utr*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau utr,

co me posunulo? no ac to s tim mozna nesouvisi, tak pochopeni jak to cele funguje. kdo jsou hraci, jake jsou jejich cile, co hybe ekonomikou, akciema, dluhopisy atd. pres fundamnety.

ze zacatku jsem delal jen backtest a projizdel jednotlive dny a hledal kde se lamou trendy, proc co se v tu dobu delo a pak sem sel paper chvili. na backtest sem proste necitil ten trh a neslo mi to nejak. po paperu jsem celkem rychle presel na live a zacal testovat RSI a divergence. videl jsem takovy veci, ze dnes to nekdo ukazat, tak reknu, ze je trotl. :-) no to nemelo valneho uspechu, tak sem sel pod poklicku a zjistil co ostatni oscilatory a vybral si jeden. pridal jsem pstupne fundamenty a vice jeste cenu a s/r. tem se vlastne venuju az do ted. + ac to nemam rad, nejaka davka intuice nebo pocitu. denik mi nijak nepomaha. nevim jak bych ti info vyuzil pri mem ciste diskrecnim pristupu, tak si denik ani poradne nevedu.

dospel jsem k nazoru, ze nepotrebuju statisticky vedet optimalni hodnotu SL. tu si urcim podle s/r. je podle me zvlastni si rict, SL100 apak to ukoncim. to mi nedava logiku. pokud mam silnou s/r na hodnote 110 tak ho dam prece tam. pokud 150 tak tam. MM je velmi dulezity pri position sizigu a tam se jeste porad hledam. zkousim ruzne pristupy, ale jak to tak vidim, tak jeste nejaky cas to proste vse budu delat diskrecne. jedine co dodrzuju je 1-5% risk na 1 obchod

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:
diky Lukasi. mne prave backtest taky moc nedava, radsi sleduju primo cenu live, ale to je zase dost zdlouhave uceni.
fundamenty jsem zacal take sledovat s ohledem na cenu. FED, unemployment claims, GDP, CPI apod se ale vetsinou projevi v dany moment kdy je brutalni volatilita + tak pulhodka a pak si jde trh zase svou cestou. vim, jsou i dalsi dulezite veci jako humbuk kolem ratingu pro pojistovatele bonds ale o spouste dalsich urcite nemam ani tuseni. mel bys nejake doporuceni ohledne efektivniho studia vsech techto veci?
zajimavy byl treba pro me 01April, cekal jsi, ze v jediny den pujde cena vetsiny indexu takto prudce nahoru, myslim ze to bylo diky navysovani kapitalu Lehmans, pokud me pamet neklame?
pohraval jsem si v tu dobu i s myslenkou, zda za to nemuzou i banky treba oteviranim velkych pozic do svych fondu diky zacatku noveho kvartalu. ale to je asi jen usmevny odhad amatera :) jen bych rad do toho pronikl.
*utr*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja se tohle porad ucim za pochodu. obchodovat jde i ciste jen s TA. takze zadny vycitky, ze vse nestihas nebo nerozumis. ano reporty maji v id zasadni vliv, ale dokazes si poskladat i obrazek co se deje a pomoci i pri swingovem obchdovani. takze tohle proste cti kde se da a pripoj k tomu neco z TA a melo by to jit. zkus treba jen nejaky zakladni formace, pridat pivoty, S/R a z indikaoru treba najakou kombinaci EMA a nejaky indikator pro divergence. to by mohlo uplne stacit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

velice Vam dekuji za Vase vyjadreni a pomoc.

Musim se vsak priznat, ze se v tom stale jeste ztracim, kdyz byste mi mohl venovat jeste jedno pomocne steblo, byl bych vdecny.

202 uzavrela cena vcera, dnes bylo high 210, 210-202=8, tzn. mam k dispozici cenove rozpeti , 8= 100%, a dale jiz nevim, co s tim.

1) S čím toto cenové rozpětí nyní porovnávám? S dnešní uzavírací cenou a zítřejším high?
2) Mam-li cenové rozpetí 8 a zitrejsi oteviraci cena bude napr. 206, co k cemu pricitam?
3) Kdy prodavam, kdy nakupuji?

Dekuji Vam.

S pozdravem
Ondrej Novak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...