Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomasj:
to je podobné jako chtít vysvětlit "LIDOVĚ" a ve zkratce jak se mluví francouzsky, skáče na lyžích nebo předpovídá počasí... Lidovější vysvětlení než ta, která ti doporučil Martinek, budeš hledat těžko (pokud mají dávat nějaký smysl a být pochopitelná).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Asi mám takový přihlouplý dotaz, ale nějak jsem nepochopil jak se dají pomocí komodit vydělat peníze. Teda spíš odkud se ty peníze berou, když na nákup kontraktu mi stačí pouze margin, který se pak vrací. Takže odkud dostanu vydělané peníze. Snad někdo pochopil, jak jsem to myslel.
Předem děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cleric:
No ten margin je jen záloha. To co vyděláš/proděláš je rozdíl mezi tím za jakou cenu do obchodu vstoupíš a za jakou cenu vystoupíš. Samotný princip přelévání peněz od jednoho tradera k jinému už je potom trošku komplikovanější, ale nemyslím si, že by bylo nějak duléžité mu rozumět, od toho tu je burza(v podstatě jde jen o to, že těch ztrácejícím se odečítají peníze z účtu a následně se reditribují k těm, kteří momentálně vydělali)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som sa opytat... Trenujem s Track n Trade a zacinam mat celkom dobru predstavu o tom ako to cele funguje. Uz som aj nejake papierove obchody spravil, len neviem sa tam dopatrat ako z obchodu vystupit. Ospravedlnujem sa ak je moja otazka hlupa, ale kde inde sa opytat ako tu. Dakujem za odpoved :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry vecer

Mam zde opet otazecku.Zkousim ted obchodavat na Demo platforme,ale mam stale problem s vyhazovanim na muj stop-loss,davam ho vzdy nejvice 5%,coz je 150-250$ max,problem je v tom ze trh jde sice v mem smeru ,ale obcas se tam z niceho nic cena prudce pohne proti trendu ale hned se vrati zpet a pokracuje v mem smeru,ale ten pohyb je treba 1000$ i vice a trva jen minutu ,jelikoz zasahne muj stop-loss jsem vyhozen.To se stava i na live obchodavani??Jako stop loss zadavam prikaz STOP,Zkousel jsem i STOP LIMIT,ale to je to same.Mam pouzivat jiny prikaz?nebo se to na Live obchodovani nestava?Nechapu jak se muze takovy prudky pohyb stat behem minuty a zase se vrati jako by se nic nestalo. A to se stane i nekolikrat za ten obchodni den.A to se stava ten prudky pohyb i treba do meho smeru,to by me nevadilo,vadi me ze me to vyhazuje na tom stop-lossu.Rekne me nekdo co ma uz zkusenosti s live obchodovanim jestli se to tam stava?? a jak tedy potom pouzivat ten stop-loss.
diky za odpoved Binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,chtel bych se zeptat,kdyz mi muj system da signal k nakupu ci prodeji a ja zadam prikaz nad ci pod useckou posledniho dne a dalsi den otevre trh mezerou mnohem niz ci vys znamena to ze jsem vstoupil do pozice,az na te hodnote pod ci nad gapem??Nebo na hodnote meho zadani??Napsal jsem to trochu slozite.Ale doufam ze me pochopite.Dekuji moooc za odpoved!Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aspen:
Do [bold]dlouhé (long) pozice [/bold] vstupuješ pomocí příkazu [bold]buy [/bold] a vystupuješ [bold] sell[/bold].
Do [bold]krátké (short) pozice [/bold] vstupuješ pomocí příkazu [bold]sell[/bold] a vystupuješ [bold] buy[/bold].

Jak je v jednom díle Básníků: "Levně nakoupit a draho prodat...". Pokud spekuluješ na růst, tak nejprve nakoupíš a až cena bude vyšší, tak prodáš se ziskem.

Krátká pozice je podobná, ale nejprve prodáš (vysoko) a později nakoupíš (nízko). A rozdíl ceny Sell-Buy je tvůj zisk/ztráta. Pokud ti krátká pozice dělá problém, tak se nejprve zajímej o dlouhé pozice, jen o růst podkladu. Časem se ti to samo ozřejmí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...