Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám takový problém se simulantním účtem u IB. Místo dat mám otazníky a přitom mi svítí market data zeleně a v určitou dobu se mi objeví a fungují. Snažím se to najít v nastavení, ale nemohu na to přijít. Mám strach aby se mi to nestalo na živým účtě. Zatím je to tam v pořádku. Moc děkuji za pomoc.

15747

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím tradery, už nějakou dobu se mi při spuštění Ninja Traderu v.7.0.0.15 a připojení k Interactive Brokers (mám zde účet) načtou data pouze od doby připojení (bez dat za uplynulý den). Dříve vše fungovalo, teď se objevují tyto hlášky (PrtSc). Nastavení v Ninja ani u IB jsem neměnil. V čem dělám chybu? Děkuji za pomoc :-) Dan

15920

15921

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
chel by som sa spoludiskutujucich spytat na skusenosti/rady ohladom

- software, ktory IB poskytuje: Nemal som moznost vidiet/odskusat tws verziu pre windows, preto ma zaujima, ci existuju nejake rozdiely (moznosti programu, funkcie a tak) medzi verziou pre win a unix/linux (nasiel som len java aplikaciu)

- historicke data : z toho co som tu cital, opravte ma ak sa mylim, IB poskytuje data az po zalozeni uctu, a len live.
Ako ste sa s tym vysporiadali? backtestovali ste na datach od niekoho ineho (zen a pod), a papertrading ste si spravili u IB? Nevadil vam ten rozdiel v datach (spominala sa tu nejaka mensia kvalita od IB).

Vopred vdaka za reakciu.

miso

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to /miso:

Software od IB je TWS (trader workstation). Jeho výhody jsou - mobilní platforma pro smartphony (kromě windows mobile) a má i webové rozhraní. Nevýhody - nedá se na tom prakticky obchodovat. Byl jsem nucen to používat provizorně po dobu asi tří týdnů a musím říct, že nic horšího jsem ještě neviděl... Obchod lze vložit ale jen nastavit to tak jak potřebuješ trvá asi 3 hodiny. Samozřejmě že na ATM strategie jako je trailing stop apod. můžeš zapomenout. :) Úspěch je, pokud se podaří vložit alespoň bracket strategii (automaticky připojený stop a profit target)...

Historická data - tady jde o to, na jakých datech obchoduješ. Na časovém grafu (minutový, denní atd) jedou data hezky a myslím, že i docela přesně. Není ani problém načítat je zpětně. Ale u tickových dat (tick, range, vol atd) je to úplně jinak.. IB ticková data filtruje a výsledek je takový, že data jedou "zhruba/přibližně" správně. Tzn. například na TF (russell 2000) se to sice použít dá, ale rozdíl i několik ticků oproti reálné cenně je naprosto běžná věc. Na ropě například to použít nejde vůbec (a to vím bohužel z vlastní zkušenosti). Rozdíly v datech jsou opravdu obrovské. Např. jsem zkoušel na dvou PC spustit IB datafeed naráz - na jednom PC live účet a na druhém PC paper trading. Měly by vypadat stejně protože paper trading má stejný zdroj. Rozdíly na range datech byly enormní - na první pohled vypadal graf stejně ale při bližším zkoumání byly místa, kde live vytvořil třeba 10 linek zatímco paper trading ve stejném místě vytvořil linek 18. :D Další věc je načítání dat zpětně. U ib jdou načítat historicky pouze časové grafy. U tickových to nejde a umí to jen některé softy (dokážou přepočítat data na range ale trvá to hodně dlouho).

Takže - na tick data nepoužívat IB. :) A už vůbec ne na ropě, to tě může stát dost peněz. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigon:

Přesně tak, IB je společnost, která se kdysi profilovala jako low-cost brokerage, tudíž se dalo leccos odpustit. Nicméně dnes jí už dávno ujel vlak. Nevím o horším servisu na trhu za ceny stejné, nebo vyšší, než u konkurence. Moje zkušenost s TWS je stejná, přišlo mně to jako školní cvičení programátora, který v životě neobchodoval. O jejich katastrofálně nebezpečném defaultním nastavení stop-lossu, aktivním jen v rámci "regular trading hours", jsem už tady psal - už jen to by byl důvod změnit borkera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Guten Tag hier kommt Deutssprachige Interaktiv Brokers EU:)

Zdravím,
dovolím si upozornit německy hovořící (uměj i english) na něměckou firmu Captrader, partner IB nabízí jejich služby v EU. Je to prakticky totéž, jen hlavní řeč je Deutsch a je možné k nim udělat transfer (asi jen v EUR) přímo na účet v Germany.
Jinak vše mají na stránkách včetně live chat a Ruckrufservice, oboje jim funguje dobře:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
cetl jsem ze IB ma jakesi automaticke uzavirani pozic kdyz dojde k margin rules violation a tez ze si nekdo stezoval ze mu to pri nejakem intraday vykyvu zavrelo dlouhodobe pozice, neresili jste to nekdo nekdy, treba kdyz tam necham dvojnasobek volnyh prostredku nez je margin, jestli je to jako uz OK, netusim totiz jak to oni pocitaji..ani nenasel. To pak je margin call jeste zlatej:) nez kdyz se to samo zlikviduje:)
Maila sem tam napsal, ale nedelam si moc iluze...zeptal sem se i na veci ktere tu napsal Slaughter:) Skoda jen, ze skutecne neni moc kde jinde vybirat... mraky brokeru a treba jen pouhopouhy login pres https jich ma tak malo.... nevim kde bych si otevrel treba ucet s milionem USD...:)

Tak hoodne zdaru vsem, diky.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paulus:
Já Váš pesimismus ohledně brokerů nesdílím. V řadě vláken najdete osvědčené brokery, s kterými obchoduje mnoho lidí zde, a neni to jen IB. Pro výběr nepotřebujete desítky brokerů (z mého pohledu je to spíš na škodu, představte si, že byste měl detailně prostudovat nabídky padesáti firem), stačí si vybrat ze 4-5. A nakonec je pravděpodobné, že ať vyberete kohokoliv, bude Vám vyhovovat, i když možná v některých situacích se skřípěním zubů. Není ideální broker, každý má plusy i mínusy. Stanovte si svoje priority a pak vybírejte. Jistě byste našel brokera i pro milionový účet. ':)'

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...