Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

dobrý den,

zajímá mě vývoj kurzu těchto měn USD/EUR/GBP/CZK (zejména pak EUR/CZK a USD/CZK) řekněme v horizontu půl roku, mám uložené nějaké peníze v EURech s kterými potřebuju disponovat, účet bohužel můžu mít veden pouze v EUR/USD nebo GBP, samozřejmě je zde také možnost převodu na bankovní účet (tedy CZK, ale to jen v případě že by tyto měny měli výrazně oslabovat), děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Micky 1111.

Máme dva typy tohoto indikátoru-rychlý a pomalý.Asi rozšířenější je Slow Stochastic.Je to oscilátor,který osciluje mezi hodnotami 0-100 a ukazuje nám přeprodané a překoupené oblasti.Je založen na vztahu cenové úsečky k zavírací ceně, čímž nám ukazuje kdo na trhu vítězí.
Neměl by se používat samostatně,ale například s trendovým indikátorem.Je dobrý ke vstupu do pozice,ale v rozjetém trendu se brzy zahltí a dává příliš brzy opačné signály než je skutečnost.
Příklad obchodního systému s tímto indikátorem je zde popsán.Jedná se o jeho použití s Bollinger bands,ale nechá se použít v různých systémech.Podle mého mínění,je dobré nejdříve pochopit na čem je založen,jak funguje a vyzkoušet ho v poziční poloze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
prave jsem se dostal do faze, kdy si nevim rady, zatim jsem ve stadiu kdy se ucim cteni grafu a citu pro trhy. Tzn. indikatory a paterny, ktere mi vyhovuji. Mam jeden napad, je dobry?
Zatim si nechci kupovat zadnou platformu, a tak si grafy chci tisknout, pouzival jsem ninjatrader, ale nesedel mi, bude zatim stacit kdyz si budu tisknou grafy s mimy indikatory a potom si v nich rucne psat ap.?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To h0moun.

Proč ne,já si dělám grafy občas i ručně a myslím,že je to dobré z mnoha důvodů.Člověk získá cit pro trhy,některé indikátory jsem si i počítal ručně a snáze jsem pochopil jak fungují.TA není o tom,že se někde něco překříží.Je to třeba i o tom,že podle předpokladu budoucích cen,můžu dost přesně předpokládat i vývoj indikátoru.Pochopím v jakých situacích je silný a naopak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, opet jsem se dostal do mensiho problemu, respektive resim mensi dilema.
Mam zacit obchodovat forex nebo komodity?
Pac me zajimaji obe oblasti. Zatim studuji tech. analyzu a psychologii.
Co byste mi poradili. napred si osahat forex a potom komodity, nebo naopak.
Ja vim, ze je to individualni zalezitost, ale zatim nevim co si vybrat...
Dve veci bych asi nezvladl.
Dekuji za odpoved, at je jakakoliv

Link to comment
Sdílet pomocí služby

h0moun: :) To je opravdu individuální. Doporučuji si zkusit osahat v paper trade oboje a pak se rozhodnout.
Forex - víc závisí na fundamentech a méně na technické analýze, mnohdy trochu dražší (vyšší spread), jiný přístup než u futures, možnost obchodovat miniloty nebo mikroloty, takže možnost začít live i s mikroúčtem ...
Futures - lze obchodovat jen na základě TA, nelze žádné miniloty nebo něco podobného, takže s účtem pod 5000USD asi nemá smysl vůbec to pokoušet, mě to vyhovuje víc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

h0moun

ak mas dostatocne vela penazi. bude zrejme jednoduchsie zacat s futures. hlavne koli tomu ze na FX budes dost frustrovany ked ti nebudu fungovat mechanicke systemy zalozene na TA. a moze trvat dost dlho kym prides na to v com je hacik.

na druhu stranu, ak sa naucis na FX . tak ti bude uplne jedno ktory trh obchodujes. fx , futures, stocks. vsetko jedno :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkouším s programem Ninja Trader vymýšlet svůj obchodní plán, a mám takový dotaz, protože jsem technický antitalent. Když si dám načíst graf třeba 90 dnů zpět.. pořád roluju kolečkem na myši jako blázen, neporadíte mi někdo lepší způsob který by mě třeba jen jedním kliknutím posunul na začátek načtených dat???
A ještě jeden dotaz, mám v grafu dva indikátory CCI 14 a CCI 50, jak to mám udělat abych se mohla ještě koukat na indikátor Volume 2000 ??? Nedaří se mi to... prosím o polopatické vysvětlení děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marta1216:

Pokud kliknete na klávesu "Home", tak Vás to posune na začátek načtených dat, posouvat se také můžete s posuvníkem (dole mezi levou šipkou a pravou šipkou).
Pokud chcete na obrazovku ještě přidat indikátor Volume, tak ten je v indikátorech pod označením VOL a přidává se tak jako CCI. Pokud máte na mysli další graf Volume 2000, tak jednoduše File-New-Chart.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď na moje otázky, problém je že na mém notebooku není klávesa home ale inicio, takže díky vaší odpovědi jsem už na to přišla, a na Volume také... já jsem tam totiž neměla zadané to číslo 2000 a proto se mi to nezobrazovalo vůbec .. takže jsem po dnešku zase moudřejší děkuji :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když je na grafu zobrazen čas, to je čas, který je právě v americe, např. trhy TF, nebo to je čas, který je nyní u nás?? Backtestuji grafy z prosince 08 a ledna 09 a te´d jsem znejistila nad tím, který to čas vlastně vidím... přechod z jednoho dnu do druhého dne je zobrazeno našeho času nebo jejich amerického?? Děkuji za odpově´d :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...