Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Bobek62:

no zni to moc pekne, ale kdyz se kouknete na grafy, zjistite, ze se vetsinu dne motaji/osciluji kolem nejake linky. Takze se vam klidne muze stat(a taky ze stane), ze vam trh vymete obe stopky a ouha. Jinak, jak uz to tak ve svete byva, neprisel jste s nicim uzasne novym a prevratnym... zkuste proletet tyto stranky:
en.wikipedia.org/wiki/Hedge_(finance)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Presne tak. Otvorim dve pozicie proti sebe. Ved cena väcsinu dna naozaj osciluje okolo jednej hodnoty. Takze ak ide hore zarabam na nakupe ak dosiahnem urcity zisk poziciu uzavriem a kedze cena kolise tak s velmi velkou pravdepodobnostou sa vrati dole a vtedy uzavriem poziciu sell. Cize vätsinou som ziskovy na obidvoch. Albo aspon na jednom a na druhom sa snazim nestratit. Odzneli tu poplatky samozrejme tie odaratavam ( a su teda poriadne velke) aq aj tak je to dost stabilne ziskove. Asi najjednoduhsia metoda odporucam skusit.
Dakujem vsetkym za reakcie.

VELA STASTIA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha dakujem pekne! Tak od 1.12 som urobil 21 obchodov a drviva vätsina tymto sposobom vysla. Robim vätsonou dva denne. A prave to sa mi zda neuveritelne ta jednoduchost preto sa chcem spytat skusenejsich ze ake problemy by mohli nastat. Jedni mi hovoria ze poplatky ale tie odcitujem takze to by malo byt v pohode. Totiz neviem ci by bolo spravne zacat obchodovat len s tymto systemom aj ked na demo ucte ktory je vraj uplne rovnaky ako ten realny to funguje. Nerad tak ako vsetci by som prisiel o svoje peniaze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Povedzme ze mame akusi cenu 0. Kedze cena na trhu sa stale meni raz hore raz dole tak v nasom pripade je cena raz napriklad +1 , inokedy -2, vzapäti znovu +1, mozno neskor +5, -3 a tak dalej... ale vzdy sa to zakonite toci okolo tej hodnoty 0. Malokedy je cena v hranicnej hodnote z ktorej naraz spande velmi hlboko alebo sa velmi zdvine. A preve tieto body su nestastne pre tuto strategiu. Nastasie je ich velmi malo.Povedzme ze jeden bod na tom nasom pomyselnom grafe je napr. 100SK. V cene 0 otvorim poziciu buy. A v tu istu dobu otvorim poziciu sell. Predpokladany zisk si stanovime na napr. 200Sk. Cena sa pohne na +1. Na sell kontrakte prerabame 100Sk, na buy zarabame 100korun. Cena sa otoci a ide na hodnotu -2. Toto je nasa poloha kedy uzavrieme SELL kontrakt. Zarobili sme 200korun ale na BUY sme 200 prerobili. Ale ak sa riadime tym ze cena sa toci okolo hodnoty 0 tak natuto hodnotu znovu zajde (toto predsa aj vidime na tych grafoch kedy je cena komodity napr. 20krat za den rovnaka) a ked na tej nule bude uzavrieme kontrakt buy. Nic sme na nom neprerobili a na sell sme zarobili 200korun. Kto ma pevnejsie nervy moze pockat kym bude cena +2 aby zarobil aj na BUY a v drvivej vätsine sa podari aj to. A takto sa mi zo 30obchodov nepodaril iba 1. Zeby to bolo len stastie? Nic zlozite mozno vam to pride az smiesne ze vam to tu takto rozpisujem ale predsa sa snazime zarabat a takto sa to dari. A na toto nepotrebujete dvojite dno ani ziadnu inu "vychytenu metodu". Mne napr. ine motedy velmi nejdu vätsinou aj to co som zarobil som neskor prerobil ale takto sa dari zarabat dlhodobo.

6947

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bobek62:

pouziti tech "vychytenych metod" ma jednu vyhodu a to, ze clovek ma definovane vstupni a vystupni pravidla, takze si tu strategii muze otestovat zpetne a vi na cem je.

Coz mne prijde, ze vy nevite, protoze za sebou nemate zadny backtest. Jinak byste se tady neptal, jestli to ma nejaky hacek. Nebo si myslite, ze v realu budete schopen obchodovat neco cemu plne neverite? Ja si myslim, ze teda urcite ne.

Takze si nejdriv definujte pevna kriteria pro vstup a vystup a pak udelejte dostatecne dlouhy backtest. A ten vam odpovi sam na to, jestli ten system funguje a je profitabilni nebo ne.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bobek62:
No ja nejsem fanda nejakych "dlouhych" backtestu, ale konkretne vam bych ho doporucoval uz jen z toho duvodu, ze zapominate na jednu docela podstatnou vec a sice spread. Vezmeme napr. EUR/USD, kde je spread tusim 2 body(pipsy), tzn. jestli otevrete v jeden okamzit SELL i BUY, tak nejste na 0, ale ve skutecnosti jste v -4, takze aby jste byl profitabilni, musite prekrocit prinejmensim 4body, vami receno 400 korun. V extremu to znamena, ze pokud udelate 10 obchodu denne, 200 mesicne, 2400 rocne, musite vydelat nejmin 960 000(ne nespletl jsem se v nulach) korun, aby jste byl aspon na nule..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne tie cisla su len pre ilustraciu viem ze 200korun je blbost.. Ale prave to vidno dole na tom obrazku ktory ked si pozorne pozriete tak vidite ze ta moja akoze "0" robi stratu 11 000Sk. Takze na spread nezabudam len som to popisoval velmi lajicky proste len system. A co myslite ze je dost dlhy backtest nato aby sa technika naozaj osvecila?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozrejme nemyslim ze by som dokazal obchodovat systemom ktoremu by som 100% neveril. A preve preto sem pisem a pytam sa co si o tom myslia skusenejsi obchodnici pretoze obchodovanie touto metodou sa mi zatila ukazuje ako zizskove. Pretoze chcem verit mojmu systemu na 100% alebo aspon 98% aby som mohol zacat obchodovat aj ked myslim ze je predomnou este dlha cesta k tomuto cielu. Co myslite ze je dost dlhy backtest? A ak sa mozem spytat obchodujete len s demouctom alebo uz aj realne? Pretoze by som chcel vediet ako dlho napr. Vam trvalo kym vas trh naucil co dokaze.

Diki... vela stastia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...