Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Hadesdarku díky,

na základě Tvé odpovědi jsem teda zavolal do Fia a výsledek byl, že místo do Fio družstevní záložny jsem poslal peníze do Fia burzovní společnosti. Takže moje chyba. ;) Dobrá zpráva ale je, že mi je na základě čestného prohlášení připíšou na účet.

Ha, teď doufám, že tam někdo nepůjde udělat to čestné prohlášení dřív než já. :D

Ještě jednou díky za odpověď.

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Premyslim nad tim, zacit obchodovat pres IB. Koukal jsem na jejich Demo a vypada to OK. Nicmene mel bych na zkusenejsi a hlavne jiz realne uzivatele dotaz - jak je to se zabezpecenim pristupu na ucet. Je mi jasne ze bude klasicke login jmeno a heslo. Ale je to vse nebo je tam nejaka dalsi "pojistka". (napr u BrokerJetu vyzaduje aplikace jeste potvrzeni kodem z takove te "digi-klicenky"). Prijde mi to jako docela rozumne, ale nejsem si jisty jak je tomu u IB. Jak se to s prevodem penez od IB zpet - je zadany nejaky muj "fix" ucet ktery nelze zmenit, nebo se pri kazdem prevodu zadava libovolny ... Diky predem za odpovedi Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

atman: Ahoj u IB neobchoduji, ale poradím ti jinou věc: Zkus tento dotaz položit přímo IB. Určitě ti rádi odpoví a možná mnohem fundovaněji než lidi tady na fóru. Nemyslím to tak, že by lidi zde neuměli poradit, ale nejlepší je, ověřit si důležité informace přímo u zdroje. Člověk tak předejde rozčarování nebo je naopak někdy mile překvapen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj atman,

ano, je tam zabezpečenie i potvrdením kodu z "digi-klicenky", ktorú ti IB pošle. Peniaze si môžeš dať poslať na ktorýkoľvek účet, ktorý je vedený na tvoje meno a adresu, ktoré nahlasuješ pri zakladaní účtu u IB. Ale ako odporúča Pribinacek, celé si to nechaj potvrdiť aj od IB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 atman: ohledne pojistky-ano, je tam. Na webu www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=security (ousko secure login system) uvadeji nekolik moznosti, osobne jsem vzdy dostala "pouze" security code card-nejprve online secure card (funguje myslim 14 dni), pote, co byl ucet fundovan (minimum pro polsani fyzicke security code card je myslim $2.000), tak ze Svycarska do druheho dne prisla plastikova karticka (pokud mas vicero uctu u IB, muzes jednu plastikovou karticku sdilet i s temi ostatnimi ucty). Podle ceho Te IB zaradi do skupiny, ktera dostane jiny typ zabezpeceni (Alpine device nebo Gold/Platinum device) jsem nezjistovala.

Penize si muzes poslat na kterykom ucet, ktery je vedeny na Tvoje jmeno-v account managementu mas moznost vytvorit si sablonu na prevod penez, tech sablon si muzes vytvorit nekolik (maximum jsem nezkousela), takze si muzes posilat penize do ruznych bank dle aktualni potreby. V account managementu si muzes nastavit i sablony, ktere se vyuziji pro opakujici se prevody (=kazdy mesic se Ti pak automaticky poslou penize aniz bys musel zadat v account managementu jednotlivy konkretni vyberovy prikaz-neco jako trvaly prikaz k vyberu :-)

na prevod penez od IB do CR je vytvoreno zvlastni vlakno: www.financnik.cz/forum/read.php?10,47165

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím vás. Chtěl bych se podělit o jeden problém, který se mi stal v pátek. Měl jsem zadány tři buy stop limit příkazy na červnové T bonds (ZB). Stop cena byla 121.050, limit cena byla 121.060 - chci mít vždy jistotu, že při dosažení stop úrovně budou příkazy vyplněny. Jednalo se o tři samostatné příkazy vždy na jeden kontrakt, protože používám u každého kontraktu jinou strategii posouvání SL.
Nemůžu se teď podívat do Ninja Traderu, takže časy nejsou úplně přesné. Ale v cca půl jedenácté našeho času trh dosáhl úrovně 121.050 (příkazy byly zadány aby byly provedeny i mimo obchodní hodiny). Poté se cca půl hodiny trh pohyboval níže (až na úrovni 121.010) aby vystřeli do nebes. Bohužel ani jeden z mých příkazů nebyl vyplněn, přitom se v tomto období zobchodovalo řádově stovky kontraktů. Mluvím o tom s IB, bohužel naši diskusi přetrhl víkend a zatím se nějak nemůžeme shodnout co se stalo. Máte někdo podobnou zkušenost nebo tušíte proč nebyly příkazy vyplněny (především jestli jsem neudělal něco špatně já)?

Díky předem za jakékoliv nápady a připomínky.

AP

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už se nad tou "záhadou" (viz můj příspěvek výše) nemusíte zamýšlet. Tak jako ve většině podobných případů byl problém na mé straně. Zaměnil jsem v TWS buňky, do kterých zadávám stop a limit price a opravdu se vše semlelo tak, že po aktivování stop ceny se již limit příkaz nemohl provést. Nejsmutnější (nebo nejveselejší, záleží na úhlu pohledu) je fakt, že jsem to takhle dělal pořád. Já, trouba :-)

Poučení? Musím si překonfigurovat uspořádání sloupců v TWS.

AP

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, taky bych měla dotaz ohledně otevírání účtu. Problém je, že má trvalá adresa je v SR, ale všechny účty mám otevřné v ČR. Na slovensku vlastně nic ani neplatím, žádné SIPO ani nic podobného. Teď netuším, jestli se mi vůbec nějak povede účet otevřít a fundovat. Měl někdo stejný problém? Děkuji, Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR - to by neměl být problém.Já mám trvalou adresu v ČR ale žiju v UK,tak jsem při otvírání účtu napsal moji současnou adresu a možná naskenoval nějakou složenku s touhle adresou abych prokázal že tady bydlím a stačilo to.Potom (když budeš potřebovat) už budeš měnit adresu na svém účtu bez prokazování že to souhlasí.Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Andred

poučení zní pokud možno vůbec nepoužívat STPLMT příkazy, ale jen STP, nebo LMT.

To co uvažujete nemá moc smysl, kromě rizika, které už jste podstoupil. Pokud se aktivuje stop na 121.050 a do burzy příjde buy limit 121.060, pak bude ihned vyplněn s cenou 121.050, protože se obchoduje za lepší cenu než je vaše limitní. Je to tedy totéž jako použít jen STP příkaz. Ten ale zaručuje rychlejší plnění, protože jej burza páruje jako běžný MKT příkaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes sa mi prvykrat stala zaujimava situacia. V trhu TF sa mi nechcel exekuovat STP (SL) prikaz cca 5 minut. A to za uplne normalnych okolnosti. Normalne volume, trh si "tickal" v klude okolo mojho STP prikazu v rozsahu asi 1.5 bodu ($150) hore dole a moj prikaz ostaval stale tam. Najprv som podozrieval frontend BracketTrader, teda som ho ihned zatvoril a prepol sa priamo do TWS. To nastal dalsi sok ked ani tu sa nechcel obchod zatvorit ziadnym prikazom (Close, Close all, ....). Proste som sa mohol len pozerat a dufat... Po piatich minutach trapenia zrazu TWS konecne exekuovalo prikaz. Zjavne uz nie moj povodny STP na plnom SL, ktory som medzitym zrusil a skusal rozne sposoby uzavretia vratane MKT prikazu, ale zrejme prave na MKT prikaze za cenu aktualnu prave v tom case (po 5 min). Skoncilo to naastastie dobre a to hned dvojnasbne. Inkasoval som stratu iba $43.6 miesto $133.6. Bolo to len na demo ucte.

Neviem si predstavit aky pot by ma zalial v takejto situacii na Live ucte s nalozenymi kontraktami... Myslim, ze je to dobre upozornenie na to mat po ruke aj t.c. na brokera (ako to aj Tomas alebo Petr v niektorom z clankov spomina)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...