Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Chtěl bych se najít někoho, kdo intradenně obchoduje volume graf u e-mini nasdaq. Chci backtestovat patterny FinWinu a docela by mi usnadnilo vědět. jaký volume graf používáte, pokud ho už někdo v tomto trhu obchoduje. 2000 si myslím že je moc protoře nasdaq nemá takový objem obchodů jako ER2. Uvažoval jsem nad polovinou a méně. Dám do testu 500 a 1000, pokud má někdo zkušenost, budu vděčný za tip. (jelikož jsem zvyklý na 3 minutový graf, napadlo mě že spočítám průměrné volume za 3 minuty, možná se přiblížím podobné rychlosti)

Hezký prodloužený víkend

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Vas. Ja idem na 1500 volume live. Zatial som neuvazoval nad zmensenim volume, pretoze na moju povahu je to tak akurat. Rychle volume moze byt nebezpecne, niekto preda viac kontraktov a mozu sa Vam vykreslit viac useciek a moze Vam ujst zbytocne obchod. Frustrujuce a poznam to:) Samozrejme pri tomto volume treba pouzit vacsi stop-loss, ale to zalezi od strategie....:).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj všem,
Měl bych dotaz na expiraci e-mini trhů. Konkrétně třeba NQ.
Dočetl jsem se, že má expirační ěmsíce 3.,6..9. a 12.měsíc. A že k přechodu dochází 2.čtvrtek v měsíci.
Ale když se koukám do NT (data Zen-Fire) na NQ 12/11, tak tam není nějaká snížená likvidida/volatilita....a mám k dispozici data od někde 15.6. kdy ještě měl být přechod teprve na 9/11....nějak to nechápu asi? =)
Myslel jsem že e-mini NQ 09/11 se obchoduje cca od 15.6. do 15.9.2011, e-mini NQ 12/11 se obchoduje cca od 15.9. do 15.12.2011, a před i po je skoro nulová volatilita....ale podle dat tomu tak není, jak je to možmé? =)

mockrát díky za odpověď

Jeicop :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeicop

ano na novy kontrakt sa spravidla prechadza v druhy stvrtok expiracneho mesiaca, pre kontrakt 12/11 to bude 8.12.2011.

Pri poslednom prechode z kontraktu 09/11 na 12/11 som prechadzal a obchodoval na novom kontrakte od piatka 09.09.2011, den predtym bol ten druhy stvrtok v mesiaci a tam som obchodoval este stary kontrakt 09/11. Ja to robim tak ze v ten den teda stvrtok si otvorim dva grafy kazdy s rozdielnym kontraktom a porovnavam volume napr. na 3 min. svieckach, tam kde je vacsie volume obchodujem, vacsie volume zacina spravidla hned na druhy den po tom stvrtku. To jednoducho vidim na volume grafe a podla toho sa riadim.



(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Prosim vas, som z toho nejako mimo. Robim paper-trade a konkretne TF. Doteraz som mal kontrakt 12-11. Dnes od otvorenia o 15:30 to islo vsetko strasne pomaly a o 17:30 sa mi to uplne zastavilo. Ma to nieco docinenia z inym kontraktnym mesiacom? Mam si to prehodit, alebo cim to moze byt? Za odpoved vopred dakujem.

Dan,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Prosímvás chci se zeptat kolik je tak váš průměrný zisk na emini dow jones (YM) měsičně na kontrakt v backtestu? A nejlíp v backtestu finwinu? Vím, že je to silně individuální, ale nemůžu se dostat na víc než 300USD včetně komise a bez slippage. Když jsem si počítal, že bych měl měsičně 20 obchodů a 50% úspěšnost s průměrnou ztrátou 50USD na obchod a průměrným ziskem 100USD na obchod vycházelo by to zhruba na těch 500USD - 100USD za komise = 400USD měsičně, k čemuž už se blížím a dle mého názoru je to na tento trh dost, ale jsem začátečník a asi se mýlím tak mě prosím opravte.

Děkuju za odpovědi Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

pročetl jsem si co šlo, ale pořád nechápu, co fyzicky obchoduji u mini indexů, ve smyslu, co by se stalo, kdybych překročil kontraktní období. Chápu, že když obchoduju oves, tak mi jí hodně teoreticky můžou složit před barák. Co nechápu u futures na index (definice znam) - dostal bych soubor akcií nebo je to jen samostatně obchodvatelná veličina? Nějak se toho nemůžu nikde dopátrat.

Díky moc, za vysvětlení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím GJohn,
nasadil jste mi brouka do hlavy.
Pokusím se odpovědět na vaši otázku.Předně si musíte uvědomit, že pokud obchodujete indexy(futures kontrakt), tak se nejspíše budete zabývat intradenním obchodováním.V tomto typu obchodování se futures kontraktu zbavíte v řádech minut až hodin, jedná se tedy o spekulaci, a proto k žádné expiraci kontraktu nedojde.Pokud by snad k expiraci(teoreticky) došlo, zaplatíte plnou výši kontraktu, ale tomu tuším může zabránit i broker.Co byste za onen kontrakt dostal ovšem netuším. :S..Podstatné ale je, že k expiraci u komoditních kontraktů na akciové indexy většinou nedochází a proto bych si s tím nelámal dál hlavu.

Přeji mnoho úspěchů. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

GJohn Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
>
> pročetl jsem si co šlo, ale pořád nechápu, co
> fyzicky obchoduji u mini indexů, ve smyslu, co by
> se stalo, kdybych překročil kontraktní období.
> Chápu, že když obchoduju oves, tak mi jí hodně
> teoreticky můžou složit před barák. Co nechápu u
> futures na index (definice znam) - dostal bych
> soubor akcií nebo je to jen samostatně
> obchodvatelná veličina? Nějak se toho nemůžu nikde
> dopátrat.
>
> Díky moc, za vysvětlení.


GJohn, odpověď by měla být zde: www.financnik.cz/forum/read.php?18,10784,175091#msg-175091

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...