Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na jednu věc, která mi není jasná. U některých komodit (třeba ropa, cena elektřiny) je myslím jasné, že cena půjde v horizontu let "jen nahoru" - fundamentálně.

Z tohoto pohledu když bych investoval s předpokládaným držením řádově roky a s vědomím, že ustojím přechodné výkyvy v ceně, nemohu prodělat ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trevor12,
A kde bereš tu jistotu, že půjde cena pořád nahoru? :) třeba se objeví někde nové obrovské ložisko a bude ropy tolik, že nebudeme vědět co s ní ;)
Prodělat můžeš podle mne na všem... dolar může výrazně posílit (i když to teď zrovna tak nevypadá) a ropa může jít třeba hodně dolů...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych dotaz. Obchoduji zlato přes www.fio.cz. Nakoupil jsem zlato za 947 USD, teď došlo k pádu až někam k 852 USD, prodali mi zlato automaticky za 855 USD. Hlídal jsem si to, doposlal jsem si tam peníze. Pak jsem byl pár dní mimo, ale v momentě, co mi zlato fio prodalo z důvodu nedostatečného ručení jsem byl asi na 97% ručení (7000 USD na účtě z asi 7200), přičemž jim stačí myslím 60% a v minulosti mi sdělili, že stačí, když ty peníze v USD budou odeslány na ten účet na komodity, i když jsou vlastně několik dní cca 2 dny na cestě, tak že to jako ručení lze použít. Na účtě na komoditách se ty peníze objevují ihned. Zajímalo by mě jestli někdo obchodujete také komodity přes fio, popř. jinde, jak vám počítají to ručení?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: ENRIQUE Žádná taková škola neexistuje! Pokud chcete pouze vydělat nákupem akcií na burze makléřská zkouška není potřeba. Pokud chcete pracovat jako makléř budete ji potřebovat.JAK ZAČÍT? Vyhledáním výrazu OBCHODNÍCI NA BURZE.? Telefonáty do nalezených společností? atd. Moc Vám to ale nepomůže. Poďme to společně skusit jinak. Naučte se nejdříve jak to funguje a potom se uvidí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny tady na diskusi,

Jsem tady zacatecnik, tohle je vlastne muj prvni prispevek tak doufam ze se neptam na neco co tu bylo uz x-krat reseno. Chtel bych se zeptat jestli je mozne si nekde stahnout kurzi akcii ze SPADU, kobosu a RMS napr. rok nazpatek alespon denni nebo hodinove. Na strankach RMsystemu ani prazke burze jsem to nenasel, ale mozna jsem spatne hledal.

Zrovna jsem docetl knihu naucte se investovat od D. Gladiše, ale vse je jen o americkych akciich a ja bych prece jenom chtel zacit asi u nas (v nejakou americkou firmu jejiz nazev mi ani nic nerika ve me nevzbuzuje duveru a pak taky menove riziko i kdyz sem slysel o tzv. hedgingu ale to mi zni nejak slozite). A dalsi otazka je jestli existuji nejake screeningove programy pro prazkou burzu? jestli jde alespon mozne seradit firmy podle obchodovaneho obemu apod.

Dekuji za odpoved.

Jinak musim financnika pochvalit je tu fakt hodne uzitecnych informaci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...