Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Strelec10:

nejdřív si přečti "Manuál zdarma", to je základ a pak čti články (i ty v archivu) a taky si kup nějakou knihu o obchodování. Je jich tu na výběr dost. Až budeš mít dostatek informací a budeš vědět co a jakým způsobem chceš obchodovat, vytvoříš si obchodní plán, ten zbacktestuješ na historických datech. Pakliže backtest ukáže, že strategie dává dobré výsledky, začneš s papertradingem. Až začneš být v papertradingu úspěšný několik měsíců v řadě můžeš se vrhnout na živé obchodování a konečně vydělávat (nebo prodělávat).

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dekuji, ale potraboval bych hodne vysvetlit
zatim vim jenom ze chci byt Dlouhodoby Pozicni Obchodnik, vim neco i o backtestingu, znam burzovy obchodny slovnik,forex,neco malo i o CFDs,dva nakupne spusoby - Buy;Sell,vim nieco i o komoditach resp.futures opce na futures. ucil sem se to od vcera ale znepokojuje me jedna vec, docetl sem se ze neni lehke se na burzu dostat, chtel bych se zeptat jesli to je pravda a co clovek musi udelat aby se tam dostal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Strelec10:

Odpovedi na takove otazky jsou vam tedka uplne k nicemu. Pisete, ze jste manual cetl nekolikrat. Uz tedka vite, ze chcete byt pozicni obchodnik, bez toho, aniz byste tusil bez nejakeho zkouseni a testovani, co to vlastne obnasi. Pokud vam mohu poradit, tak si v klidu proctete vsechny materialy na hlavním webu znova. Potom, kdyz budete mit dotazy, tak se puste do cteni jednotlivych vlaken. Verte mi, ze je tam odpoved, na kazdou vasi otazku, je ale treba tomu obetovat cas. Az az to vsechno projdete za cas a budete mit dotazy, tak se zeptejte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMkomodity:
vzdyt na tehle strance je nejakej clanek kde to je vypsane, je tam tusim Intradenni obchodnik,Dennik obchodnik,Dlouhodoby Pozicni obchodnik a Spreadovy obchodnik, ten dlouhodoby pozicni obchodnik my sedi nejvice aspon co sem cetl.

markon:
dik, ja jsem uz nejake demo hral ale je to pro mne zbytecne kdyz pomaly ani nevim co kupuji, teda vstupni a vystupni cenu jsem pochopil ale to bylo tak vsechno:D koupil jsem neco z nazvem tusim AUS/JPN nebo tak neco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markon:
no je tady ten problem ze moje anglictina neni zatim na supr urovni, dorozumim se ale nevim jestli pochopim takove zlozite veci kdyz jim nechapu v cestine, snazim se citat vsechny clanky a doufam ze do roku temu zcela pochopim, do trech let bych se chtel dostat na nejakou treba i prazskou burzu, nejradeji bych se ale dostal co nejdal, je tady takova vec ze mne tohle vsechno bavi i kdyz temu zatim moc nechapu, myslim ze to ze me to bavi je zaklad, neberu to jako hru ze me to bavi ale jako zarobkovou cinnost, a priznejme si, kdo ma dnes preci ktera ho bavi, ja bych ji rad mel proto se budu snazit patrit v tomhle mezi nejlepsi, tedka jsem zacil cist serial o psychologii v obchodovani a je to hodne zajimave

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko lidičky, na úvod prvního příspěku musím pochválit úžasný web jakým finančník.cz je .

a k věci
vidím že tu probíráte backtest. momentálně si dávám do kupy všechno co potřebuju abych mohl začít backtestovat svůj prozatím jednoduchý systém. Narazil jsem ale na jednu věc. V manuálu se zmiňují ceny za jeden tick u komodit, ale jak jsem si sám ověřil tak ceny se mění , zajímám se nejvíc o EURUSD a tak sem si na něm tedka za tři dny spočítal tu cenu a při 1lotu se pohybovala od 192 kč do 205 ,- . Je jasné že sám bych obchdoval 0.1 lot apod, takže rozdíly by byl téměř zanedbatelné ale i přesto mi to vrtá. Protože mi není jasné podle čeho se tahle hodnota odvíjí a pak když použiju stará data tak vim prd jaká byla tahle cena. Možná by se dalo říct že testovat lze pouze na základě získanejch ticků, a jejich peněžní hodnotu tak neřešit, ale pro počítání RRR a vůbec nějakej ten MM by to bylo určitě dobrý vědět ne?
Když si vezmu že každý měnový pár se dost mění v průběhu tak buhví kde tahle cena za tick byla třeba před dvěma měsíci. Možná v tom mám pěknej brajgl, nevim, tak kdyby mi to někdo osvětlil?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Počítám správně? Zdravím všechny. Dnes jsem si pořídil demoverzi TNT a snazim si ujasnit, jak vse spocitat. Muze se prosim někdo z Vas podivat na tento graf, zda jsem to spravne spocital? PS: Vysla mi tam nejak vysoka castka. Je to mozne? Pokud ano, stejne me to necha klidnym, neboť jako zacatecnik chci zacit s kukurici, apod. Diky Mirek

6738

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když chceš začít s kukuřicí, tak proč na obrázku prezentuješ ropu? Na kukuřici je jeden bod 50$, na ropě, kterou máš na obrázku, je hodonota jednoho bodu tuším 500$. Pro snadnější výpočty je v TNT Dollar Calculator (mě to vychází nějakých 29170$) ale u každé té komkodity je záložka Key a tam jsou podrobné informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Mirku,
ano je to mozne. Je to skutecne takto vysoka castka. Nutno ovsem podotknout, ze jste si otevrel zrovna komoditu, ktera je draha, nic pro zacatecniky, a zaroven jeste nahodou tento usek, kdy ropa poklesla v podstate o polovinu. Cili, o tuto castku na jeden kotrakt se obohatil ten, kdo uskutecnil obchod jak jste jej zakreslil. To co jste zakreslil je klasicky tredn-following, čili následování trendu. Nutno řici, že pokud byste chtěl tento obchod zrealizovat, patrne byste předtím udělal řadu obchodů, ktere by byly ztrátové a ztráty naskakují stejně rychle jako zisky, možná ještě o trochu rychleji. U dlouhodobějších trend followingových přístupů může být poměr ziskových a ztrátových obchodů i 30:70, protože se pokoušíte nasednou do trendu, které ne vždy dopadnou jako trend. Všechny neúspěšné pokusy nasednout jsou ztráty. Když vezmete že prumerne rozpeti obchodnich seanci je cca 4-5.5 pt, tak to vychází že na průměrný obchod můžete ztratit castky v radu tisicu USD. Pak prihlednete k tomu, kolik ztrat musite udelat abyste udelal jeden zisk, a pak si jeste uvedomte, jednu vec a to, ze posledni trend v rope je sice vec ktera cas od casu prihodi (myslim jednolity trend takoveho rozsahu), ale častěji se žádné trendy nedějí a vy akorát doufáte, že to co před sebou vydíte je začátek trendu a on není a takhle několikrát za sebou ;). No a zkuste si hypoteticky, podle nejakeho pravidla vstupovat takto 5 let zpět a uvidite, ze ty castky budou litat nahoru a dolu, budete vydelavat a ztracet a to vse v itentcich 1000 USD / bod. Takze jak rychle nahoru, tak rychle dolu.

Pekny den.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...