Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den, co se tyce Gecka, tak se musite zaregistrovat a teprve pak vam prijde klic, abyste si mohl odemknout Gecko se vsemi pluginy na mesic zdarma. Uz se to tady probiralo Co se tyce swingu a spreadu, tak vsechno je v manualu. Swingy vam indikuji zmenu trendu. Prikladam obrazky pro nazornost, i kdyz je mate taky ve skriptu. Je to tam i dobre vysvetleno. Priste by to chtelo vice se ptat pokud mate nejasnosti. Od toho tam Petr s Tomasem jsou. S pozdravem, Roman P.S.: Na skoleni jsem byl taky, takze jsme se nejspise potkali.

5250

5251

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Padlo tady, že 80% traderů je na správné straně trhu, také ale, že je jich 80% na špatné. Nějak mi to nesedí. V některých pramenech se naopak uvádí, že úplní laici dokáží zhodnotit účet o stovky procent a když se naučí rozumět trhu, propadnou. Nesedí mi ani to, že nějaký "fond" držel... atd. Nevím, proč právě fond, pokusím se vysvětlit, že dva "opační" tradeři mohou uzavírat pozici a oba být v zisku. Uvedu příklad a zisk budu uvádět jen v bodech.

Trader A prodá pozici v čase t1 a v čase t2 bude mít zisk 124 bodů. Dá si Stop na zisk 100 bodů (pojistí se). V témže čase t2 Trader B nakoupí pozici se spredem 4 body a dá si Limit 20 bodů. V čase t3 stoupne cena o čtyři body a Trader A bude na +120 a Trader B bude na O. (toto jen pro ujasnění). V čase t4 stoupne cena proti času t3 o 20 bodů a obě pozice se uzavřou. Trader A nakoupí se ziskem 100 bodů a Trader B prodá se ziskem 20 bodů. Jejich pozice se vzájemně "vypárují" a přitom nikdo z nich neprodělá. Stejně to může být i naopak- oba mohou prodělat, je to jen analogie z opačného konce.

Chtěl jsem jen naznačit, že na trzích není vše černobílé a jasné, jako v matematice.

Hezký den všem Charlie II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,Take jsem byl na kurzu jako Bihouz a mam stejny problem v tom gecku,take me nejde krokovat,na kurzu to bylo jasne videt ze se posunuje(krokuje) sipickama jako u pretaceni treba na videu,ale bouzel nemuzu to ovladani na to krokovani tady najit.Poradi nekdo,jestli to je treba nekde pod necim,nebo je treba asi si zaplatit ten Accounting & Simulator Plug-in ?Poradi nam s tim nekdo?? diky
Binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jak jsem psal vyse. Nejdrive je potreba provest registraci. Ja jsem se registroval pri instalaci programu. Potom se vam odemkne na mesic zdarma Gecko se vsemi pluginy. Mel jsem vsechny pluginy zapnuty od zacatku, ale muzete zkontrolovat v menu view, jestli je zatrhnuto playcontrol. Pokud je a vy nevidite nikde panel v pocitaci, tak jste pravdepodobne neprovedl registraci.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charlie :
[ital]80% traderů je na správné straně trhu, také ale, že je jich 80% na špatné [/ital]
Správně má být, že 80%(?) traderů prodělává. A to znamená, že se sice "trefí" do potenciálně dobrého obchodu, ale že špatným [bold]výstupem [/bold], špatným [bold] řízením rizika[/bold] a špatným [bold]řízením pozic [/bold] nakonec prodělají.
Proto je sice vstup důležitý, ale ještě důležitější je, co s tou pozicí uděláme. A v tom se liší drobní začínající a zkušení, případně fondy.

[ital] V některých pramenech se naopak uvádí, že úplní laici dokáží zhodnotit účet o stovky procent a když se naučí rozumět trhu, propadnou[/ital]
Kolik je těch laiků, kteří pohádkově uspěli a kolik těch druhých? A o které skupině se více mluví?
Můžeme si koupit los, a když vyhrajeme balík, tak to bude vědět celé město. Ale nikoho nebudou zajímat ti ostatní, kteří nevyhráli. Ale najít nějaký fungující systém je těžké (v loterii asi nejde). Chce to práci, píli, soustavnost, nápady, disciplínu, ...

Jinak samozřejmě 2 obchodníci stojící ve stejný okamžik proti sobě mohou mít oba zisk. Např dlouhodobý "longař" a swingový "šortař" mohou být s uzavřením pozic ve stejný okamžik spokojeni a v zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dory den,
mohl by me nedo prosim poradit,
programuji jednoduchy backtestingovy system. Pri zkouseni tohoto polotovaru si nejsem jist zda pocitam vysledky testu spravne.
Npriklad: pouziji hodinova data OHLC.
Pri vsupu do pozice LONG ulozim konstantu:
NAKUPNI_CENA= OPEN_PRICE. (nakupni cena je open_price pri vygenerovani nakupniho signalu)

Spoctitam:
OPEN_PROFIT=NAKUPNI_CENA-OPEN_PRICE (v prvni hodine je to nula)
HIGH_PROFIT=NAKUPNI_CENA-HIGH_PRICE
LOW_PROFIT=NAKUPNI_CENA-LOW_PRICE
CLOSE_PROFIT=NAKUPNI_CENA-CLOSE_PRICE

dalsi hodiny jsou pocitany stejne.
Jako CLOSE_SIGNAL pouziji napr. STOP_LOSS=100 a TAKE_PROFIT=100
V kazde hodine kontroluji zda neni splnena jedna z podminek
LOW_PROFIT=TAKE_PROFIT
pokud je splnena jedna z podminek, tak vystoupim z poice a spocitam
PROFIT=-100 resp. PROFIT=100

Neni me jasna jedna vec, v pripade ze vyse uvedene je vubec logicky spravne. :S
Pokud behem jedne hodiny v hodinovem OHLC grafu nastane splneni podminky STOP_LOSS a zaroven TAKE_PROFIT, tak co mam vzit jako prioritni. Je me jasne, ze bych mohl na zjisteni co nastalo driv pouzit treba minutova data, ale to me pripada dost slozite. Pri hrani si z MetaTrader se mi take nezdalo, ze by bylo mozne kombinovat data s ruznymi intervaly.

Predem dekuji za pripadny nazor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

jsem naprosty amater a rad bych si konecne udelal poradek v jedne veci. Jedna se o menove pary. Napriklad GBP / USD nebo GBP / JPY . Porad je tam ta libra jako prvni. A kdyz se rekne., ze je britska libra pod tlakem, tak to znamena, ze cena na techto grafech bude stoupat nebo klesat?

Dekuji za odpoved

tomas Buchta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši, jsem rád, že se ptáš na něco, co sluší začátečníkovi. Často jsou tu diskuze na takové úrovni, že začátečníci neví, o čem je řeč. Zkusím to takhle: pár EUR/USD - když musíš dát více dolarů za Euro, tak Euro posiluje. Ta první měna v páru je spokojená, když kurz (cena) stoupá, protože ona posiluje. Je-li ta prvá pod tlakem, znamená, že ji koupíš za méně peněz (té druhé měny) a ona tedy oslabuje. U té libry pod tlakem (příklad CZK) nakoupíš v anglii za stejné peníze více. Je to pochopitelné?

Měj se a hezký den. Charlie II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MAM ted jeste vetsi zmatek v tom vsem,jsem rozhodnut obchodovat do budoucna komodity pozicne el.trhy moje nejasnosti nastali kdyz jsem si stahnul Demo strategy runner u Global Futures,nevim jestli je to tou demo verzi,ale zda se me ze je tam malo komodit na obchodovani,zaroven i testuji na historickych datech na Track n trade a tam je podstatne vice komodit pro el.thy nebo kombinovanych (combined)pokud to tedy dobre chapu to jsou trhy jak pro el.tak pitove obchodovani.Rekne me nekdo jak to je??Nebo kde u jake spolecnosti je mozne nejlepe obchodovat komodity pozicne na el trzich?Rad bych vyzkousel i jine platformy,ale jedna se me o to aby bylo mozno obchodovat vsechny dostupne komodity pro el.trhy.
Diky binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...