Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

A jeste jeden dotaz prosim: lze s TNT 5 ci TNT live take obchodovat? Co jsem z diskuze pochopil, tak ne...Ptam se proto, ze tu mam nejake tabulky s marginy a stavem fiktivniho uctu..
Tudiz ho asi lide pouzivaji pro jednotlive strategie. V realu to je tedy tak, ze na TNT sleduji co se deje a na dalsi
platforme (treba IB) uskutecnuji obchody?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj všem traderům...
jako snad všechny začátečníky, i mě trápí celá řada otázek. Na některé postupně dostávám odpovědi, některé se sami podbízejí, jiné se dají za chvilku najít na finančníku.cz a postupně je nastudovat. Ale jsou věci, které mám na mysli již několik týdnů, měsíců...
1./ někdo se mi smál, že pánové zakladatelé finančníku.cz již dávno neobchodují, že se věnují seminářům, knížkám a jiným činnostem, protože je trading natolik riskantní, že se našli snažší cestu... Má odpověď zní: ne tak to není, ovšem kdo ví?
2./ říká se, že zkušení tradeři lákají spoustu nových lidí do tradingu (a jsou velice vstřícní). Ovšem je vůbec možné, aby taková (15%) masa byla vstřícná, nebo je v tom háček? Říká se totiž, že lákají nové lidi proto, aby byla likvidita a oni mohli dál vydělávat své miliony... Má odpověď: jistě na tom něco je, ale když se budu dostatečně dlouho učit najdu cestu jak to dělají oni profesionálové!...?
3./ a co když ne? Říká se, že jen 15% lidí dokáže v tradingu vydělat, 5% přežívá a zbytek ztrácí. Jaké je složení oněch 80%? Přeci jsou to lidé jako my.. pečlivě několik měsíců nebo let studují finančníka.cz či jiné servery, čtou knihy, provádějí paper trading, backtesting.... jak to? Jasně.. je par hazardérů, ale to je extrém.. od toho abstrahuji.

Omlouvám se, že píši jak nedůvěřivý Tomáš. Já nejsem nedůvěřivý, pevně věřím, že finančník mi ukázal cestu..dal mi šanci, na kterou čekám a o které sním celý život. Přesto jsem (alespoň doufám) přemýšlivý tvor a tak hledám otázky... Vlastně otázky stále přicházejí samy ..a to je dobře. Čím více zodpovězených otázek, tím více šancí..

Tak díky, že jste přečetli mou polemiku až sem a díky za vaše postřehy a reakce.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, pokud k tomu něco mohu říci: z vašich otázek cítím, že se snažíte naléz od někoho dalšího potvrzení o tom, zda-li tento byznys funguje. Podstata je ale v tom, že v tradingu si musíte nalézt odpovědi pouze a pouze vlastní prací a cestou. Proč se raději nepustíte do stavby jednoduchého obchodního systému a backtestování, abyste se sám přesvědčil, co je reálné a co ne? To vás přeci nic nestojí.
Jinak samozřejmě o sobě čtu občas na internetu mnoho podobných věcí... Pokud však máte pochybnosti, pusťte se do práce, začněte testovat na historických datech, ponořte se do tradingu a sám si najděte odpověď na to, co je profitabilnější cesta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...