Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

Zdravím všechny jen se chci zeptat jestli se platí i zobrazení určitého grafu třeba například jesti mám zobrazený corn musí platit za to že ho mám zobrazený a pokud bych přidal další graf který chci sledovat musím za něj platit? Jde mi jen o to co vlastně všechno musím platit. Vím že musím platit data, komise to je jasný ale nevím jestli ještě něco dalšího, třeba za sledování více grafů? Ještě bych se chtěl zeptat na případ jestli si zaplatím historická data nebo jejich ukládání přesně nevím jak to funguje ale v případě že by to šlo jde si zobrazit graf tak že by data byla jak jdou za sebou a nemusel bych otvírat data zvlášť každé kontraktní měsíce?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Přeji dobrý den,

začátkem roku 2009 jsem řešil podobný problém - převod stock od FIO k TOS. Oba brokeři mají (měli ?) stejného depozitáře (Penson), ze strany TOS bylo vše v pořádku, ve FIO při prvních dotazech nebyli proti, ale pak mi sdělili z FIO, že toto není možné (blekotali něco o praní peněz ...) a tím to zvadlo.
Takže jsem to vyřešil prodejem a převodem cash. Sice je to ztrátové (poplatky FIO nejsou z nejmenších), ale nic jiného nezbylo ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
přemýšlím o založení účtu u IB a když jsem procházel jejich stránky, tak jsem našel institutions.interactivebrokers.com/en/p.php?f=minimumDeposits&ib_entity=inst
Zaujala mě možnost založení účtu za pouhé 3000 USD (Individuals age 21 or younger)
Ale zde na vláknu + v seriálu o IB (jak založit účet u IB) jsem našel že min věk musí být 21 a minimální vklad 10000USD.

A tak jsem se chtěl zeptat jak to vlastně je a jestli je opravdu možné založit účet už od 3000 USD nebo jestli jsou tam nějaké speciální podmínky?

Děkuji za odpověd :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den všem,
prosím vás, kteří máte účet u IB a víte, jak fungujou, o pomoc s řešením problému, který mi nastal při registraci u IB.
Při zřizování účtu jsem se řídil manuálem (velmi dobře zpracovaným (tu)) , který stvořil T.Nesnídal a bez nějž bych to zřejmě zvládnul jen s mnohem podstatnějšími problémy, protože z angličtiny jsem už dost zapomněl. Nicméně i s manuálem jsem se dopustil chyby a to zřejmě v místě, kde se deklarujou dosavadní zkušenosti s jednotlivými produkty. Chci obchodovat Futures na Eurexu, takže jsem měl zaškrtnout příslušnou kolonku a byl jsem přesvědčen, že jsem tak učinil do chvíle, než jsem se dostal k formuláři "Trading permissions", kde jsem měl zvolit produkty, které chci obchodovat. Tam mi najednou je k dispozici pouze bonds a stocks ... takže jsem se asi ukliknul. Snažil jsem se to vymailovat s helpcentrem a jejich odpověď je tato:
"You currently do not see futures trading permissions available as you did not indicate any prior experience in this product. Please be aware you must have at least 1 year of trading experience and a good or extensive knowledge level of the product. Once the account configuration steps are complete, you may request further trading permissions, through your Account Management > Trading Access > Trading Configuration." ... reakce je celkem pochopitelná a potvrdila mi zdroj problému.
Já vidím dvě cesty ven a zde vás prosím o radu (případně návrh jiného řešení):
1) Dokončím nastavení s "bonds a stocks" a potom zažádám o doplnění futures, jak mi radí v odpovědi. Což, přiznám se, moc nechápu, a proto jsem to zatím neudělal. Vždyť vyžadujou zkušenosti, ne? A když jsem je něměl při registraci, tak je asi nemám ani po ní.
2) Napsat jim další mail, nasypat si popel na hlavu a tvrdit, že jsem se opravdu ukliknul a že mám zkušenosti právě s Futures a ne s Bonds. A chtít po nich, aby mi zpřístupnili znovu ten formulář, kde bych to mohl opravit. Případně, aby mi to sami přenastavili. U tohoto řešení zase nevím, zda by se na mně nezačali koukat skrze prsty.

Na závěr je asi třeba ještě doplnit, že jsem byl možná příliš rychlý a než jsem narazil na problém, tak jsem zadal příkaz k převodu peněz. Už jsem i obdržel potvrzovací mail o fundování a schválení účtu. Současně s výzvou k dokončení nastavení účtu ...

Děkuji za jakoukoliv konstruktivní odpověď.

Petr Koplík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

pokud jste už poslal cash, asi Vám nezbyde nic jiného, než počkat na výsledek ...

Byl jsem v podobné situaci, špatně jsem potvrdil, že chci obchodovat opce na stock. Po zpřístupnění "live" platformy jsou k dispozici registrační formuláře, kde můžete kdykoliv chybějící údaje doplnit. Alespoň mě se to tak podařilo.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.
Stále přemýšlím jakého brokera na obchodování opcí, protože předešlý mi nevyhoval...
Všude jsem četl, že u IB je potřeba min $ 10 tis.
Ale včera jsem letmo našel na strankách IB, že pokud mi bude méně než 21, tak můžu fundovat účet již se $3 tis.
Mám v plánu fundovat $5 tis. a v rodině šlověka, kterému je 19...
Myslíte, že ta tabulka platí i pro opce?
Odkaz: předposlední řádek v tabulce --> Individuals age 21 or younger USD3,000.00(or non-USD equivalent)

individuals.interactivebrokers.com/en/p.php?f=minimumDeposits

Děkuji za jajekoli reakce, případně opravy.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...