Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

tak muj nazor je ze nejlepsi jit za tim o kom se nejvice pise, ted to nemyslim v ceskem meritku, ale i kdyz se podivate do diskuzi tak se hodne moc pise o ib, interactive brokes.

Dnes vetsina komodit je elektronicky obchodovatelna, nektera jsou jak na pit tak i elektronicky. V gecku je to napsany jak se dana komodita obchoduje v informacich o dane komodite.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

binyxxx: A chceš to obchodovat pozičně, nebo intradenně? Pokud pozičně, stejně by to chtělo vybrat si jen pár trhů a obchodovat jen ty. Jestli intradenně, tam je to úplně jasné - vyber si jeden, nejvýše dva trhy a obchoduj jen to. Čím víc si toho nabereš, tím hůř to budeš dělat a o to dříve skončíš. (td)

bihouz: Můj názor je ten, že pokud budeš v tradingu dělat to, co dělá většina, tak taky jako většina skončíš - budeš mezi těmi 85% lidí, kteří dělají dobrovolně sponzory těm zbylým 15% ;) Fakt, že jsou IB hodně citovaní ještě neznamená, že jsou taky nejlepší ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobre, ale pro absolutního začatečníka je nejlepší jít k někomu co umí všechno a ne na 100% proto že pokud si začatečník tak si ješte vybíráš co budeš dělat jaký tip obchodování zda pozične a nebo intradeně a další možnosti.

A každý broker je na něco lepší, ze začátku na rozkoukání je super jeden a když se rozkoukáš tak přejít k jiným brokerům.

tak jsem to myslel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás,

existuje něco jako demo obchodování? Třeba nějaký program, webová stránka nebo cokoliv tomuto podobné? Zde na fóru jsem našel zmínky o jakémsi demu ale odkaz jsem nenašel.

No tak to je zatím vše. :) Později příjdou další otázky. Mám vytisklý manuál tak až ho nastuduju celý tak se vratím :) Nerad bych se tu psal na něco, co je tam popsané. Snad jen jediná věc co jsem se dočetl mi není jasná.

Podle manuálu se rozlišují dva druhy trhů. Býčí a medvědí. V medvědím trhu se dá vydělat na prodeji futrures, který nevlastním. Jakmile cena klesne, koupím ho zpět. Teda jestli jsem to dobře pochopil. Jak můžu prodat kontrakt který nevlastním? A kdo mi zaručí, že ten, jemuž jsem ho prodal mi ho prodá zpátky až cena klesne?? :S

Zatím díky za odpovědi. Co nevidět se vratím. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vis ja tak uplne nesouhlasim,

kdz bz si videl do hlavi vsem lidem a nebo kdyz budes psicholog tak se to muze vyplatit, proc jdou ceny na horu? Prot ze lidi hodne kupuji a proc dolu proto ze o to neni takovej zajem... Tak ze kdyz jdes z davem tak je to lepsi, nez jit pro ti nemu, ale nevzdy se to vyplaci...

Chjo je to relativni mej se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ousteen: Prostuduj manuál, pročti diskuse a odpověď bude zbytečná :-)
Jinak jistě, že jde demo - pro poziční jsou k dispozici grafy zdarma a obchoduješ doma na papíře, pro intradenní jsou i demo platformy, které ti např. dávají data o 15 minut zpozděná a jakýsi virtuální účet, takže si můžeš "hrát".

Nezaručí ti nikdo nic, ale pokud je například volume na 5 minutovém grafu 2000, tak to znamená, že během těchto 5 minut se prodalo a zároveň koupilo 2000 kontraktů. Takže rozhodně nemusíš hledat toho, komu prodáš kontrakt, aby ti ho později prodal zpět, máš tam takových lidí 2000 každých 5 minut ;-)

No studuj, máš ještě hodně co .... :)

bihouz: Netvrdím, že jít proti davu, tvrdím, že nedělat to, co dav. Když všichni kupují, je lepší stát stranou, s chladnou hlavou sledovat poměr býků a medvědů a včas začít prodávat, když hysterie davu už nedokáže tlačit ceny výš a začne se zase hystericky prodávat. Je dobré být vždy [bold] o krok před davem[/bold]. Pokud se dav přidá k tobě, je to jenom dobře, ale zase musíš vědět, kdy z toho davu včas vystoupit a nenechat se jím strhnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ousteen:
- demo obchodování existuje, tedy spíše obchodování na demo účtu, k tomu potřebujete mít otevřený účet u brokera a ideálně živá data, další možnost je mít zpožděná data nebo historická a zkoušet si svoje strategie, bez peněz

- trh je jen jeden - býčí nebo medvědí se říká "jen" jeho směru, trendu - býčí rostoucí, medvědí klesající .. nikdy nic nevlastníte, teda můžete, pokud máte zájem o pár třeba pšenice nebo kukuřice, ale obecně obchodování probíhá bez vlastnněí dané komodity. Vas nezajima komu prodavate, ani od koho kupujete, navic to nebude ani ta samá osoba :)

jinak doporučuji přečtíst ten manuál, co máte vytištěný, celý, je to myslím, velmi dobrý krok pro začátek ... určitě tam nejdete hodně odpovědí na vaše otázky

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré odpoledne Ousteen,

otázky, které jste položila výše, jsou velmi častými.

Jak mohu prodat něco, co nevlastním? Snad vám bude stačit odpověd, že když vstupujete do krátké pozice, vlastníte pouze "smlouvu o prodeji a dodání komodity k určitému datu."

Když chcete ukončit short pozici, učiníte to tím, že nakoupíte stejný počet kontraktů, jaký obsahuje vaše medvědí pozice. To, že nakoupíte stejný počet kontraktů jako máte v short pozici, pouze "vyrovná účty" a POKRYJE POZICI (neznamená to, že byste musel vztoupit na long a pokračovat).

Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.

Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jonny-Em: V pořádku :D

Takže jestli to dobře chápu tak v krátké pozici (klesající cena) musím mít nějaký kontrakt nejdřív koupený abych ho mohl prodat je to tak? V manuálu jsem zhruba v pulce a všechno je napsané perfektně takže všechno chápu až na tohle. V manuálu je, že můžu mít zisk z klesající ceny tím, že prodám kontrakt který nemám. Tohle mi nejde do hlavy. Dlouhou pozici chapu. Koupim a prodam. Ale tohle? Když prodám neexistující kontrakt jakl to nakonec skončí? Ten co si ho koupil ho prodá dál (dejme tomu :) ) A jakmile bude chtít někdo dodat komoditu z tohoto kontraktu tak co? :) Omlouvám se za tento blbej dotaz ale tohle fakt nechápu :) Kde vezmu tu smlouvu (kontrakt) kterou v krátké pozici prodám? To si jako vymyslím? :DD Díky za vysvětlení

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ousteen:

Podivej se na to takhle. Na zacatku kazdeho obchodu jsou dva. Jeden co kupuje a druhy co prodava. Kazdy kupujici musi mit i prodavajiciho a naopak.

Kdyz jdes do dlouhe pozice, tak nekdo ti ten kontrakt musi chtit prodat. Ty jdes long on jde short. Kdyz se chces zbavit dlouhe pozice, tak zase musi byt nekdo, kdo ten tvuj kontrakt koupi. Ty se kontraktu zbavis a on uzavre svou kratkou pozici. Kdyz obchod probehne, tak jeden kontrakt proste zmizi.

Pri kratke pozici je to naopak. Ty chces jeden kontrakt prodat. Nekdo ten kontrak musi od tebe chtit koupit. Kdyz chces pak uzavrit svou pozici, tak musis zase od nekoho jeden kontrakt koupit. Nekdo ti ho tedy proda. Ty uzavres pozici a jeden kontrakt proste zmizne.

Snad to je tedka jasnejsi.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ousteen:

Myslím, že nejlépe to pochopíte, pokud si přečtete s větším soustředěním manuál. Konkrétně když si přečtete tento článek: www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-jak-to-funguje.html

Zde máte napsáno, jak futures kontrakty vznikly, a pokud budete číst podrobně, pochopíte jejich systém.

Pro shrnutí: Budete číst o tom, jak díky sezoním výkyvům cen komodit, nebylo pro obě strany vždy výhodné, uzavřít SMLOUVU o dadání 10 tun rýže za předem smluvenou cenu. Na základě toho pak vznikla myšlenka, obchodovat se samotnými SMLOUVAMI, aby mohl chytrý farmář(č.1), který očekává růst cen své rýže, předat svou SMLOUVU nějakému jinému (hloupějšímu nebo méně informovanému) farmáři (č.2). Kdyby tento farmář (č1) chtěl někomu předat SMLOUVU (závazek) na PRODEJ 10 tun rýže za předem smluvenou cenu, nebylo by to podobné jako short pozice?

Když vlastníte kontrakt rýže v short pozici, pak se DOČASNĚ zavazujete k dodání tolika a tolika tun rýže za tolik a tolik. Neboli, pokud vztoupíte do short pozice, jste farmářem č.2. Když vyprší LTD a vy se svého kontraktu nezbavíte, pak se stanete farmářem doopravdy, protože budete muset sehnat několik tun rýže, aby jste dodržel smlouvu.

Zkuste si znovu přečíst výše zmiňovaný článek, poté si přečtěte můj první příspěvek, který je vám adresovaný, a snad už vám to bude o něco jasnější. V komoditním manuálu, máte velmi mnoho informací. Až si budete jist, že vám již nemůže dát žádné odpovědi, tak se zeptejte zde.

Přeji hezký zbytek dne.

Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader medokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...