Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

To Honza K.

Já mám na terminologii trochu jiný názor.

Technickou analýzou rozumím jakoukoli techniku v cenovém grafu,nebo samostatný indikátor v jiném okně mimo něj.
Indikátory můžeme mít jak v cenovém grafu(jsou to všechny systémy kanálů,například Bollinger bands),nebo samostatně.
Máme dva základní druhy indikátorů.Jsou to trendové a oscilátory.
Trendové indikátory jsou zpožděné a jejich hlavním úkolem je určení,nebo sledování trendu.Absolutně nepoužitelné jsou v obchodním rozpětí.Používají se jak v cenovém grafu(SMA,EMA),tak samostatně( MACD,OBV atd.)
Oscilátory jdou s cenou,nebo někdy i před.Používají se k určení vstupů do pozice a dávají dobré signály v beztrendovém pohybu.Nedokáží sledovat dlouhý trend,protože příliš brzy dávají opačné signály,než je skutečný stav trhu.Oscilátory můžeme mít mimo cenový graf v samostatném okně(RSI,WPR atd.),ale i například Elder bere kanál kolem EMA v cenovém grafu,jako oscilátor.
Tak tedy:
Indikátorem rozumím určitou techniku TA,která se vynáší do cenového grafu,ale i mimo něj.Oscilátorem pak techniku,která osciluje kolem nějaké hodnoty,většinou kolem nuly a je vynášen tudíž mimo cenový graf,ale i někteří autoři nazývají některé techniky v cenovém grafu za oscilátory,které jsou například spojeny s klouzavým průměrem.Oscilátor je druhem indikátoru,který je založeny na určité logice,která je rozdílná od druhé hlavní skupiny,tedy trendových indikátorů.

To jsou moje názory na tuto problematiku.Jsem rád,že zde nejsem sám a tyto věci trochu do hloubky zajímají i někoho jiného.

Přeji hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Charlie, docela trefná poznámka :-) Obávám se, že tohle je trochu o něčem jiném, než auto apod. Zatímco u auta pokud podřadíte ze čtyřky na trojku, tak si můžete být jistý, co se stane, totiž že budete zrcyhlovat více než na čtyřku, tak tohle při obchodování bohužel neplatí, tady sice podřadíte, ale můžete jenom tušit, že zrychlíte, někdy se bohužel budete šourat ještě pomaleji a někdy se můžete i zastavit nebo zničeho nic vybourat :-))) A ani nejkovanější profík z nejkovanějších profíků vám dopředu nemůže s jistotou říct, co se stane ještě před tím, než podřadíte. Rozdíl mezi profíkem a laikem bude spíš v tom, že profík bude mít připravené scénáře pro všechny situace, které po podřazení mohou nastat, kdežto laik obvykle zpanikaří a vybourá se. Profík taky bude vědět, s jakou pravděpodobností zhruba jaká situace může nastat a připravit se na ní. Součástí té přípravy je právě snaha o pochopení trhu, ať už prostřednictvím technk TA nebo studiem reakcí trhu na zprávy, fundamentální informace apod.
A situace je o to paradoxnější, že kolikrát úplnému začátečníkovi bez jakékoliv přípravy stroj šlape jako namazanej a každé podřazení mu auto bude zrychlovat a "profíkovi", který jezdí už léta, tak tomu bude to auto třeba stávkovat dlouhou dobu než mu zase chytí druhý dech.
Ještě k vaší otázce, jestli stačí vzít nějakou techniku a jenom jí dobře využít, nebo je nutné znát dopodrobna jak je který indikátor počítán - to záleží na vás, pokud budete chtít si vyrábět vlastní indikátory, programovat automatické strategie, tak se tomu asi nevyhnete "znát střeva". Pokud chcete obchodovat manuálně na základě nějakých vypozorovaných skutečností, tak vám může být naprosto u prd... jak je co konstruovaný, kdo to vytvořil a jak se to jmenuje :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Merkur, jo jasně, vůbec nechci polemizovat s terminologií ani vytvářet nějaké svoje geniální interpretace, to ať dělají ti co neobchodujou a píšou knížky o TA, mě šlo čistě o to, abychom se všichni potkali v tom, o čem píšeme, já už pořádně nevěděl, jestli se mluví o EMA nebo o MACD, jestli se jako protíná linka ve smyslu cross jedné MA přes druhou v grafu nebo v osvilátoru MACD atd.
Jak říká můj děda, rukama nohama, hlavně se v cizině domluvit aby člověk nemrznul a neměl hlad :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Charlie II.

Na Vaši otázku není jednoduchá odpověď,ale je dobré tuto problematiku znát trochu hlouběji a naučit se určitý druh uvažování,které se bude možná v budoucnu u hodně jiných věcí opakovat.
Není důležité,že se někde něco překříží,ale je důležité abyste pochopil proč se tak děje.Na indikátoru se může vytvořit signál,ale to neznamená,že máme hned vyrazit a vzít ho.Jsou slabé,ale i silné signály a když Vás někdo v noci probudí,musíte hned vědět jestli signál vezmete nebo ne.Musejí být splněny určité náležitosti a ty jdou za rámec signálů indikátoru,ty v sobě bude například skrývat cenový graf.

Jestli máte zájem můžeme začít od úplného začátku,po jednotlivých,následujících krocích,kde Vám budu dávat i domácí úkoly.Musíte hodně přemýšlet sám,protože jenom biflování je k ničemu.

Přeji hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K.

Já samozřejmě také nechci polemizovat o názosloví,protože ať to budeme nazývat jakkoli,oba budeme vědět o čem je řeč.Napsal jsem to pouze z důvodu,že se oba dva snažíme odpovídat na dotazy Charlimu II a bylo by dobré,aby jsme oba dva nazývali stejné věci stejnými názvy a pokud možno názvy,které si může přečíst i například v literatuře,aby v tom neměl ještě větší chaoz,než má dnes,protože zatím se pohybujeme v tom nejjednodužším a to podstatné přijde později,včetně celkového pochopení všech souvislostí.

Přeji hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kobla.

Nedivte se těmto reakcím.Obchodování na burzách patří v hodně směrech k těm nejsložitějším a když nejste schopen si na dostupných stránkách nalézt ty nejjednodužší věci,vzbuzuje to zasloužené reakce jakých jste se dočkal.Zde na těchto stránkách je nepřeberné množství dostupných informací.Chce to jenom si udělat trochu času.Až se dostanete k věcem,se kterými si opravdu nebudete vědět rady,vždy se najde dostatek lidí,kteří Vám poradí,ale otázky tohoto směru budí oprávněnou nedůvěru,že to asi nemyslíte vážně.
Platí jedna věta,že trading je individuální záležitostí,proto se musíte snažit hlavně sám a Vaše otázka sem opravdu nepatří.

Přeji hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mám dodaz ohledně paternu OOPS pro poziční swingové obchodování.Lze jej na denních datech obchodovat s EOD daty?
Podle mě ne,protože v knize "Dlouhodobá tajemství..." je např. pro nákup uvedeno,že "signál k nákupu přichází v případě že trh otevře pod LOW předchozího dne. Pokud bych měl EOD data,nebyl bych v trhu v okamžiku otevření (OPEN) pod LOW ale až o den později.
Nebo to chápu špatně?

Děkuji
DavidH

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davide,
hledal jsem na googlu co je to oops pattern a něco jsem našel, dá se to celkem dobře otestovat, jak to funguje, ale nebudu to dělat protože jsem nenašel příslušné exit signály. Dal bych ale obecnou odpověď na podobné otázky - když něco chcete obchodovat a chybí vám data, no tak si je sežeňte ne? Copak je takový problém najít OHLCV data pro akcie? Je jich mraky volně na internetu a předpokládám, že i volně dostupné platformy pro dema s tím taky nebudou mít problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...